Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen indokkal kell (vagy...

Milyen indokkal kell (vagy lehet) elkezdeni a hozzátáplálást 4 hónapos kor előtt? Esetleg 4 és 6 hónapos kor közt?

Figyelt kérdés
Egyre többször hallom, hogy orvos tanácsa, de közben olvastam a javaslatot, ami szerint fél éves kor a kezdés. Mire számítsak? Ma megyünk a gyerekorvoshoz.

2020. febr. 27. 09:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Minden orvos más nézeteket vall. A hivatalosan elfogadott álláspont jelenleg, hogy mind az anyatejes, mind a tápszeres babák hozzátáplálásának kezdete 6 hónapos kor.

Van benne igazság, mert teljesen mindegy, hogy mivel táplált a csecsemő, azt bélrendszerük egyformán érik. Nem érik azért előbb mert tápszert kap, és nem érik később mert anyatejet. 6 hós kor előtt még szinte emésztetlenül jönnek ki a szilárd táplálékok, akkor me nincs értelme adni, mert tápanyagot nem tud belőle felvenni. Én mind a 2 gyermekemmel 6 hónaposan kezdtük.

2020. febr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Nekem lelassult a hízás mindegyiknek 4 hónaposan, így akkor kezdtük, a gyermekorvos tanácsára. Nem azért, mert hirtelen az almától/répától elkezdenének hízni, hanem hogy ne azzal indítsunk 6 hónaposan, hogy ez itt a kanál, hanem addigra egyen mennyiségeket. Be is vált a dolog, 6 hónapos korukra szépen ettek jó nagy adagokat kanállal. 😊
2020. febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Mi gasztroenterológus javaslatára kezdtük a nagyobbik gyerekkel 5 hónaposan. Neocate tápszert kapott tejfehérje allergia miatt. Nem bukta ki, nem volt gond, de 1 éves korára el kellett hagyni a tápszert, mivel utána nincs támogatás és majdnem 10.000 ft egy dobozzal. Javaslatot külföldi engedéllyel adhstnak csak és többet fel se írnak, hogy legyen azutánra is. Gondolom ezért javasolta.
2020. febr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

A WHO ajànlàs a minimum 6 honapos kor. Ez alatt csak akkor ajànlja orvos, ha nem hisz a WHO-nak, hanem a règi szokàsokhoz tartja magàt. Ahhoz hasonlìthatò, hogy a WHO 1985-ös ajànlàsa szerint kifejezetten kàros a rutinszerű gàtmetszès, Magyarorszàgon mègsem sikerült ezt gyakorlatba àtültetni. Vagy mint az ùjszülött mosdatàsa. Hiàba ellentètes a szakmai irànyelvekkel , szokàsból csinàljàk.

A hibàs informàciò persze gyorsabban terjed. Egy USA beli kutatàs szerint, előnyös, ha a glutèn bevezetèse utan mèg legalàbb 3 hònapig anyatejet is kap a baba. Mivel ott hamar abbahagyjàk a szoptatàst (àtlag max fèl èv) az jutott àt a köztudatba, hogy 4-6 hò közt kell kezdeni a glutènt (hogy kapjon a baba mèg mellette anyatejet)

Tehàt kifejezetten kàros 6 hònapos kor alatt eljezdeni a hozzàtàplàlast, de mindig lesz olyan, aki szerint adjàl mar pàr kanàl almalevet/rèpàt/krumplit, hagy szokja/hìzzon (pedig az anyatej magasabb kalóriatartalmú)

