Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Honnan tudni, ha egy étkezés...

Honnan tudni, ha egy étkezés már kiváltódott?

Figyelt kérdés
Hülyén hangzik, de nem tudtam máshogy megfogalmazni. 4,5 hónapos a kislányom. 2 hete kóstolgatunk tízórai előtt. Volt alma, répa, krumpli, banán, sütőtök és ezek keverékei. Ma egész jól ette az alma-sütőtököt és utána csak 30 ml tápszert ivott. Akkor mondhatni majdnem jóllakott a péppel? Mennyit kell ennie, mikor ne adjak már utána tápszert? Túletetni sem akarom. Holnaptól már mérem mennyit eszik kb.

2020. okt. 21. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem raersz 5-6 honaposan is kivaltani, nagyon pici meg. Egyelore kostoltasd,de modjaval. Akkor van kivaltva, ha jollakik pepbol es a kovetkezo etetesig, 2-3 ora hosszat, is kibirja.
2020. okt. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is kicsit korai, a gyerekiorvos mondta hogy kezdjem el es két hét alatt ki lehet váltani egy étkezést..🤷‍♀️
2020. okt. 21. 11:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi 6 hósan kezdtük a ht-t, szintén tápszeres baba. Most lesz 8 hónapos és még mindig nincs kiváltva egy étkezésünk sem :) 10óraira, uzsira gyümölcsöt kap, keksszel, grízzel, vagy ilyesmikkel, ebédre főzeléket. De nem eszik mennyiséget, ezért kap utána tápszert. Védőnőnk mondta, hogy lassan ki lehetne váltani a tízórait, de ez nem rajtam múlik. Egyszerűen fél adagokat eszik meg egyenlőre. Még igényli a több folyékony kaját:D
2020. okt. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszi hogy írtál.

Nem tudom nekünk hova rohan a doki. Mondjuk azt vettem észre h a tápszert "unja" vagy nem tudom... a pürét meg szívesen eszi, főleg ha finom. Nem akarok neki sokat adni, de sokszor kiharcolja és utána meg alig eszik tápszert. De akkor lassítok inkább..

2020. okt. 21. 12:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi is 4 hósan kezdtünk kóstoltatni, mert nagyon érdeklődött, a nyelési reflexe is jó volt, a kis szilikon kanalával kb magát eteti, nyammog ha látja, hogy eszünk stb.


Viszont én 6 hós korában akarom csak elkezdeni a konkrét hozzátáplalást.

Úgy kell egyébként, hogy először a tapszer, és utána kínálni, mivel a tápszerben több tápanyag van, vitaminok, folyadék.


Mostanság néha meghagy egy 30 milit, amikor csinálok egy pürét, azt a 30 milit belekeverem, hogy ne vesszen el a vitamin, folyadék stb.


A kiváltást még én se tudom hogy csináljam majd.

2020. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 khniki ***** válasza:
Onnan tudod, hogy megeszik kb. 190 g-mot.Akkor már nem kell megkínálnod tápszerrel.
2020. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
190? Olyan sokat? 120-150 gr-ra gondoltam..
2020. okt. 31. 22:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell 190 g-ot megennie. Szerintem észreveszed, ha jóllakott a babád:) mivel egy "normális" étel ilyen életkorban már sokkal laktatóbb mint az anyatej/tápszer, az ajánlások szerint ha 120-150 grammot megeszik, kiváltottnak tekintendő az étkezés:) De persze babája válogatja :D
2020. nov. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!