Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy megy a kóstoltatás?...

Hogy megy a kóstoltatás? Étkezés kiváltás?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy buta kérdések, de pár dolog nem világos.

Szóval, hogyha már van étel, amit kóstolt és szívesen eszi, jöhet a következő. Ilyenkor az újat mondjuk tízóraira kóstolja. Ilyenkor mehet uzsira a tejcsi mellé amit már szívesen eszik? Azért kérdezem, mert egy ideje muszáj tápszeres pótlást adni. Ilyenkor a tápszer helyett eheti azt, ami már volt, vagy csak az újat kóstolja?

Illetve a cumisüveget ugye ki kell sterilizálni. A kanálkáját, tálkáját is szoktátok?


2020. jan. 10. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen ki kell fertőtleníteni a taljat es kanalat nyilván.

(Szerintem) mehet persze. De en ugy szoktam egy tapszeres etkezest kivaltok bebietelre. Mi is most kezdtük nem reg. Hány hónapos?

2020. jan. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi is nemrég kezdtük, 6 hónapos
2020. jan. 10. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Tápszer helyett még ne adj neki pépeset. Ha most kezdtétek csak kóstoltass. Nem kell hatalmas mennyiségeket ennie még, elég ha ismerkedik az ízekkel és több napig adj mindig ha újat adsz és addig mást ne adj neki, hogy ha esetleg érzékeny valamire felismerd.


Én nem sterilizálok már egy ideje (9hónapos lesz) de alaposan jó meleg vizben mosogatom a cumikat és külön szivaccsal.

2020. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, úgy csináljuk. 3-5 napig kapott eddig mindent. Alma, sütőtök,répa.

Tehát akkor csak egy időpontban 1 félét kaphat, ha jól értem. És ez addig megy így, amíg ki nem váltódik egy étkezés?

Nem akarom elsietni a dolgokat, ahogy a babám szeretné. Csak ez nem volt világos

2020. jan. 10. 21:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk másfél hónap volt egy étkezés kiváltás.Akkor mikor már teljesen kiváltottam a tízórait tértem át az ebéd kiváltására. Tízórainál új íz bevezetésénél kapott pár kanál újat utánna a régiből is kapott valamennyit+ tápszer. A régi ízekből fokozatosan egyre többet kapott.A kanalat,tányért én nem stetilizáltam csak tartottam neki külön szivacsot és azzal mosogattam el. A tápszer/ tej miatt kell sterilizálni tehát ez inkább a cumisüvegre vonatkozik.
2020. jan. 11. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. jan. 11. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!