Mennyit eszik a babátok?

Figyelt kérdés
10 hónapos babánk néha nagyon keveset eszik, van, hogy csak 200g megy le a torkán egy nap. Tegnap meg volt a 300g, de a védőnő szerint 400g-nak kell lennie. Kezdetben elég jó étvágya volt, de ez már hónapok óta nem így van. Napi 4-5 ször szopizik. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztala, mivel lehetne próbálkozni? Jelenleg 8kg épphogy, sokáig volt 7500g.
2021. márc. 10. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
9 és fél hónapos,naponta rengetegszer szopizik és alig eszik mást...A gyümölcsöket kedveli,tegnap volt az első nap amikor azt mondtam,hogy szuper:megevett egy sült csirke combot majdnem(alsó comb és kicsi de nagyon örültem). Ma két kanál zöldbab főzeléket és egy üveges bébiételt evett a cicin kívül:(Az ő súlya két hete 8600 g volt tehát kicsit több mint a tiéd...
2021. márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
10 hósan én nem néztem, evett annyit ami jól esik, reggel este kapott tápot amúgy meg evett rendesen napközben.
2021. márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan szinte csak tápszert evett a lányunk és abból sem sokat. Szilárd ételből nagyon kevés félét fogadott el és 30-40 gr körül evett, majd utána 4 órán keresztül nem fogadott el semmit, tápszert sem. 8.200 gr volt 1 évesen.
2021. márc. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!! Utolsó, keveselte-e a védőnő, hogy csak 8200g-os volt, vagy teljesen normálisnak találta?
2021. márc. 10. 20:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekem rossz evő volt( most is az)

Másik pedig szuper evő.

Indketten anyatejesek( voltak)


Rossz evő nem evett meg 1 üvegnyi ételt /nap

( én főztem is neki.. csak az adag miatt írtam így)

13 hónapos korától evett jobban.


Jó evő pedig 10 hónaposan azt ette, amit mi, napi 4-5 alkalommal.

1 üveg étel sokszor kevéa volt.

10 hónaposan a 250g-os üvegnyi lement egy ebédre.

Reggel 2 nagy szelet kenyér a héjának a felével..


Tehát elég tágan mozognak



Rosszevő:

1 évesen 73 cm 8500g

Jó evő

1 éveseb 78 cm 9800g

2021. márc. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem kevesellték..

Nem nézett ki rosszul

Boldog kiegyensúlyozott gyerek

Filigrán alkat


A 2. Gyerek pedig tipik stramm gyerek, de hája neki sincs..


Mások...



Utolsó

2021. márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az en fiam elég jó evő, de kis súlyú mert csak csipeget. Szoval jó étvággyal nekifog, de nem sokat eszik egyszerre. Most 14 hónapos és 9 kg körül van. A kórházban a kontrollon keveselltek, a háziorvos és a védőnő csak legyintett, mert nagyon aktív, mozgékony gyerek. Szerintem ezek a gyerekek nem úgy vannak összerakva, hogy éhen halnának ha van kaja. Van amikor az en fiam is egy jó nagy adagot betol. Akkor tudom, hogy éhes volt.
2021. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ehh 9,5 hónapos, hol jól eszik, hol csipeget. Most túl vagyunk egy jól evős korszakon, így a súlya 9,3 kilón stagnál ami jó lenne, ha nem lenne magas. Igy kis sovány, bár most mintha lenne egy kicsi pocak.


De jelenleg? Max 5 kanál üveges (az én főztöm nem szereti) meg valami gyümölcs, de az hogy kiszívkodja a narancs cikkelyből a levet, attól nem lakik jól.

2021. márc. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. A védőnő véleményét nem tudom, nem kérdeztem. A gyerekorvos nem kevesellte.
2021. márc. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Fiam is keveset evett. 1 évesen 8320 g volt. Most 13 hónapos,tobbet eszik,de megis fogyott,8200g. Védőnő azt mondta,nem olyan nagy baj,mert folyamatosan mozog+volt betegség is. Azert en holnap beszelek a dokinkkal is,mert mar másodszorra fogyott,orulnek,egy vervetelnek (mar volt 4 hónaposan,akkor minden rendben volt)
2021. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!