Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ez hogy van a BLW-ben, hogy a...

Ez hogy van a BLW-ben, hogy a gyerek azt eszi, amit a család?

Figyelt kérdés

Benne vagyok egy face csoportban, de nem akarom ott feltenni a kérdést, mert félek feszültséget gerjesztene, de ez ilyen tipikus wtf pont nálam, mert ugye ez az alap hívo szavuk. És ezzel nem is lenne semmi gond, csak utána jön a DE. Ne adj neki ezt meg azt meg amazt. Na most ertelmezesem szerint ha a gyerek azt eszi, amit en, akkor azt eszi, amit en. Ha az meki, akkor azt. Nyilván nem akarom egeszsegtelenul táplálni, tehát nem adok neki olyanokat amik nem neki valóak, tehát ha olyat eszem, kap babyetelt, szépen kanalazza magának. (14 hónapos). Vagyis akkor rögtön nem eszi azt, amit en.

Szerintem így ezzel nincs is semmi gond, de mivel egy csomó mindent eszem, ami nem annyira egészséges és adok neki mást, akkor szembe megyek a “gyerek azt eszi, amit a csalad” mantraval és hányszor el lett mondva ebben a csoportban, hogy BLW-s gyerek azt eszik, amit a csalad. De en nem fogok emiatt cukormentesen és ízetlenül, kevés fűszerrel főzni, de nem gondolom, hogy akkor meg nem blw-s a gyerek csak mert mást eszik. Az en olvasatomban a blw annyi, hogy a gyerek eszik magától nem en etetem. A csoportban meg jön az egyen amit te, de ne egyen cukrot, sót is korlátozottan, teljes kiorlesut se 10 kg alatt stb stb. Magyarán akkor pont ne egye azt amit en 🤣 (mert nem fogok banánnal bohóckodva sütni, edesitot használtam régen, amit a gyerek megint nem ehet, tehát marad a cukor, ami szerintük az ördög eledele, tk pekarut eszem, amit nyilván a gyereknek nem adok, de nem fogok azert fehéret enni, mert ő nem ehet tk-t és adni fogok neki a palacsintabol akkor is ha a lekvarban van cukor) Vagy akkor most hogy van ez?! Amikor en elkezdtem meg olvasgattam, tok szimpatikus volt, a gyerek egyen szépen egyedül, ami tetszik neki és amit ehet. De ha mást adsz neki, mint amit te eszel akkor az nem blw?! Vagy most mi van?


2021. ápr. 2. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A blw-vel szoros összefüggésben van az egészséges táplálkozás.

Ha pedig mást eszik mint te, akkor pedig azért nem teljesül a blw, mert annak az alapja a 1, példamutatás, 2, közös étkezés - ami alapján eszi, amit tőled lát, tőled megkíván.

Mi sem blw-ztünk a szó szoros értelmében, mert nekem csak az a része tetszett, hogy önállóan eszik, de az nem, hogy minden fokozatosság nélkül komplex ételeket adnak az első perctől. Mivel van a családban ételallergiás és ha ömlesztve kap mindent, sokkal nehezebb kideríteni az okot.

Ezért én simán darabosan, falatkákkal etettem, kínáltam, nagyjából egyfajta táblázat szerint.

2021. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

A BLW csak egészsegésen étkező családoknál működik jól. A rendszeresen mekizős családokban ez nem téma.

Egyébként szvsz én alkalmazkodom a gyerekhez, nem ő hozzám. Tehát bohóckodom a banánnal és fehér pékárut veszek. Plusz 1 év fölött nem gondolnám, hogy blw-ről beszélünk, akkor már a legtöbb gyerek azt eszi, amit a család.

2021. ápr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mondjuk nekem az volt ebben a fura, hogy mikor eleinte utánaolvastam, akkor abszolút csak a falatkas dolgokat találtam. Csak ebben a csoportban láttam ezt ilyen sarkosan, hogy ugyanazt kell enni.

Kettes en nem bohockodom vele, mivel úgy marha szar lesz a süti (próbáltam párat) tehát en nem eszem meg tehát a gyerek akkor se azt eszi, amit en, vagyis megint nem vagyunk BLW kompatibilisek.

Mondjuk akkor nagyon sokan nem beszélhetnek ebben a csoportban blw-rol mert egy csomoan írják, hogy egy éves gyerek meg csak kostolgat amúgy 90% anyatejes...akkor ő megint kapásból nem BLW? Szerintem azért nem ilyen eles a határ. Vagy nem tudom.

Mindegy, egyeshez csatlakozom en is így voltam vele, mint te. Az szimpatikus hogy egyedül eszik, de azért a csalad etkezeset nem fogom a gyerekhez igazítani pl fuszerezes. Ha olyan a kaja, kap külön ő mást. Vagy épp ugyanazt csak kiveszem az adagját, mielőtt telerakom chilivel.

