Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Lehetséges, hogy a 8 hónapos...

Lehetséges, hogy a 8 hónapos babámnak ennyi étel elég?

Figyelt kérdés
Reggelire tápszert adok 180 ml-t, tízóraira kb fél üvegnyi gyümit, ebédre is fél üvegnyi husit. A problémám az hogy utána nem kell neki tápszer, csak játszik vele, azonban többet sem hajlandó a püréből enni. Olvasom itt hogy ennyi idősen másnak ebédre megeszik 1-2 üveg pürét, hát nálunk ilyenre még nem volt példa. Utána uzsira eszik tejpépet, majd vacsira tápszert. Éjjel 1x ébred enni.

2020. febr. 7. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát az én kisfiam soha nem evett meg 2 üveg pürét, pedig jó az étvágya.

Alapvetően szerintem tök jól csináljátok. Én arra törekednék a helyedben hogy az ebéd bővüljön 1 teljes üvegre. De nem baj ha lassan.

Próbáld közben itatni, nálunk ennyi idősen bevált. Ha ivott picit utána megint volt kedve enni.

De szerintem teljesen jól halad.

(A kisfiam ennyi idősen 2x 180ml tápszert ivott+1 üveg gyümi, ebéd 1 üveg főzelek+valamennyi tejpép). De ő nagy súlyú volt mindig is.

2020. febr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fél üvegnyi hús azt jelenti, hogy nincs benne semmi más?
2020. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De van.... (Zöldség vagy gyümölcs) 😒
2020. febr. 7. 14:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy az sem, miből van a püré. Vannak laktatóbb zöldségek, gyümölcsök, míg másokban alig van kalória. Pl. banán vs. meggy, gesztenye vs. brokkoli, karfiol. Az se mindegy, mennyi hús van benne, a fehérje elég laktató, és tovább is tart, míg megemészti. Lehet, hogy amit te adsz neki, kalória- és fehérjedúsabb, ezért kevesebbel is jóllakik, mint amiből más anyuka babája megeszik 1-2 üveggel.
2020. febr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!