Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Sima répát adtam a babámnak,...

Sima répát adtam a babámnak, utólag tudtam meg, hogy bio répát kellett volna adnom, baj lesz?

Figyelt kérdés

1 kis répát főztem meg és a vízzel összeturmixoltam. 6 hónapos. Lesz baja? Múltkor az almából is csak simát adtunk.

Minden zöldségből és gyümólcsből bio kell? Hány eves koráig?



2020. máj. 15. 15:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Repaval, ceklaval es spenottal vigyazni kell a nitrat miatt, erre gyerekorvos is felhivja a figyelmet. Itt nem a bio nem bio a kerdes. En ezekbol uvegest adtam az elejen.
2020. máj. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Akkor sorolom az életveszélyes tévhiteket:

- ha a felnőttnek nem árt, akkor a babának sem árt

- a megtisztított, megfőzött zöldség nem árt

- ha egy baba megúszta, akkor biztos hogy nem árt

- ha a te csecsemőkorodban nem ártott, akkor most sem árt

- a kék csecsemő szindróma csak "túllihegés"

- etesd a babát bármivel, nehogy mindenre allergiás legyen később

A tények pedig a következők:

- egy csecsemő még szinte semennyire sem tudja lebontani a nitrátot

- a nitrát az emésztőrendszerben nitritté alakul és a véráramba kerülve a haemoglobinhoz kötődő 2 vegyértékű vasat 3 vegyértékűvé oxidálja, így az innentől nem tudja megkötni az oxigént, tehát lecsökken a vér OXIGÉNSZÁLLÍTÓ képessége, ez a methemoglobinémia

- a methemoglobinémia először a csecsemő elkékülését okozza, majd fulladásos halálhoz vezet

- a baba 8-10 hónapos korában elkezdenek kialakulni a nitrátot bontó enzimek és kb. 3 éves korától már ugyanúgy képes kezelni azt, mint egy felnőtt

- bizonyos zöldségek hajlamosak nitrátfelhalmozásra, különösen akkor, ha MŰ(!)trágyával "etetik" őket

- a műtrágyázás biogazdálkodásban nem megengedett, a biogazdaságnak pedig védőövezete van, tehát a "szomszédjában" sem megengedett


Tehát ha a babád még él, akkor nem volt magas nitráttartalma a sárgarépának.


Ajánlott oldalak:

NÉBIH: Magas nitráttartalmú zöldségek fogyasztásának kockázata csecsemőknél [link]

Babaszoba: Hozzátáplálás - óvatosan a gyökérzöldségekkel [link]

Ivóvíz okozta betegségek - itt pontos leírása olvasható a nitrátszennyezés okozta methaemoglobinaemiának: www.kormanyhivatal.hu/download/6/fe/20000/KOZEG%2520Iv%25C3%25B3v%25C3%25ADz%2520okozta%2520betegs%25C3%25A9gek.pdf

2020. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!