Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért jobb ha nem 4 hanem 6...

Miért jobb ha nem 4 hanem 6 hónaposan kezdem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
2020. febr. 5. 19:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem nem jobb. És az új ajánlás szerint sem. Főleg ha 100% anyatejes
2020. febr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az első nem vette észre a mondatban a tagadószót.


Azért nem érdemes 4 hónaposan elkezdeni, mert alig tudnak még megemészteni valamit belőle, nincs még kész rá a szervezetük.

2020. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Mert érettebb a baba emésztőrendszere
2020. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem jobb. Tàpszeres babànak is 6 hònap az alsó korhatàr.
2020. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Valóban félreolvastam, bocsi :) Fogzik a gyerek, kicsit fáradt vagyok...
2020. febr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Lepontozhatom magamat? En sem olvastam el a nem szot. 6 honaposan erettebb az emesztorendszer, a vekonybel ateresztokepessege, maj, vese funkicioi eleg fejlettek a nem anyatej (vagy ahhoz hasonlitani probalo) taplalek feldolgozasahoz .
2020. febr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

Hogy jobb-e, nem tudom.

Az azonban biztos, hogy 6 hónaposan fejlettebb az emésztőrendszerük, az idegrendszerük a hozzátáplálás megkezdésére. Nekem tápszeres babáim vannak nevelőszülőként.

Kóstoltatni már kóstoltattam 4 hónapos kortól őket, de köze nem volt a hozzátápláláshoz.

Most 8,5 és 9,5 hónaposak. 2-2 étkezés van teljesen kiváltva. Hagytam, hadd váltsák ki maguknak. Folyamatban a 3. kiváltása is. Semmiről nem maradtak le, és élvezik az etetéseket. A spenóton kívül mindent megesznek, amit ennyi idősen már ehetnek.

Nem kell siettetni, ha nem indokolja semmi, hagyd, hogy a babád "irányítson".

2020. febr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Azért voltam rá kíváncsi, mert vannak körülöttem okoskodók, akik mindig azzal jönnek, hogy miért nem etetem már. Köztük olyan is aki a 4,5 hós babájának már egész üveg kajákat ad, közben pedig küszködik, hogy szorulása van. Meg persze a klasszikus bezzeg régen emberek.

Most 5 hónapos. Nem akarok semmit elsietni. Mostmár azt is tudom nektek köszönhetően, mivel szereljem le őket. Köszönöm 😁

2020. febr. 5. 20:10
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Szorulása az anyatejesnek meg a 8 hónaposnak is van. Ezt még önmagában semmit nem jelent.
2020. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
ezeken felul 6 honap az also korhatar. az elott biztosan nem elèg erett egy gyerek emesztőrendszere sem arra, hogy anyatejet (vagy annak helyettesitojet) feldolgozza
2020. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!