Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Sima répát adtam a babámnak,...

Sima répát adtam a babámnak, utólag tudtam meg, hogy bio répát kellett volna adnom, baj lesz?

Figyelt kérdés

1 kis répát főztem meg és a vízzel összeturmixoltam. 6 hónapos. Lesz baja? Múltkor az almából is csak simát adtunk.

Minden zöldségből és gyümólcsből bio kell? Hány eves koráig?



2020. máj. 15. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
A bio répa ugyanúgy tartalmazhat nitrátot. Ezért nem ajánlott 10 hónapos korig. Ugyanez a cékla is.
2020. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Ugyan... Dehogy kell bio. Megmosod, megfőzöd... mi baja lenne?
2020. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Kislányomnak sima bolti répát főztem/pároltam 5 hónapos korától. Jelentem él és egészséges. Mellesleg a "bio" se éppen teljesen bio.
2020. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Neked van valami bajod? Vagy a férjednek van bármilyen fura baja? Szerinted a te anyukád vagy a férjed anyukája bio ételekkel etetett titeket?

Komolyan én nem értem ezeket a túl lihegéseket. Az ilyen bio, meg steril élet miatt amit a gyermekednek számsz , lesz majd az ómenje. Tizenévesen nagy szerencséd lesz ha semmire sem lesz allergiás a túlzott féltés miatt.

2020. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Jól tetted, nyugodtan adj neki máskor is azt.
2020. máj. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Eddig nem is hallottam, eszembe se jutott, hogy bio kéne. De más kisbabás, hozzá tápláló ismerősnél se biot adnak, nyugi nem lesz semmi gond!
2020. máj. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Semmi baja nem lesz ha sima gyümölcsöt, zöldséget kap. 7 hónaposan céklát is nyugodtan adhatsz csak mértékkel.

Inkább attól lesz baja, ha túl van féltve és mindenből csak a bio meg a kímélő

2020. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak a nitrát miatt izgulok mert abba bele lehet halni, de ezek szerint az a bio termékben is van??
2020. máj. 15. 16:31
 9/12 anonim ***** válasza:
33%
Persze, hogy lehet, mivel az esővízzel akkor is a földbe kerül, ha az adott gazdálkodó nem használ műtrágyát. Ezért javasolják, hogy ne add kezdő ételként, csak miután 9-10 hónapos korában meg tud bírkózni az esetleges mérgezéssel.
2020. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor ezt elhalasztjuk, köszönöm!
2020. máj. 15. 16:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!