Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért jobb ha nem 4 hanem 6...

Miért jobb ha nem 4 hanem 6 hónaposan kezdem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
2020. febr. 5. 19:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%

Hogy jobb-e, nem tudom.

Az azonban biztos, hogy 6 hónaposan fejlettebb az emésztőrendszerük, az idegrendszerük a hozzátáplálás megkezdésére. Nekem tápszeres babáim vannak nevelőszülőként.

Kóstoltatni már kóstoltattam 4 hónapos kortól őket, de köze nem volt a hozzátápláláshoz.

Most 8,5 és 9,5 hónaposak. 2-2 étkezés van teljesen kiváltva. Hagytam, hadd váltsák ki maguknak. Folyamatban a 3. kiváltása is. Semmiről nem maradtak le, és élvezik az etetéseket. A spenóton kívül mindent megesznek, amit ennyi idősen már ehetnek.

Nem kell siettetni, ha nem indokolja semmi, hagyd, hogy a babád "irányítson".

2020. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%
Bocs, 2x küldte el, mert közben nem volt net.
2020. febr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy lehet "szorulása" anyatejes babának is. Volt nálunk is. Habár az nem is igazán szorulás, mert nem azért nem jön ki a kaki mert kemény hanem mert még nem tudja összehangolni az izmait.

Náluk viszont rendesen mikor kijön ordít a gyerek és kemény a kaka

2020. febr. 5. 20:37
 14/18 anonim ***** válasza:
76%
anyatejesenel olyan is van, hogy majdnem 100%-ig feldolgozza a tejet, alig marad kakinak valo :D
2020. febr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%
Baba válogatja... Ne csak a korát nézd. Az első lányommal 4 hónaposan kezdtük, mert minden "feltétel" meg volt, és nagyon de nagyon érdekelte az étel. Nem tudtam csak "kóstoltatni" konkrétan visított mikor 3 kiskanál püré után nem adtam tovább. Semmi mást nem is fogadott el utána. Meg tudta emészteni, soha semmi székletes gondja nem volt, hasa sem fájt, nem köszöntek vissza kajadarabok stb.. A második lányom pedig tojt a kajára, 6 hónaposan kezdtük, de 7 hónaposan még épphogy pár kanállal hajlandó volt kóstolgatni, és mindent kilökött a nyelvével, répa és társai is visszaköszöntek a pelusban. Tehát a babádat vedd figyelembe, mennyire érett meg rá, valamelyikük hamarabb, valamelyikük később. Anyatejes volt mindkettő.
2020. febr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Valóban baba függő, kisfiam tápszeres volt és annyira szorulása volt tőle bármilyet próbáltunk hogy a védőnő mondta, hogy a gyümölcsrostok fel fogják lazítani (konkrétan szelcsővel tudott csak kakalni 4 hónapos koráig - - mikor 4 hónaposan pár nappal a gyümölcs adás után magától kakilt a fiam ujjongva hívtam fel a férjem és az anyukám, hogy egyedül kakilt...) szóval van az a szituáció mikor érdemes korábban kezdeni.

A bezzeg az én gyerekem anyukakra pedig nem kell hallgatni

2020. febr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
De érzékeny az utolsó. Melyik nem tetszett? Az ostoba vagy a szoptatásnáci.
2020. febr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom miről beszélsz, a kérdező ezen mondatára írtam amit írtam : "Azért voltam rá kíváncsi, mert vannak körülöttem okoskodók, akik mindig azzal jönnek, hogy miért nem etetem már. Köztük olyan is aki a 4,5 hós babájának már egész üveg kajákat ad, közben pedig küszködik, hogy szorulása van. Meg persze a klasszikus bezzeg régen emberek."

A bezzeg az én gyermekem ennek szólt...


Az ajánlás a 6 hónap ettől függetlenül mint írtam, van az a szituáció amikor érdemesebb korábban kezdeni. A kisfiammal nem vártunk, a lányomnál fogunk várni 6 hónapot...

2020. febr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!