Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen alapanyagokat tartotok...

Milyen alapanyagokat tartotok otthon, kisbabatok/gyereketeknek való főzéshez, ami tartósabb élelmiszer?

Figyelt kérdés

Nekünk lassan 1 éves a babánk. Tejpep, tejberizspép gríz van itthon. Fagyasztoba hús és máj neki. Zöldség, gyümölcs ami kevésbé tartós.

De valahogy mindig azt érzem, ha főzni kell valamit, hogy nem tudok mit kihozni. A gyümölcsös hús és főzelék, zöldséges máj /hús után nem tudok tuljutni, a mi elelmiszereinkből mit kihozni neki, pedig rengeteg alapanyagnak való van.

Tudom, hogy már ehet kb mindent, de darabos ételeket most vezetünk be mert még mindig kiköpködi.

A huslevesre fintorog, a babakaja pép kell neki, üveges Bébiételeket szereti és azokból válogatok változatosan neki de úgy érzem ideje lenne átmenni a teljesen itthoni kosztra és abból úgy főzni változatosan, hogy ne kelljen napi szinten boltba mennem vásárolni.



2020. aug. 7. 06:58
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

És ha a ti kajátokat leturmixolnád, de fokozatosan egyre darabkásabra hagynád?


Meg mi van a szórakoztató ételekkel? Pl. Nem láttam még gyereket aki ne imádta volna a spagettit, jó maszatolós, ujjacskával meg lehet ragadni stb.

Tedd elé a falatokat, hatha nyúl érte.

2020. aug. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Fagyasztóban van neki zeller, paszternák, brokkoli, cukkini stb lefagyasztva.


Hús is van húslevesből eltéve.


Ezekből hol pürét, hol főzeléket, vagy krémlevest kap.


Burgonya, édesburgonya, tészták, bulgur mindig van itthon. Ezeket ugye köretként szoktam használni.


Banán, alma, túró, natur joghurt, tk cm keksz, tojás is mindig van itthon. Plusz a kertből idény zöldség, gyümölcs.


Meg persze, tejpép a szekrényben mindig van pár dobozzal vész esetére/utazásra.


De, ő már 1.5 éves. Sokszor úgy főzök, hogy ha van amit nem ehet, akkor kiszedek belőle és külön fűszerezek, vagy kis adagban főzök neki külön ebédet, de ez ritka már.


De többnyire, már abból kap, amit mi eszünk.


Szerencsére sok mindent megeszik.


A zöldségek közül van néhánnyal baja, a paradicsomot, csak levesben szereti. Az uborkát is csak levesben, vagy salátaként. Natúrban "repül".

2020. aug. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Krumplipurebol ki szoktam venni bekeveres elott a fott krumplit. Sult csirkecombbol megkapja a belso, nem tul fuszeres reszet. Sult lazacnal ugyanigy. A fott rizsbol, tesztabol kap. Friss gyumolcsbol, zoldsegbol, parolt zoldsegekbol ugyanigy. Almat is szoktam ledaralni neki zabbal, illetve zabtejjel szoktam kolest fozni, fahejjal izesitve, a mezet csak utana teszem bele, miutan kivettem neki belole. Babacsintat sutok zablisztbol es bananbol, nagyon egyszeru, es nagyon jo tesztat sikerult kikiserleteznem, annyira, hogy magunknak is igy csinalom. Neha keverek bele kokuszreszeleket, es mini babapalacsintakat sutok, amik vastagabbak.
2020. aug. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Egyéves kortól a gyerek mindent ehet, amit a család, nem kell neki külön fözni és értelme sincs!
2020. aug. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Adj neki olyat, amit kézzel felszedhet, elnyammoghat. Puha kenyérbelet, piskótát, felkockázott rántottát, puha húsgombócot, puhára fôzött de nem szétnyomott krumplit, répát. Lehet, hogy szivesebben eszi, ha ô maga teheti a szájába.

Az én 11 hónaposom simám megesz ilyeneket, amit az ínyével szét tud nyomni, pedig még csak két foga van. Bár az én babám mindent a szájába vesz és "rágicsál" alapból, úgyhogy van gyakorlata.

2020. aug. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hu, köszi a rengeteg tippet, nagyon jól fognak jönni 🙂

1 válaszoló : sajnos a mi kisfiunk mohó és benyom mindent a szájába majd öklöndözik és fuldoklik, volt hogy hányt emiatt..

Pizzaszélét úgy kellett kihuznom a szájából, mint a bűvész zsebéből a kendőket.

Ha egyedül eszik, akkor csipeteket teszek le elé. A spagetti vagy apró főtt tészta undi neki és minden amit kocsonyásnak érez.

A pépesbe ha darabok vannak, akkor nem érzi és azt hiszi az pép és nyelheti azonnal majd a torkán érzi hogy jé ebbe darabok vannak és öklöndözik...

Sajnos emiatt nem tudunk köretekig jutni, mert mindent egybeturmixolva eszik.

A rizs és bulgur is öklöndözés..

Azt hiszem túlságosan hozzaszoktattam a pepeshez és nem akar túllépni rajta.


4 válaszoló : én is így tudom hogy a mi ételeinket eheti, de sokszor nem merem neki adni

Most egy gulyáshúslevest, vagy jó sós borsos ételt ehet? Nekem néha annyira erősebb étel a miénk az ő lágy izvilagahoz képest (zöldségek helyett gyümölcs gesztenye és sütőtök kell neki. Húshoz

2020. aug. 7. 22:56
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem eszünk túl fuszeresen vagy egészségtelenül, de mégis más és mikor egy húslevessel próbálkoztam akkor is szinte undorodott és az Univer körte őszibarack pulyka lett az ebéd kb 2 perc alatt bepuszilta.

Szoval én úgy érzem még korai vagy hirtelen váltás lenne ez a mi kosztunkra

Ráadásul ha olyan ételt főzünk ami biztosan nem való neki, akkor úgyis kell számára valamit kitalalni


Rengetegszer nyúlok az üveges ételhez, de szinte szégyellem, mintha valami lusta főzni nem tudó és akaró mostoha lennék.

Szerintem 1 évesen már senki nem uvegessel eteti a babáját.

De ha ugyanazt megfőzöm otthon neki és leturmixolom, nem kell neki..

2020. aug. 7. 23:00
 8/8 anonim válasza:

Ne érezd magad mostohának!

Én is rászoktam az üvegesre, annyira finomak!!! 😄 Pedig bőven túl vagyok a 30on😅

2020. aug. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!