Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor evett mennyiséget a...

Mikor evett mennyiséget a babád hozzátáplálás megkezdését követően?

Figyelt kérdés

Kérlek ird le mikor, hány hónaposan kezdték és mikor fogadott el mennyiséget és az mennyi volt?

Tudom tudom minden baba más, minden babának más a mennyiség.

Csak kíváncsi vagyok.


2021. ápr. 15. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Követem..6 hónaposan kezdtem, anyatejes baba. Még most is napi 1x,fél adagot eszik,de mintha nem is érdekelné a kaja. Azt a felet szépen megeszi,de pl.vizet se akar inni,játszik vele,kiköpi és nevet rajta. Csak a cici.. bár így is havi fél kilót hízik,emiatt nem aggódok de nem tudom,mikorra " kell" kiváltani egy étkezést.

8 hónapos most

2021. ápr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kb. Ugyan ez, csak mi még 6,5 hónaposak vagyunk, egy hónapja kezdtük.

Mondjuk mi most megtorpantunk a hizasba. De a kaja nem nagyon érdekli, eszeget de semmi extra.

Jól alusztok éjjel?

2021. ápr. 15. 14:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom tápszeres, 4 hónaposan kezdtük.4-5 hónapos kora között csak kóstolgatott, utána kezdett mennyiséget enni, így kb 5,5 hónapos korára kíváltottuk a tízórait, 6 hónapos korára az uzsonnát.

Most 7 hónapos, gyakorlatilag az ebédet is simán ki tudnám váltani, de nem iszik eleget, így ebédre még nem adok annyi kaját neki hogy elég legyen és adok tápszert is mellé.

2021. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdtük és kb 1 évesen kezdett mennyiséget enni. Addig csak kóstolgatott,eszegetett. Gyarapodása tökéletes volt,ezért nem aggódtam. Viszont én nagyon lefogytam sajnos,mivel engem evett meg. Most kezdek csak megint normálisan kinézni. De már azért jól eszik,most 1,5 éves. Már csak alváshoz és vissza altatáshoz szoptatok.
2021. ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2

Hát,mivel elcs.sztem és gyakorlatilag cicin alszik el és velem alszik így jobb éjszakákon is legalább 3x ébred. Ebből kb.2x eszik is mennyiséget a többi inkább cumis cici a visszaalváshoz. Ha nyűgös (oltás után,front, fogzás) akkor van,hogy óránként kel,és mindig megy a cicire..

Végülis én bírom kevés alvással is,csak nem tudom neki mennyire jó ez. Ha legalább már éjjel nem enne legalább 2x, próbálnám a kiságyba szoktatni,hátha ott jobban aludna. A tiéd a vizet is megissza?

2021. ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4

Én irigyellek ha ez vigasztal :)

Terhesség alatt megúsztam 7 kg plusszal ami le is ment szülés után. Mióta szoptatok viszont híztam is,de legalább is a nagy hasam nem akar lejjebb menni..pedig 8 hónapja szoptatok. Radikális diéta kellene míg beindul a fogyás,nálam máshogy nem megy de féltem a tejemet.

2021. ápr. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na kb ugyanez, de ha nem cicin alszik el, hanem ringatva is ebred sokat, rosszabb esetben orankent de minimum 3-szor.

Nekem is kb 2szer eszik mennyiséget.

Hat inkabb lefetyel.. Sved poharbol probalom, nem akarok mar cumisuvegezni.


Engem is leszivott, kevesebb kilo vagyok, mint amikor indultam a terhességgel. Majd edzek.. Egyszer.. (nevetős smile)

2021. ápr. 15. 15:34
 8/9 anonim ***** válasza:

5 hónaposan kezdtük. Akkor már inkább csak tápszert kapott, tejem már nem nagyon volt.

Első próbálkozásra kapott néhány kanállal. Bejött neki. Másodjára kb. egy fél üveggel. 4-5 alkalom után már bevágott egy egésszel, és onnantól kiváltottunk vele egy étkezést.

Úgy emlékszem, almával kezdtük, és onnantól úgy vezettem át, hogy az almába kevertem bele mást (pl.répát, vagy barackot, vagy cseresznyét) egyre nagyobb adagokban, egyre kevesebb almával, míg a végén már vagy csak répát, vagy csak barackot kapott. Innentől megint lettek újabb kedvelt ízek, amihez hozzá tudtam keverni más, hozzáillő ismeretlent.

9 hónapos korára már csak reggel, és este volt tápszer; 1 éves korában már csak este kellett, az elalváshoz.

2021. ápr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5 hónaposan kezdtem mind a néggyel (3 anyatejes, 1 sajnos tápszeres). Ketten nagyon gyorsan rákaptak és fél évesen ki is váltottunk 1, majd havonta +1 étkezést, ketten kb egy hónap lemaradással haladtak. 12-13 hónapos korukig szopiztak, a tápszert is kb ekkor hagytuk el a beteggel.
2021. ápr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!