Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6,5 hós tápszeres babámnál...

6,5 hós tápszeres babámnál kiváltottuk az ebédet bébikajára (hol itthon főztem ,hol üvegeset). Viszont egy hete dacol,csak a kanalat rágná nem akar enni. Csinált vki más babája is ilyet? Vagy vmi tanács?

Figyelt kérdés

Azt hozzá tenném egyébként is nyűgös. Eddig az éjszakát is végig aludta ,de pár napja 1000x felsír.

Én a fogára gondolok ,mert még nincs egysem.



Köszönöm válaszaitok.



#Hozzátáplálásinehézségek #Kanálrágás
2021. márc. 8. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a foga lesz az. Ne erőltesd a kaját. Szopi vagy tápszer.

Nálunk is változó, van amikor bármivel kínálom nem kell neki. 9 hónapos. Vannak/voltak ilyen napok.

2021. márc. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az vált be, hogy a gyerek elé teszem a megfözött zöldségeket akkora darabokban, amit meg tud fogni - nagyon szépen eszegeti egyedül, elszopogatja, ami ízlik neki.

És NEM nyel félre, nem fuldoklik, viszont sokkal több mindent eszik, és szemmel láthatóan jobban ízlik neki, mint a pépek.

2021. márc. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fogzásnál nálunk se eszik rendesen. Ilyenkor csúsznak neki a tasakos gyümölcs pürék, egyenesen a tasakból kiszipuzva.
2021. márc. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok. 2-es kérdezőhöz az lenne a kérdésem mennyi idős a gyerkőc Neked? 😊
2021. márc. 9. 13:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk kb 4-5 hónaposan kezdtem így etetni, és mgelepö módon sokkal jobban bevált, mint a pürék etetése, azt nem akarta elfogadni sem, így a darabokkal meg kifejzetten jókat eszik. Emellett nagy elöny, hogy ugyanazokból eszik, amiket magunknak fözök - persze csak kevés sóval fözöm -, neki kiszedtem az adagját, nekünk meg úgy folytatom, ahogy akarom.

Persze az elö idökben igen sok lepotyogott, most már (9 hónapos) föleg akkor ejti le az ételeket, ha már nem éhes.

2021. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat,s előbb rosszul nem 2.kérdezőt hanem válaszolót akartam írni ! 🤦‍♀️
2021. márc. 10. 07:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Szivesen írtam a tapasztalatokról és nem gond, hogy elírtad, ettöl még érthetö volt!
2021. márc. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!