2020. febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Minden gyerek másként érik! Nyilván azt normálisnak és általánosnak tekintjük, ha az egyik gyerek 9 hónaposan jár, a másik meg egy évesen is csak felállni próbálkozik. Az egyik gyerek egy évesen tőmondatokban beszél, a másik három évesen is csak szavakat mond, ez is normális. Az egyik gyereknek vágni és gumizni kell a haját fél évesen, a másiknak két évesen is csak pihéi vannak. Ez is normális. Miért lenne ez másképp a bélrendszerrel? Talán van bennük egy időzítő, hogy 6 hónap egy naposan már oké, mehet a hozzátáplálás de 5 hónap 27 naposan még nem? Ne vicceljünk...a gyerek JELZI, ha kész van rá. Az egyik gyerek 5 hónaposan, a másik 7, a harmadik 9. Tökre nem lehet általános sémát ráhúzni. Az első lányomat 7 hónapos koráig semmilyen formában nem érdekelte az étel. Nem fogta meg, nem vette a szájába, nem kóstolt kanállal, kiköpte ha kapott valamit. Nem erőltettük, 7 hónaposan viszont érdeklődni kezdett és a saját ütemében szépen elkezdtük a dolgot. A második lányom minden tekintetben nagyon hamar ért, korán csinált mindent. 4 hónaposan nem lehetett vele egy helyiségben enni, mert üvöltve követelte ő is a kaját. Nyúlt az ételért, akarta, érdekelte, úgyhogy nem egész 5 hónaposan elkezdtük. SOHA nem köpött ki semmit, az első pillanattól mindent lenyelt, mindent szeretett amit csak kapott, tökéletes volt az emésztése mindeközben, imádott enni. Semmilyen hátrány nem származott belőle, semmilyen érzékenysége, allergiája nincs. Minden gyerek más, nem értem miért annyira nehéz ezt elfogadni.
2020. febr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%

Én mindkét fiamnal 4 hósan kezdtem. A nagy 7 éves, semmi allergia, szóval nem hiszem, hogy káros lenne.

Egyik gyerekkel sem szenbedtem, hogy nem eszik, elsőre rákaptak a kanálra.

A who az egy ajánlás, ha azt ajánlja, hogy a bokájánál fogva kell a vízbe lógatni furdetesnel, azt sem kell megfogadni feltetlenül.

Én a gyerek igényeit figyeltem, soha nem olvastam semmilyen who ajánlasokat.

Ha te 6 hósan akarod elkezdeni, a dokinak csak bólogass, hogy persze kostolgat és ennyi. Nem fog kimenni leellenőrizni. Csak a saját es a baba ösztöneire figyelj... Úgy könnyebb lesz.

2020. febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Mi azért kezdtük 4 hónaposan, mert egy héten csak 1x kakált a babám. Akkor is csak kúppal. A gyümölcspürék megoldották a gondot.
2020. febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kösz a sok választ.

Anyatejes a kisbabam. A tesoja is az volt majdnem 2 eves korig.

En nem tervezem megkezdeni a kóstoltatast sem 6 hó előtt. (Egyszer végigcsináltam már és siman 12-15 hónapos korára 70-80%ra már szilárd ételeket evett a gyerekem)

Tulajdonképpen az érdekelne, hogy aki mondjuk 4 hónap előtt kezdi az miért teszi? Arrol kifejezetten irják, hogy káros, szerintem ilyet orvos nem ajanl.

2020. febr. 27. 13:21
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni bocsanat, hogy most lesz 4 honapos es egy kicsit belassult a hizasa. (De siman ez is a who szerint okes) remelem nem kezdi el tukmalni az orvos a dolgot. A nagynál ilyen "baj" nem volt, ő 4 hósan duplazta a születési súlyát.
2020. febr. 27. 13:24
 10/15 anonim ***** válasza:

A körzetünkben 5-6-ot mondják a védőnők is, nyilván a hozzátáplálás nem azt jelenti, hogy egyből kiváltott étel. 4-5 hónaposan is lehet Ismerkedni az ételekkel óvatosan, de csak akkor ha a "baba is akarja" azaz érett rá.

Mi 5 hónaposan kezdtük el és azért, mert nagyon nagyon érdeklődő volt a kaja iránt, a kanalat a szájába vette, nem volt már szopóreflexe a püréknél, nem lökte ki ahogy a szájába vette. Nem kapott sokmindent, almát, barackot kapott hígan pürésítve - és nem túl gyakran. 8 hónapos volt amikor a legtöbb dolgot kipróbálta.

2020. febr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!