Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van más is aki nem táblázatok...

Van más is aki nem táblázatok hanem megérzés szerint etette a babat?

Figyelt kérdés
Pl nem vezetett be semmit csak adta a dolgokat. És nem életkor szerint adott gyümölcsot, zöldséget hanem épp ami volt?

2020. júl. 5. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Zöldség-gyümiben azt tartottam be, hogy az aprómagvasok és a csonthéjasok 1 éves kor körül jöttek csak, amúgy idény szerint kapták a dolgokat. Nagy kertünk van, minden terem, nem fagyasztgattam, kapták, ami volt. Az allergénekre viszont nagyon odafigyeltem, tejterméket, húst, glutént körültekintően vezettem be. Egyikük sem allergiás semmire.
2020. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Derwer ***** válasza:
43%

Rengeteg eltérő táblázat létezik és pl itt Németországban a húst is és hálát is elég korán, talán félévesen javasolják.


Nem kell szentírásnak venni, szerintem bőven elég a fő dolgokat betartani. (pl mézet 2 éves korig ne)


A feleségem is nagyon követni akarta a táblázatokat, avagy a nagykönyvet de a most 7 hónapos fiam nem olvasta őket, így összevissza megyünk. :P

Igen, először gyümölcsöket kapott, krumplit, esés krumplit, stb. Ma már nagyon nagyon sok féle ételt kóstolt és kapja is változatosan. (tegnap kapott pl áfonyát, de kapott már vajas kenyeret tojás sárgájával, babacsintát, stb)

2020. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Mi blw szerint kezdtük, annak meg a lényege, hogy azt kap amit mi is eszünk, persze bababarát módon. (Zéró só és cukor, illetve 1 éves korig tilos a méz és a füstölt dolgok).
2020. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Megérzés alapján semmiképpen, mert abból azért rossz dolgok is kisülhetnek. Én könyvekből, illetve amit a kórházban kaptam anyagokból állítottam össze a saját étkezési tervemet, de pl. a hippnek is volt egy kis füzete, ami teljesen egybement az akkori ajánlásokkal. Volt olyan lista, amit a kezembe adtak, de a kukában landolt, mert gondoltam, hogy olyat nem kotyvasztok a babámnak, amit magam sem ennék meg, illetve a hozzátáplálást nem gyümölccsel kezdtem, hanem először répával és bio készételekkel, gondosan és lassan mindig csak egy újabb ízzel ismertetve meg a babát. Nekem a gyümölcsös kezdéssel az a gondom, hogy savanyú, nem gondolom, hogy egy szoptatott vagy tápszeres babának egy savanyú és főleg édes íz kell legyen az első új íz.
2020. júl. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Én próbáltam a nagy könyv szerint, de nem jött ki a matek, túl lassú lett volna. Meg minek fogjam vissza, ha egyszer van étvágya.


Az alap dolgokat betartottam (tejet

2020. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
(tejet, mézet, aprómagvasokat, csonhlthéjasokat)
2020. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!