Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 3 és fél hónapos babának...

3 és fél hónapos babának ártok néha egy kiskanál étellel?

Figyelt kérdés

Anyatejes, még vizet sem ivott soha, ügyesen szopik igény szerint.

Nagytesóval kivártuk a 6 hónapot, utána kezdtünk csak kóstolgatni, nagyon nehezen ment, nem fogadott el semmit kb 10 hós koráig nem nagyon tudtam kiváltani étkezést, mai napig rossz evő, pl zöldséget egyáltalán semmilyet nem eszik meg 5 évesen.

Szeretném ezt megelőzni most. Hátha így nyitottabb lesz a kicsi az ízekre.

Nagyon óvatosan csak pl 1 kiskanál reszelt alma leve, pár nap múlva megint. Máskor más gyümölcs vagy zöldség leve egy kiskanállal.

Lehet tőle baja? Egyáltalán ez kóstoltatádnak számít így egy kanállal pár naponta?



2020. nov. 16. 10:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Ennek semmi értelme.
2020. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell még neki adni. Hova sietsz? Azt a pár hónapot igazán ki lehetne várni.
2020. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

3 és fél hónaposan kárt okozhatsz.


Minimum 17 hetesnek kell lenni hozzá, de jobb később kicsit. Az hogy eszik-e rendesen, az nem azon múlik, hogy milyen hamar kezded el, viszont okozhatsz a korai hozzátáplálással emésztési gondokat, allergiákat.

2020. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Kóstoltatásnak számít, de ez nagyon korai, főleg hogy nem említetted, hogy esetleg stagnál a súlya, vagy hasonlók, ami okot os ad, hogy ilyen hamar kezdjétek el. Nem emiatt lett rossz evő a nagyobbik, mert kivártátok a 6 hónapot. Van aki csak 7 hósan kezdi a ht-t, van aki 5. Én azért minimum 1 hónapot várnék még. De persze ez a te döntésed, csak nagyon korai még
2020. nov. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Az én kisfiam három hónapos volt, amikor a védőnő és a gyerekorvos is azt tanácsolta, hogy kezdjem el kóstoltatni vele az ízeket. Reszelt alma levét kapta elsőnek. Nagyon ízlett neki, hamar rákapott a dologra 🙂 semmi baja, jól eszik azóta is, most 6 hónapos. Igaz az én babám tápszeres sajnos.
2020. nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
4 hónaposnak már lehet adni, de az étkezési zavart nem fogod ezzel megelőzni, lányom 4 és fél hónaposan kezdte és szinte semmit nem eszik meg, 3 éves múlt, másfél éves koráig mindet megevett, utána semmit.
2020. nov. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Anyatejes babának nem kell még, elég a 6 hónapot megvárni.
2020. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem azért rossz evő a nagy mert későn kezdted. Tudok olyat aki 8-9 hósan kezdte (blw) és konkrétan bármit és bármennyit megeszik. Ez gyerek függöny. Nem fogod azzal megoldani, hogy sietteted. Többet árthatsz vele
2020. nov. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%

Ezt neked kell tudnod,de ártani nem fogsz szerintem,30 éve ez bevett dolog volt. Én a 10 évesemnek anno 3 hónaposan kezdtem, akkor az orvos még ezt javasolta tápszeres babának. Nagyon jó evő, de hogy azon a 3 hónapon múlna? Hát nem tudom....

Kisfiam 10 hónapos tejmentes diétan van speciális tápszert kap, neki azert kezdtem 3 hósan (pedig nem akartam) mert csak 4-5 naponta volt széklete, a fent említett okok miatt a tápszer váltás nem volt opció ( márpedig a tápszer okozta) és végul napi pár kanál gyümölcslé megoldotta a problémát.

2020. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem 3 hónaposan még felesleges, esetleg ha úgy látod érett rá, olyan 5 hos körül már mehet pár kanál a legalapabb kajakbol. Mi 5 hosan kezdtük mert nagyon keveset hizott az anyatejtol és ezt javasolta a gyerekorvos. De 3,5 hosan nincs meg szüksége új ízekre, elég a tej /tápszer.
2020. nov. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!