Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés esetén milyen élelmiszereket, alapanyagokat kell kerülni? (Lent! )

Figyelt kérdés

Az alábbiakról tudom, hogy nem tesznek jót: kínai kel, brokkoli, kelbimbó, káposzta, karfiol, fodros kel, torma, mustár zöldje, karalábé, repce, sárga karórépa, fehérrépa, spenót, bambuszrügy, manióka, fehér liszt, lima bab, lenmag, köles, őszibarack, mogyoró, eper, fenyőmag, édesburgonya, körte, tofu, tempeh, szójabab, szójatej, retek, vízitorma, tápióka, jamgyökér, cékla, saláta, pácolt húsok (a magas nitráttartalmuk miatt), (paradicsom és paprika csak főzve, párolva fogyasztható), kukorica, fenyőmag, köles.


Ha valaki még tud olyat, ami kimaradt a felsorolásból akkor hálás lennék, ha megírná kommentben.

Illetve örülnék bármilyen bevált táplálkozási-és vagy életmódtippnek is!



2019. okt. 19. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Az első és legfontosabb, amit kerülök, az a glutén, mivel nálam az alulműködés a gluténra adott autoimmun reakciónak volt köszönhető (és ez nem ritka).

Semmit nem eszek, ami szójából készül vagy azt tartalmaz, de ezt te is írtad.

Nem használok semmilyen növényi olajat, kivéve a kókuszzsírt és az olivaolajat (gyulladás csökkentése céljából).

Nem iszom tejet, és egyéb tejtermékeket elég ritkán eszek (gyulladás csökkentése céljából és azért, mert érzem a jó hatásait, pl. elmúltak az allergiáim és a bőröm is szép lett).

Kukoricát és egyéb gm gabonákat, illetve száraz hüvelyeseket sem ettem kb. 1 évig, most már néha előfordulnak (kukorica csak főtt kukorica formájában). A tormát sosem szerettem, és nem hiányzik a mustár zöldje, manióka, lenmag, fenyőmag, vízitorma, tápióka, jamgyökér sem.

Bolti pácolt húsokat és a felvágottakat kerülöm a mesterséges adalékanyagok, nitrites pácsó miatt.

A többi felsorolt zöldséget, gyümölcsöt és magot szoktam enni kisebb-nagyobb rendszerességgel. Az első ötöt heti szinten, paprikát, paradicsomot nyersen is szinte minden nap.

Az eredmény: 3 körüli TSH-m fél év alatt lement 1,7-re, és évek óta ekörül van (1 hónapja nézettem, most 1,6 volt). Az alulműködésre utaló tüneteim megszűntek, lefogytam. Gyógyszert, hormonpótlást nem szedek.

Low carb étrenden vagyok azóta is, korábbi IR miatt.

2019. okt. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Sokat segít, hogy leírtad a tapasztalataidat!
2019. okt. 20. 09:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2019. okt. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Szent isten, 1-es, akkor te mit eszel? Kb semmit! A 3-as TSH egyáltalán nem magas, és nincs az az orvos, aki erre gyógyszert adna.

Kérdező, honnan az ördögből veszed, hogy a felsoroltak, amik kb lefedik a teljes étrendet, nem tesznek jót? Valami diploma nélküli önjelölt természetgyógyásztól?

2019. nov. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit eszek? Hát, napi 1600 kcal lazán összejön, akár több is lehetne, de így is annyit eszem, amennyi jólesik. :)

Húsok, halak, belsőségek (mindenféle), néha tenger gyümölcsei, tojás, mindenféle nyers és főtt/párolt zöldség, gyümölcsök, olajos magvak. Magamnak főzök, ebédre leves (húsleves, különféle zöldséglevesek), másodiknak jellemzően húsfélék valamilyen zöldségkörettel, néha krumplis vagy rizses étel is most már. Zsírt vagy kókuszzsírt használok, tej helyett kókusztejet. Reggelire, vacsorára tojás vagy ami az ebédből maradt, nyers zöldségekkel. Főétkezések között gyümölcsök, olajos magvak. Nasinak 70-85%-os étcsoki és magok. Köszi az aggódást, nem éhezem, sőt elég változatos is az étrendem :)

Ja, a 3-as TSH nem magas, ezt tudom, ezért nem foglalkoztak vele az orvosaim éveken át, bár az alulműködés tünetei rendesen megvoltak. De hát a határérték ugyebár 4... 5 évig küzdöttünk a babáért, kétszer elvetéltem, a hormonjaim nem voltak rendben, nem volt rendes peteérésem. Meddőségi kezelésre jártam évekig, hormonpótlást is kaptam. IR-t vizsgálták és kizárták, PCOS nem volt. Aztán végre eljutottam egy nagyon jó endokrinológushoz, aki felvilágosított, hogy ha gyereket szeretnék, 2 alá kell levinni a TSH-t, és felírta a Letroxot. Pár hónappal később terhes lettem, most két gyerekem van. Ennyi a történetem "dióhéjban".

Az étrendemet pár évnyi kutakodás után kezdtem el, egy táplálkozástudománnyal foglalkozó orvos (nem természetgyógyász) könyve alapján.

2019. nov. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és mielőtt belekötnél, az IR gyanúja miatt voltam vizsgálaton akkoriban, persze az is negatív lett. Utólag kezdtem erről is olvasni, fiatal korom óta a klasszikus tünetek többségét produkáltam. Az étrendem miatt már nincsenek ezek a tünetek, de oda kell figyelnem a cukor- és szénhidrátbevitelemre.
2019. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!