2021. ápr. 2. 14:29
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Ez úgy van, hogy találtál egy fb csoportot, ahol azt gondolják ez a blw, vagy számukra ezt jelenti. Ha én csinálok egy csoportot és azt mondom csak csirkehúst eszünk kézzel és ez a blw, azt is megtehetem.

Szerintem a blw lényege, a falatkás etetés és nem pürés.

A te gyereked viszont már túlkoros ehhez, 14 hónapos már a család ebédjét szokta enni, lehet fűszeres is, csak nem nagyon fűszeres, én azt úgysem szeretem, nem nehéz betartani.

2021. ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze azóta már túlkoros lett, nem most kezdtük mi sem a hozzataplalast 🙂 de azért nagyon cukrost/fűszeres en sem szeretnek adni neki. Mint amit írtam pl chili.
2021. ápr. 2. 14:43
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

"hogy egy éves gyerek meg csak kostolgat amúgy 90% anyatejes...akkor ő megint kapásból nem BLW?"


Hogy ne lehetne az, amikor a BLW - baby led weaning-et jelent?

Baba által irányított elválasztás.

Nem azt jelenti, hogy betölti az X hónapot es onnantól azt eszi mint a család.

Hanem a családi étkezésekből annyit és azt vesz magához, amit szeretne, a többi pedig tápszer/anyatej ameddig el nem "választja" magát.


Első vagyok: én abszolút bababarátan főzök, főztem korábban is, mivel van nagyobb is, így így is hamar átállt arra, amit mi eszünk. Kezdetben pedig én ettem azt, amit neki főztem. Nem jelentett nehézséget (de ez nem blw).

Az én módszerem (második gyereknél alkalmaztam, elsőt klasszikusan etettem) csak annyiban hasonlított a blw-re, hogy nem püréztünk, darabosan kóstolgatott, püré állagú normál ételnél (pl: krumplipüré) nem kanalaztam belé az ételt, hanem a megtöltött kanalat adtam a kezébe.

Ez eredményes volt: sokkal gyorsabban megtanult evőeszközzel enni, mint a nagytesó. 10 hónaposan gyönyörűen evett egyedül, 1 évesen evőeszközzel is, és nyitott pohárból is hamar megtanult (13 hónaposan), míg a testvérével nagyon nehezen ment.

2021. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6 igen ezek a pozitívumok abszolút. En kisfiam is 9 honaposan kézzel egyedül evett. Villával és kanállal a napokban tanult meg. (Eddig fejjel lefelé próbálta és jobb kézzel, most rájött, hogy bal kézzel tudja rendesen kanalazni az ezelt)
2021. ápr. 2. 14:51
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Blw nem arról szól, hogy rögvest azt eszi, amit ti, hanem hogy darabosat eszik önállóan ahelyett, hogy te etetnéd kiskanállal pürékkel.
2021. ápr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8 igen, nekem is ez volt az alpkoncepciom ezzel kapcsolatban. Ezért is zavart össze a csoport ideológiája.
2021. ápr. 2. 16:19
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Alapvetően mi is BLW-zünk, én alkalmazkodom a babához a főzésekkor, tehát pl direkt olyasmit főzök, amiből ő is ehet. De a fűszerezést azért nem adtam fel, a levest, főzeléket, húst, akármit, amit főzök, utólag sózom, miután neki kivettem egy tálkába a sajátját. Reggelire sokszor sütök tojáslepényt pl, alapból teljes kiőrlésű liszttel csinálnám, de a lányom miatt zabpehelyliszttel sütöm. Ugyanez a palacsintával. Ő kapja a túrókrémeset, mi meg esszük lekvárral :D Illetve a babacsinta nagy kedvenc, azt ő üresen eszi, mi meg szintén lekvárral. Édesítőszeres lekvárok vannak itthon, azokból nem adok neki. Sütit ritkán sütök, ha mégis, akkor muffin-formában kapja ugyanazt a tésztát, amibe nem tettem édesítőszert, csak egy banánt belenyomkodtam, vagy almát vagy akármit, a többit meg sütöm normálisan, ugye az után édesítem, miután már az ő adagját kiszedtem.


Nagyon minimális extra energiabefektetést jelent ez nekem, de tény, hogy én sem követem a csoport elveit 100%-osan. Pl elvileg tejpépet nem kaphatna a gyerek, mert én se eszek tejpépet. Hát oké, de én alapból nem ébrednék fel 40 percenként szopizni sem, szóval erről ennyit :D Tejpéppel egy kicsit nyugodtabbak az éjszakák, szóval ez van, nem leszek a magam ellensége, csak mert a csoport szerint nem az a BLW. De igen, alapvetően ez a hozzátáplálási vagy nem is tudom, minek nevezik ott, szóval ez a fajta étkezés ez megköveteli a családtól is, hogy kicsit alakítson az étrendjén és a szokásain. Nálunk ez kivitelezhető már csak azért is, mert terhességi cukorbeteg voltam, szóval alapból életmódváltásba kezdtem a terhességem alatt, ezen kívül csak a sót kell minimalizálni.

2021. ápr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!