Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Igaz az, hogy tápszeres...

Igaz az, hogy tápszeres babával könnyebb a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 30. 16:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit nevezel könnyűnek?

Az én fiam pl. csak üveges bébiételt volt hajlandó elfogadni egészen 14-15 hónapos koráig, tehát általunk főzött dolgokat nem, max. szilárd ételt, tehát kenyeret, felvágottakat, sajtot, májkrémet, de nem evett semmilyen főzeléket meg, vagy püréket, stb. A tápszert csak 7 hónapos korig fogadta el, utána csak a különböző ízesítésű tejpépek voltak számára a tápszeres étkezések. Szóval kész kínszenvedés volt vele az étkezés.

Ő másfél hónapos korától volt tápszeres.

2020. ápr. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Barátnőm babája anyatejes. 8 hónapos. Tízórait és uzsonnát kap de utána szopik mert nem eszik csak pár kanállal. Interneten azt olvastam, a tápszeres babák könnyebben fogadhatják az új ízeket
2020. ápr. 30. 16:37
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva tudtam.

Az anyatej is mindig más ízű, attól függ miket eszik az anya.

A tápszer mindig ugyanolyan.

Nekem anyatejes volt mind a két gyerekem és könnyen ment a hozzátáplálás, mindent elfofadtak és szépen ettek.

A tápszeres ismerősöm gyerekénél sem volt gond.

Anyatejes ismerősöm gyereke nem eszik gyümölcsöt, minden mást igen.

Szóval szerintem nem függ össze ezzel.

2020. ápr. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt különbség. Ugyanolyan ütemben tért át a normál ennivalókra a tápszeres gyerkőc, mint az anyatejesek.
2020. ápr. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal nehezebb volt a tápszeres babámnál, ő pl 1,5 éves kora előtt csak teljesen pépeset volt hajlandó enni, abból is csak pár félét
2020. ápr. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A lányom tápszeres és nagyon jól ment a hozzátáplálás. Egy ismerősöm kislánya anyatejes és mondta, hogy neki nem igazán ment. De szerintem nem ettől függ.
2020. ápr. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszolút gyerek függő. Nem anyatej-tapszer.
2020. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes, de kettőt pislogtam és két étkezés már ki volt váltva.
2020. ápr. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tápszeres gyerekem 16 hónapos koráig tápszeren élt, nem akart semmi mást. Pár falat és szájzár.

Anyatejes gyerekem 10 hónaposan már napi ötször velünk evett. Gyakorlatilag mindent elfogadott válogatás nélkül és olyan mennyiségben hogy csak na (konkrétan felnőtt adagokat, míg a tesója ma is beéri pár falattal).

Mondjuk a folyadék vagy nevezhetjük desszertnek is, még mindig az anyatej számára napi többször is. 13 hónapos.

2020. ápr. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

2 hónapos korától tápszeres, de mocskosul szenvedünk a kajálással.

Sohasem volt jó evő, egy ideig csak gyümölcsöt fogadott el, aztán csak zöldséget, csak üveges kaját, most a szilárddal vannak gondok.

17 hónapos és alig akar valamit megkóstolni vagy szilárd kaját megenni.

Szerintem mi túl korán kezdtük a hozzátáplálást. Messze nem volt még érett rá, csak védőnői/nagyszülői nyomásra erőltettük.

2020. ápr. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!