Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti adnátok egy másfél éves...

Ti adnátok egy másfél éves gyereknek este egy szelet tortát?

Figyelt kérdés

Vendégségbe megyünk a sógornőmékhez és a drága anyósom nem érti meg hogy a kisfiamnak nem fogok lefekvés előtt tortát adni. Most töltötte egy pár hete a másfél évet. Nincs még étel allergiája de akkor is, még efy csomó dolgot nem ehet attól hogy ennyi idős.

Csokitorta, dobos- és oroszkrém torták lesznek. Mind házi de akkor sem akarok adni a kicsinek max 2 falatot a tésztájából. Erre forgatta a szemét, meg hogy de nem lesz benne semmi olyan. Adjak neki mert hogy az milyen dolog.

Nem vagyok ilyen tiltó anya típus kapott már túró rudit, kekszet pudingot, meg sütit amit én készítettem, de más tortáját nem tudom hogy készül, sőt estére nem adok neki, mert teljesen felpörög tőle. De nem érti meg.

Szerintetek?

Ennyi idős gyerekeknek ti adtok ilyet?

Köszönöm!



2020. febr. 24. 13:38
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Egyébként a józan eszem azt mondja, hogy kár ezen (előre) stresszelni, egy másfél éves nem fog megenni egy egész szelet tortát, ha anyósod fejre áll sem.
2020. febr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
85%

Pláne ha nem is szokott ilyeneket enni. Nyugi, egyetek közösen a gyerekkel egy szeletet esetleg, a sajatodból kínáld.


Egyébként nálunk is ez ment nagyon sokáig. Anyós tömte volna a gyereket, holott kifejezetten kértem hogy ne. Már csak azért is alapon, vagy nem is tudom.

Na mindegy, én se bírtam vele, tok feleslegesen beszéltem neki erről hogy este nem kaphat edesseget, meg amúgy se, mert én vagyok az anyja és ezt kérem.. Mintha a falnak beszéltem volna. Volt olyan h amikor kimentem mosdóba, akkor sunyiba kínálta öt.



Aztán addig csinálta ezt, míg végül anyós adott neki tortát. Dobos tortát, evés közben allergiás rohamot kapott, a benne lévő krémbe volt dió, amitől eddig semmi baja nem volt ugyan, de nem is evett minden nap diót előtte...

Nagyon sokáig kórházban voltunk, és azóta is van kis probléma a beszédével.


Na, azóta amúgy nem is látogatjuk a családot nagyon, de végre megertette miért kérem hogy ezt vagy azt ne kapjon. Meg a párom is, hogy érdemes kiallni a feleség és gyerek mellett.


A te párod miért nem beszél a családjával ha te azt mondod hogy nem eszik edesseget akkor ne eroszakosodjon? Te vagy az anyja. Ő az apja. Az anyós csak anyós, ő nem mondatja meg mit egyen.. Az a te és párod feladata.

2020. febr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Párom is ezen a véleményen van de az anyja hülye. Nem érti amit mondunk pont ugyanilyen h tömné ha kell sunyiban is...
2020. febr. 24. 15:47
 24/37 anonim ***** válasza:
36%
Tehát csak azért nem kaphat, mert anyós meg a sógornő adná. Tényleg nem érzed, hogy idiótán viselkedsz???
2020. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
30%
Egyáltalán hogy jött ez szóba, így előre?
2020. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Bármit mondok a családnak, az falrahányt borsó. Ez nálunk is így van. Én már nem is erôlködök. Beveszem a "leszarom kapszulát" és élvezem, hogy nem engem nyúznak a kölykök. ;) szerintem hajts le egy felest és lazíts.
2020. febr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Nem azért nem adnék neki mert ők mondták hanem azért mert egy kisgyereket lefekvés előtt nem kell megtömni süteménnyel. Én is adtam volna belőle egy ket falatot amitől SEMMI baja nem lenne de nem gondolom hogy ezt bárkinek az utasítására kell tennem. Főleg hogy az én gyerekemről van szó. Majd én el döntöm miből mennyit es mikor adok neki amit elvárom hogy mások tartsanak tisztelben. Hiszen én sem szólok bele hogy pl a családban más hogy neveli a gyerekét.
2020. febr. 24. 20:06
 28/37 anonim ***** válasza:
Köszönjük Emese. Na, akkor ezt az utolsó kommentedet tanuld be szépen és anyósodnak add elő! Megkerdzeted, a legtöbben azon a véleményen vannak, hogy miért ne adhatna neki a mama egy szelet tortát, úgyse fog annyit megenni. Te fújod tovább a magadét. Nincs itt semmi látnivaló, lehet tovább haladni. Hisztisen és idiotan viselkedsz egy teljesen ártatlan és hétköznapi szituáció miatt ami MÉG MEG SEM TÖRTÉNT. Egyszerűbb lenne annyit mondani, “mama egy szelet túl nagy neki, vágj egy pici sarkot és azt add neki nyugodtan oda”. De hat ez megint csak az utáljuk anyóst szekció. 🤦🏼‍♂️
2020. febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de nem igazán értek ezzel egyet. Én nem utálom őt csak tényleg ismerem ezért írtam le a tényeket. Ha ezt mondanám neki amit tanácsoltok a vége az lenne, hogy megtömné. Nem az a bajom hogy adni kell meg nem is az a tény hogy ő mit mondott. Hanem az hogy kértem vmit tőle ő meg mintha nem is mondtam volna semmit se. A hozzáállásom oka az, hogy legutóbb is megetette vmivel amit nem akart először elmesélni mi volt, a gyerek éjjel meg sugárban hányt. Majd kiderult hogy beetette sajtos nudlival. Mert vigyázott rá egy órát és ő úgy gondolta a gyerek ennyire éhes volt. Hiába mondtam neki h mennyit meg mit adjon.

De lehet megkövezni az álláspontomért.

2020. febr. 24. 22:03
 30/37 anonim ***** válasza:
De ott leszel te is meg a férjed is! Nem fogja tudni megtömni. Vagy nem mertek rászólni a mamára, hogy elég lesz? Esetleg attól félsz, hogy elbújdosok vele a sarokba és megtömi? Komolyan nem értem mitől fosol. Nyámnyilák vagytok. Aki a kérésem ellenére tömi a gyereket, attól elveszem és kész. Nem ezen agonizálok, hogy mi lesz ha. De arra sem válaszoltál, hogy mégis ez hogy kerül szóba így előre. Még életemben nem beszélgettem senkivel arról, hogy az elkövetkező összejövetelen mit eszik a gyerek.
2020. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!