Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tapszeres babát muszáj 4...

Tapszeres babát muszáj 4 hónapos kortól hozzataplalni?

Figyelt kérdés

Kisfiam tapszeres baba.

Nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet ilyen korán elkezdeni a hozzataplalast.

Nem lesz hasfajasa tőle?

Annyira picinek tűnik ő ehhez..

Ráadásul nem vagyok kibékülve ezzel a rendszerrel sem, hogy alma, krumpli, sárgarépa, barack.... Eleve hogy nevezhető főzeléknek a krumpli, répa tapszerrel felöntve (ezt tanácsolta nekem az orvos..).

Kérlek írjatok ti hogyan és mikor kezdtetek a hozzataplalast.


2018. szept. 12. 06:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Én úgy tudom most már egységesen 6 hónap a hozzátáplálás kezdete,mind az anyatejes,mind a tápszeres babáknál. De lehet azóta változott megint,mert elég gyakran történik ez.
2018. szept. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
A kislányom anyatejes volt. 6 hósan kezdtük. Nem mondanám,hogy követtem a sorrendet,nem almát kapott elsőre,hanem barackot. Pont akkor érett,volt anyukám kertjében. Én csináltam répa,alma pürét anyatejjel,úgy ette,hogy öröm volt nézni. Az almát magában nem szerette,mindig keverni kellett valamivel. Nekem azt mondták,a babák az édes ízt kedvelik,így sokszor a zöldséghez is kevertem valamilyen gyümölcsöt,ha magában nem ette. 1- es voltam.
2018. szept. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

6 hónaposan javasolják a hozzátáplálást tápszeres babánál is.

Ha a hagyományos ht nem szimpatikus, akkor olvass utána a bliss, blw módszereknek is.

2018. szept. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Dehogy kell!
2018. szept. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Tiz eves lesz a legnagyobb fiam, tapszeres volt es mar akkor is a 6 honap volt az ajanlas a hozzataplalas megkezdesere (igaz, nem Magyarorszagon eltunk, de azota szerintem mar valtoztattak ott is).

A kisebbik is tapszeres volt, o pl annyira valogatos volt, hogy hiaba kezdtuk el fel evesen, majd ket honappal kesobb evett valamivol emlitesre melto mennyiseget.

4 honaposan hiaba kezdtem volna vele, akkor meg ott tartottunk, hogy a 8. fajta tapszert probalgatgam adni neki az 5. fajta uvegbol, csak hogy egyen mar vegre...

2018. szept. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amikor készen áll rá!
2018. szept. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem muszáj. Az enyémek amúgy se fogadták el ilyen kicsiként. A kisebbnél csak 5,5 hónaposan próbáltam először de hiába. Majd 7 hónaposan kezdett enni mindkettő. Persze nem erőltettem, több hetes szüneteket tartottam mikor láttam, mennyire nem fogékonyak rá.
2018. szept. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Dehogy muszáj.

Én igaz, elkezdtem 9 éve, tápszeres volt a babám.

2 éve az anyatejes babával nem terveztem, de a gyerekorvos javasolta, (itt már le lettem érte köpve, na mind1), mivel 7-10 naponta volt széklete, gondot okozott neki, adjak őszibaracklevet, azzal kezdtük, majd paradicsomos burgonya (bébiétel), ez helyrehozta. Répát, almát később adtam, pont a székletprobléma miatt.


Ha semmi nem indokolja, hízik rendesen, eszi a tápszert rendesen, anyagcsere rendben, nem kell elkezdeni, ha te 6, vagy akár 7 hónaposan látod jónak, kezdd akkor. Baja nem lesz tőle.

2018. szept. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Semmi sem muszáj.

Akkor kezditek, amikor jónak látjátok.


"Eleve hogy nevezhető főzeléknek a krumpli, répa tapszerrel felöntve"

Akkor nevezd bébiételnek. Ne az elnevezésen legyél fennakadva.

Bár én nem öntöttem fel a répát tápszerrel. Püréként adtam.

2018. szept. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
6 hónapos korig kellene elkezdeni, mi kb. 5 hónaposan kezdtük, soha nem tettem tápszert a zöldségpürébe, megfőzöd, leturmixolod, aztán odaadod neki, én eleinte sütőtököt, répát, édeskrumplit adtam, nem kell szigorúan betartani a sorrendet, ezek mind könnyen emészthetöek.
2018. szept. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!