Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos a babám. Tápszert eszik. Hozzátáplálást annyira én még nem erőltetem, csak kóstoltatom vele az ízeket. Eddig adtam neki almalevet, répapürét, sütőtökpürét. Az az igazság, hogy én a játszó cumiját mártom az ételbe és úgy kóstoltatom vele az ízeket, mert kanállal nem tud enni. Sok helyen olvastam, hogy ez nem is probléma, mert még kicsi hozzá. A kérdés lényege az az, hogy ha a cumijáról etetem az a későbbiekben nem lesz gond? Mert arról folyamatosan nyalogassa, ízlelgeti és kéri is, amit adok neki. 🤷🏽‍♀️
2021. jan. 8. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg akkor van felkészülve a hozzátáplálásra ha kanálból elfogadja. Én nem erőltetném ameddig azzal nem megy.
2021. jan. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a világon semmi értelme nincs. Ha nem nyitja a száját a kanálra, nem tűnt még el a nyelvkilökő reflex, akkor egyértelmű, hogy nincs kész a baba a hozzátáplálsra, ami 4,5 hónaposan nem meglepő. 6 hónapos kor körül érnek meg rá, van aki picit előbb, van, aki később.
2021. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, csak kostoltatod vele, azzal semmi baj nincs.

Nyilván ha már kanállal is adsz neki, akkor fogsz tudni étkezést kiváltani. Szerintem jó hogy figyeled a gyerek jelzéseit, és egészséges dolgokat adsz neki.

2021. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem értem ennek mi az értelme. Képtelen enni, tehát nem kell neki enni. Hova sietsz? Lemarad valamiröl ha 1-2 hónap múlva kezded?
2021. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Mi ez a hulyeseg hogy siet...nem ez nem verseny de látja hogy örül a kajanak. Nem tolcserrel nyomja le a torkán a maradék szaloncukrot.
2021. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5 milyen kár, hogy amíg a hasadban van nem tudod etetni! Kisbaba, nem kellenek neki még az ízek, nem olyan, mint egy felnőtt, akit az tesz boldoggá ha jó kajákat ehet. Anyatej kell neki, vagy tápszer és ha már elfogadja a kanalat, akkor kell elkezdeni hozzátáplálni. Neki még az is újdonság, hogy felkel a nap reggel, ha belenyomod a szájába a barackos cumit, akkor lenyalogatja, mert kíváncsi rá, de attól még nem szükséges neki.
2021. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy nem jó olyanhoz szoktatni, amit később másképpen fogtok csinálni.

Megszokja, hogy a cumiról nyalogatja le az ételt, emiatt lehet, hogy később nem akarja elfogadni a kanalat.

Miért nem egy műanyag kanalat mártasz bele? Nyalogassa azt, ha mindenképpen kóstoltatni szeretnéd. Így az ledz a természetes, hogy kanállal eszünk és nem cumival.

2021. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!