Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Jó napot. 16 hónapos kislányom...

Tonimma kérdése:

Jó napot. 16 hónapos kislányom nem hajlandó tápszeren kivül bármit meg enni. MIÉRT?

Figyelt kérdés
4 hónapos korába kezdtem mellé etetést ami jól is működött. Alma banán, kekszes alma, joghurt,puding, csirkemell krumplipurevel mind meg ette addig amíg nem kezdtek bújni a fogai. Azóta szinte semmit csak tápszert. 16hónapos 10 kg 95 cm, mozgékony 10 hónapos kora ota kiválóan megy vagyis inkáb fut. Táncol nagyon boldog baba most bujik a 13 foga csak nem akar enni.
2020. nov. 9. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Folyékony ételt sem? Gazdagabb, pürésített leves, ilyesmi?


Gondolom, fáj az ínye. Esetleg tejpép, Sinlac, ilyesmi sem jó, mondjuk gyümölccsel, banánnal?


Lányom kedvence volt pl a főtt sütőtök főtt krumplival, reszelt sajttal. Számomra szörnyű volt még a kinézete is, de ő imádta.

Nem kell rágni! Csak nyelni.

Vagy pl paszternák krumplival, csirkehússal pépesre főzve.


Ilyeneket próbálj meg.

2020. nov. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Be fal mindent csak az izeket utálya. Néha ugy csinál mindha hányni akarna
2020. nov. 9. 11:20
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Ezek szerint mégis eszik, csak szerinted nem ízlik neki?!?!?!?
2020. nov. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3 falatott eszik maximum.Mindent adok amit mi eszünk.
2020. nov. 9. 11:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Be fal

Utálya??

Jézus gyere le...

2020. nov. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Kezdd el neki adni a béres cseppet,hagyd ki neki a tápszert ha éhes lesz megfogja enni. Ennyi idősen már nem árt rágnia ennyi foggal
2020. nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én már mondhatni elég tapasztalt anya vagyok, négy gyermekem van, a legkisebb nyáron múlt két éves. KB ugyan ez volt, mondjuk én egy éves kora után tápszert nem adtam neki, hanem milumil és sinlac pépet. Lényeg a lényeg, hogy másfél éves koráig mindent, de mindent megevett, jó volt nézni, olyan jó étvágya volt. Aztán mint akit elvágtak, semmi sem kellett neki. Mindent megprobaltam ami csak létezett, de semmi sem segített. Az erőltetést ne is próbáld, még rosszabb. Hagyni kell neki időt, előtte hagyni az ételt, így kezdett el újra eszegetni. Több mint 8 hónapig ez ment nálunk is. Aztán szépen lassan újra elkezdett enni. Már majdnem mindent megeszik újra.
2020. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2020. nov. 9. 21:46
 9/10 anonim ***** válasza:
A húgom lánya csak az óvodában kezdett el enni! Előtte csak tápot evett, és később kakaót. Egész nap! Az ételt otthon kiköpte.
2020. nov. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az én kislányom is ki szokta de ma volt áttörés hagytam h magától egyen kicsit meg fogta be falta ki vette de végül meg ette az ételt.
2020. nov. 10. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!