Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Elkezdhetjük-e a hozzátáplálást?

Elkezdhetjük-e a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

A kisfiam 3 és fél hónapos,anyatejes. Első baba,zöld fülü vagyok a témában. Anyukám már nem él,nincs a környezetemben olyan akitől kérdezhetnék.

Kb egy hónapja nagyon nézi ahogy eszünk,tetszik neki,mosolyog. Ma épp almát ettem,kb kinézte a számból,úgy hogy gondoltam hagy ízlelje meg. Egy kis szeletet a szájához tettem,szépen nyitotta is,és ízlett neki. Nyalogatta,próbálta rágni,tömte volna a szájába.

Lehetséges hogy ilyen korán megérett a hozzátáplálásra?


2021. jan. 21. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Védőnő, gyerekorvos hivatalos, biztosan jó segítséget tud nyújtani, ha a rokoni/ismerettségi körben nincs is senki, akitől kérdezhetnél.

3.5 hó túl korai. Ha tápis, akkor 4, anyatejes babánál viszont 6 hós kortól ajánlják a hozzátáplálás kezdetét. Alapos orvosi indok nélkül 4 hó alatt kifejezetten káros a ht!

2021. jan. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

[link]


[link]


Szerintem még korai. Az, hogy nyúl a dolgok után és tömi a szájába, nem (feltétlenül) a hozzátáplálásra való érettség jele, inkább annak a kezdete, hogy ismerkedik a világgal és interakcióba lép vele. A lányom is már hónapok óta mindent (is) a szájába vesz és megízlel, de nem arról van szó, hogy már megérett volna a hozzátáplálásra, hanem csak kíváncsi és tanulmányozza a világot maga körül. Az ízlelés az elsődleges módja neki még, hogy megtanulja mi micsoda, ez egy ilyen időszak, amikor a szőnyegtől kezdve a macskán át a piszkos cipőig mindent a szájába vesz (venne). Semmi baja nem lesz a babának, ha később kezded meg a hozzátáplálást, 6-7 hós kora körül, viszont előfordulhatnak érzékenységek ha túl hamar álltok neki.

2021. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

6 hónapos kor alatt mèg ne. Èvtizedek òta ez a hivatalos nemzetközi ajànkàs, mèg tàpszeres babàknak is. Addig hagy nèzegesse.

Akkor èrett meg a hozzàtàplàlàsra,ha

-legalàbb 6 hónapos

-nyúl az ètel felè

-nem löki ki a nyelvèvel a szàjàbòl a falatot

-tud ülni

2021. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
6 évvel ezelőtt a tápszereseknél 4 hónap volt az ajánlás. A kicsivel most is elkezdtem.
2021. jan. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Majdnem 20 éve ugyanaz a nemzetközi ajánlás: 6 hónapos kor akár tápszeres, akár anyatejes. Csak a magyar gyakorlat más.
2021. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nagyon korai


De több dolognak kell érvényesülni ahhoz, hogy érett legyen rá.


Lányom 6 hónaposan sem volt( csak utóbb tudom) de azt mondták kezdjem..szenvedtünk



Fiammal pedig 5,5 hósan kezdtük..ő nagyon érett volt tá. nagyon hamar váltotta is ki a szoptatásokat...

2021. jan. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Korai. Az emésztése,se,lenne rá készen.
2021. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!