Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért akarja pár anyuka minél...

Miért akarja pár anyuka minél hamarabb elkezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Anyatejes és tápszeres ismerősöm is van ilyen. A tápszeresnek 4 hónaposan azt mondta a védőnő még azért várja meg a jeleket. Persze nem várta. Az anyatejes pedig teljesen ki volt akadva amiért azt mondta neki hogy ha van tej, akkor várja ki a 6 hónapot. Miért akarnak ezzel annyira sietni?
2020. jan. 13. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

A 4 hónap teljesen normális a hozzataplalas elkezdesehez. Az ajánlások csak ajánlások, nem törvények.

Egyébként a cél, hogy azt egye a gyerek amit mi, amint érett rá.

2020. jan. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem olvasnak utàna, fèlnek hogy lemaradnak. Sokan azt hiszik 6 hònapos korig kell elkezdeni, pedig az az alsó korhatàr,mikorra egy ember emèsztőrendszere megèrhet a kòstolgatàsra.Azt hiszik időre ki kell vàltani egy ètkezèst , vagy a màs fajta tàplàlèktòl lassabb vagy gyorsabb gyarapodàst vàrnak. Jobban adnak a szokàsokra, mint a tudomànyos kutatàsok eredmènyère. Rossz tanàcsokat fogadnak meg, vagy védőnő /orvos /csalàdtag nyomàst gyakorol ràjuk.
2020. jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Ez hülyeség van olyan vedono aki kifejezetten ajanlja hogy egy tapszeres baba 4 hónaposan már kostolgasson.. Persze anyatejesnel mas a helyzet. De tapszeresnel teljesen indokolt.
2020. jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen persze. Csak azt mondta hogy várja meg míg látja a jeleit, hogy kész rá. Nem várt. Elkezdte. De asszem 2 hétig szinte semmit nem evett a kicsi amit adott neki mert tolta ki a szájából. Ezért nem értem miért sietett annyira.
2020. jan. 13. 19:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaa akkor nem kellene még sietnie.
2020. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
4.5 hónaposan mi azért kezdtük el, mert nem fogadott el semmilyen tápszert sem már (csak minimális mennyiséget) Meg sem tudom számolni hány fajtát próbáltunk de egyik sem kellett neki, tejem meg nem volt.Orvosi utasításra kezdtük el a hozzátáplálást.Később a tejitalt sem fogadta el, max. a tejpépeket.Tejet is csak vagy fél éve hajlandó meginni pedig már 3.5 éves.
2020. jan. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez teljesen érthető. Neked volt rá okod hogy ne várj tovább
2020. jan. 13. 20:39
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Honnan tudja, hogy kész van-e rá, ha meg sem próbálja? Amúgy tápszeres babának 4 hónaposan ajánlja a védőnő is. Nálunk is így volt.
2020. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Én 5 hónaposan kezdtem el. Tápszeres a babám,de később akartam kezdeni, viszont ő majd kinézte a szánkból az ételt csámcsogott,folyt a nyála. El is fogadta amit adtam neki rögtön. Most 10 hónaposan ott tartunk, hogy 4 étkezés van kiváltva és csak 2 üveg tápszert eszik naponta többet nem igényel. Rokonom 7 hónaposan kezdte mindkét gyereknél és azóta is nagyon rossz evők. Még az én 10 hónapos lányom megeszik 3 üveg bébiételt egy nap az ő 10 hós kisfia max fél üveggel. Tudom mások a gyerekek,de én csak azt látom, hogy,akik jóval később kezdték el pl. 6-7-8 hónaposan mindnek nagyon rossz evő a gyereke. Viszont az sem jó, hogyha 4 hónaposan kezdik el. Véleményem szerint az korai. Nem lehet igazából rá húzni egy sémát a babákra,mert az én lányomnak sosem fájt semmitől sem a hasa, amikor elkezdtük,de egy ismerősőm kislányának mindentől 5 hósan így ki is tolták 1 hónappal. Én elhiszem azt is, hogy 4 hósan szívesen eszik egy baba,meg azt is,ha 7 hósan is inkább cicizne vagy tápszerezne. Szerintem ezt az anyuka jobban tudja, érzi, hogy mikor jön el az a pont,mint egy kívülálló. (Persze,ha tényleg figyelembe veszi a gyerek igényeit.) Úgy gondolom, hogy felesleges ezen agyalnod. Nem a te gyerekeid és senki sem ismeri jobban őket az anyjuknál.
2020. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert minden gyerek más, o ismeri a sajátját, o már látta a jeleket.
2020. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!