Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti adnátok egy másfél éves...

Ti adnátok egy másfél éves gyereknek este egy szelet tortát?

Figyelt kérdés

Vendégségbe megyünk a sógornőmékhez és a drága anyósom nem érti meg hogy a kisfiamnak nem fogok lefekvés előtt tortát adni. Most töltötte egy pár hete a másfél évet. Nincs még étel allergiája de akkor is, még efy csomó dolgot nem ehet attól hogy ennyi idős.

Csokitorta, dobos- és oroszkrém torták lesznek. Mind házi de akkor sem akarok adni a kicsinek max 2 falatot a tésztájából. Erre forgatta a szemét, meg hogy de nem lesz benne semmi olyan. Adjak neki mert hogy az milyen dolog.

Nem vagyok ilyen tiltó anya típus kapott már túró rudit, kekszet pudingot, meg sütit amit én készítettem, de más tortáját nem tudom hogy készül, sőt estére nem adok neki, mert teljesen felpörög tőle. De nem érti meg.

Szerintetek?

Ennyi idős gyerekeknek ti adtok ilyet?

Köszönöm!



2020. febr. 24. 13:38
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Én igen.


A gyerekem csak a dió/ mogyoróféléket nem eszik.

/ nyilván a koffeines, alkoholos, nyers hús stb sem/


Csak amiatt kapna keveset, hogy a cukortól ne pörögjön túl este már.


Nem jellemző, hogy ilyeneket eszik, de ünnepléskor kap, ha evett előtte “rendeset” is.


19 hónapos

2020. febr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
91%

Ui.:

Viszont mindenki tratsa tiszteletben a kérésedet


Nálam a hákli mindig az, hogy uzsonna, ebéd, vacsora stb időben akarnak nasiztatni.. erre ugrok

2020. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
94%
En adnék neki. Nyilván tisztáznám a keszitovel, miből van pontosan. De ha egy szeletet nem is (en se eszem meg annyit este tortából) pár falatot miért ne ehetne? Amúgy te vagy az anyja. Ha nem akarsz neki adni, akkor ne adj.
2020. febr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Megkinalnam a gyereket, fiammal.is igy voltam a sajat szeletembol. De nem sok par falattal. Mondjuk a fiam a nagymama altal agyon dicsert csoki tortat ugy kikopte hogy meg a vizert is kapkodott :D Anyosom meg minden szinben jatszott mert a gyereknek nem izlett. Mi nem eszunk cukrosan sosan fuszeresen. De mindenbol ehetett ennyi idosen.

Torta az utobbi idoben egy talca suti amibe beleszurom a gyertyat. Bolti sutit nem is veszek mert ott megy tonkre a hutoben. Elmondtam az anyosomnak is, ha szeretne hozzon sutit nem banom de csak egy szeletet boltit mert nem esszuk meg. Hazit jobban szeretjuk.

2020. febr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
90%
Én simán, de én kaja terén mindig is laza voltam. Egy alkalomtól az égvilágon semmi baja nem lesz. Többet árt neked a stressz, hogy már előtte aggódsz rajta :) Tényleg.
2020. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
95%

Ez vmi nagy ünnep, nem? Én 10 hónaposan is adtam neki Anyu tortájából, meg karácsonykor (11 hónaposan) mindenből, amiből mi is ettünk.

Pedig nálunk nincs alapból semennyi édesség (nincs cukortilalom), nincs is itthon nekünk se, heti 1x szoktam sütni, illetve tejbegrizre szoktam kakaóport tenni.

2020. febr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Mi most hétvégén voltunk lakodalomban az egyéves lányunkkal. Este 10 óra körül volt torta felvágás, a lányunk egyáltalán nem volt hajlandó aludni, fel volt pörögve, így a torta evésnél is ott volt. Pár falatot evett. Kicsit később elaludt. Ez a nap erről szólt, fel voltunk erre készülve. Ennyi még belefér. Az nagymamák meg hajlamosak mindennel végig tömni az unokát, sajnos ott is ez volt, jöhetett süti, sós, édes, mindegy. Én sem néztem jó szemmel, de szerencsére a lányom inkább mindenből csak csipegetett, a zene, a sok ember jobban érdekelte.
2020. febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
30%

Szia!

Én csak azért nem adnék neki, mert este már nem eszünk cukrosat, mert felpörgeti a legtöbb gyereket. Nappal gond nélkül ehetné. Viszont teljesen igazad van, a te gyereked, te döntsd el, hogy mikor és mit egyen, ne a család. Én is a sarkamra állok ilyen esetben.

2020. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Csak egy sima vendégség, csak itt nagy a család. Nem szülinap, vagy hasonló és csak süti lesz mert ők imádják az édességet. Igaz az idősek mind cukrosak, de ilyenkor egyikük se tartja be.

Csak sztem későn van este 7re megyünk. Mi ilyenkor legkésőbb fél 9kor távozunk mert a fiam addigra nagyon álmos. Kb fél 8 kor enne belőle..

2020. febr. 24. 15:23
 20/37 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj ezzel, hogy valószínűleg nálam is átmenne dacba...mert ne más mondja már meg... Másrészt tényleg nem kéne este már ilyeneket ennie. Harmadrészt pedig nagyon sok az ilyen alkalom, valaki szülinapja, névnapja stb.. Mindig van valami,és sosem lesz egyszeri alkalom. Aztán soha nem tartják be az anya kérését. A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve.
2020. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!