Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti adnátok egy másfél éves...

Ti adnátok egy másfél éves gyereknek este egy szelet tortát?

Figyelt kérdés

Vendégségbe megyünk a sógornőmékhez és a drága anyósom nem érti meg hogy a kisfiamnak nem fogok lefekvés előtt tortát adni. Most töltötte egy pár hete a másfél évet. Nincs még étel allergiája de akkor is, még efy csomó dolgot nem ehet attól hogy ennyi idős.

Csokitorta, dobos- és oroszkrém torták lesznek. Mind házi de akkor sem akarok adni a kicsinek max 2 falatot a tésztájából. Erre forgatta a szemét, meg hogy de nem lesz benne semmi olyan. Adjak neki mert hogy az milyen dolog.

Nem vagyok ilyen tiltó anya típus kapott már túró rudit, kekszet pudingot, meg sütit amit én készítettem, de más tortáját nem tudom hogy készül, sőt estére nem adok neki, mert teljesen felpörög tőle. De nem érti meg.

Szerintetek?

Ennyi idős gyerekeknek ti adtok ilyet?

Köszönöm!



2020. febr. 24. 13:38
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%
Most egy kis dobos vagy csokitortába nem fog belehalni. Egy 1,5 éves gyerek kb mindent ehet már, amit a felnőttek. Ettől függetlenül a rokonoknak el kellene fogadnia, hogy te mit adsz és mit nem... vagy esetleg mit mikor adsz a gyereknek.
2020. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
92%

Öszintén szólva EGY alkalommal nyugodtan, föleg hogy ilyen idösen már mindent ehet egy gyerek. (MIT nem ehet egy másfél éves gyerek? Egy éves kortól nincs semmi letiltva többé!)


Másrészt meg ha egyszer nem alszik el idöben, akkor sem lesz semmi baja.


Tényleg túlgondolod a dolgot, fölöslegesen.

2020. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

vágsz neki egy nagyon vékonyka szeletet es akkor mindenki boldog..

Nyilván nem fog minden este ilyesmit enni

2020. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
50%
Lehet nem is ízlene neki, én is kóstoltattam már többször is a lányommal tortákat, de egyiket sem ette, max. 1-2 falatot. Este nem adnék amúgy, esetleg ebéd után.
2020. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
94%
Túlzás, amit csinálsz! A 8 hónaposnak adnék kóstolót a tésztából, egy másfél éves már mindent ehet. A torta amúgy nyilván nem egészséges, de nem mindennap eszi.
2020. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Nem az a bajom h milyen a torta. Hanem a hozzáállás.

Bármit mondok a családnak mintha falra hányt borsó lenne.

Írtam hogy én is adtam volna neki, egy két falatot de nem így hogy márpedig nekem adni KELL

Pl még mézet, diót, mogyorót nem evett. Mást persze mindent. Csak nem értem a hozzáállást.

2020. febr. 24. 13:58
 7/37 anonim ***** válasza:
88%

Én is azt mondom, hogy mindenfélét adj neki.

Had ismerkedjen a szervezete a sokféle kajával.

Én is anno ilyen koromban már minden olyat ettem, amit a családban ettek.

Allergiás voltam a tojásra. Fél évente akkor is kaptam tojást. Sokáig kiütéseim lettek tőle, aztán egyszer elfogadta a szervezetem és szépen elmúlott az allergia. Azóta sincs semmivel semmi gondom.

2020. febr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Mindent eszik nem főzök neki külön. Azt kapja amit mi. Pont ezért sem értem miért oktat ki mindenki hogy márpedig ebből ennie kell. Én vagyok az anyja, tudom hogy ha kér belőle kap is egy két falatot. De sajnos anyósom olyan h képes lenne egy fél tortát a gyerekbe tömni mert ő ilyen. Amit ő jónak tart azt csinálja és elvárja tőlem hogy én is így tegyek.

Ez igy van már mióta a fiam megszületett.

2020. febr. 24. 14:11
 9/37 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ha nem szeretnél adni neki, akkor ne adj neki. Én nagyon nem tartom helyesnek, amikor a nagyon pici gyerekeket teletömik cukorral, curkos üdítőitalokkal. Főleg este lefekvés előtt.

Múlthéten vigyáztunk férjem testvérének a gyerekeire és mielőtt oda értünk gumicukrot ettek és kólát ittak, az esti altatás valami rémálom volt. A 2 éves gyerek este 10-fél 11kor megállás nélkül futkorászott körbe-körbe a lakásban és nem lehetett sehogy lenyugtatni...

Én a helyedben gyümölcsöt adnék neki. :)

2020. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok édesség ellenes tényleg. De én is igy gondoltam hogy másnap délelőtt pl egy szeletet simán megehet de este nem akartam tele tömni mert csak fel pörög tőle, nem alszik rendesen. Meg amúgy is én szerintem egy kis gyümölcs egészségesebb mint ez a full cukros édesség.
2020. febr. 24. 14:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!