Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti hogy kezdtétek a hozzátáplá...

Ti hogy kezdtétek a hozzátáplálást? Ragaszkodtatok 4 vagy 6 hós korban a kóstoltatás kezdéshez? Gyorsan vagy lassan csináltátok az étkezések kiváltasát?

Figyelt kérdés
Ismerősöm pl már huslevest, szilvát, barackot, almát, sütőtököt, meg még egy csomo mindent ad a 4 hos babájának. Már 1,5 honapja nyomják a gyerekbe a kaját. Én a nagyobbal lassan kezdtem, 4 hós is elmult már, tápszeres volt. A kicsivel még varok 1 honapot minimum, mire kóstoltatni szeretnék vele. Én még mindig annak a hive vagyok, hogy nem siettetem a babám, ő majd ugy is jelez, ha kész arra, hogy az anyatejen és tapszerek kivul mast is egyen.
2019. ápr. 19. 22:10
 1/5 A kérdező kommentje:
(Bocsánat a hibákért)
2019. ápr. 19. 22:10
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
4 hónaposan kezdtük az alap dolgokkal. 6 hónapos elmúlt mikor kiváltottuk a tízórait, most 7 hónapos lassan kilesz váltva az ebéd is. Természetesen ha éhes nem szenvedtetem utána a 3 órával hanem kap tápszert is. Nem siettetem, ráérünk.
2019. ápr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

4 hónaposan kóstolgatott a lányom répát, banánt, barackot, néha kapott rizspépet anyatejből. A gyermekorvos kérte, hogy kezdjünk akkor, mert lassult a hízása. Mennyiségeket 5 hónaposan kezdett el enni, 6 hónapos volt, amikor már evett annyit, amennyivel jól lakott és nem szopizott utána. 11 hónapos kora óta teljesen ugyanazt eszi, amit mi. Nem erőltettem, nem siettem, ő viszont nagyon rá volt gerjedve az ízekre. Azóta is imád enni.


A kicsi 2 hónapos, sajnos tápszeres lett egy betegség miatt. Nem ragaszkodnék a 4 hónaphoz, várnék még, de a gyermekorvosra bízom magam.

2019. ápr. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%

Anyatejes


Valamikor egyszer 5 hósan almalevet kóstolt ( sajátot)


6 hós kor után keztem



Nem siettem vele.

Egyébként amíg csak anyatejen élt jobban hízott, mint a ht. óta


Nagyon sok mindent eszik, de mennyiséget nem, vagyis nem ilyen ijesztő mennyiségeket, mint a tápis babákról hallom.


3-szor eszik szilárdat és 5-8-szor szoptatom



Szinte mindent...

Kifli,kenyér, tészta,

Tojáskrém sárgájából

Rizs nem pépesen

Stb

Sokszor a sajátunkból vesszük már ki


9 hós múlt

2019. ápr. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

5 hónaposan kezdtük mert érdekelte és nyitotta a száját a kanálra, tehát nem belenyomtuk, hanem ő akart enni.

Természetesen mindent fokozatosan vezettünk be.

Viszont az étvágya óriási volt a pürék iránt, ezért hamar ki lett váltva a tízórai, mert szimplán nem kért utána ebédig semmi mást. Nálunk az volt a szabály, hogy annyit ehet a pürékből, amennyit akar. Ha úgy érzi elég, akkor végeztünk. Eleinte felezte az üveges kajákat, de aztán a saját turmixból volt hogy egy baba tálnyit betolt egyből. Nem volt hasfájós.

2019. ápr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!