Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Létezik "baba menü" valamelyik...

Létezik "baba menü" valamelyik ételfutárnál 2-3 éves részére?

Figyelt kérdés
Saját magam főzök neki, de 1-2 alkalommal sokat segítene egy ilyen lehetőség.

2021. jún. 19. 00:18
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
77%

29!


Ha nem szóltál volna, bölcs maradtál volna. Van olyan kórház, aminek saját konyhája van és van olyan, ahova szállítják. 99,9%-ban lehetséges kulsosnek is rendelni toluk akkor is, ha ők is rendelik. Még valami, amibe hozá nem értőként bele szeretnél kötni?

2021. jún. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
66%
25. 23 vagyok. Ugyan az. Leírtam hogy túlsózott. Szerinted honnan tudom?
2021. jún. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom magatoknak is főzöl, a fűszerekkel nincs baj, bátran használhatsz száraz és zöldfűszert is. Ha ennyire parázol a sótól, akkor az elkészült ételből vegyél ki neki, és ti részeteket sózd meg jobban.
2021. jún. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
44%

Konkrétan szökőévente használok otthon sót vagy cukrot, ettől függetlenül abszolút jó ízű a főztöm, gyerekek is szeretik, de megeszik a rendeltet is.

Nem kell ennyit problémázni rajta, heti pár alkalom rendelttől nem fog elromlani a (kialakított) ízlésük.

Azt pedig hogy hol főznek jól, próbálgatva lehet eldönteni.

Pl: van tőlünk 50 méterre egy étterem, ahol lehet elvitelre. Nagyon jól főztek, gyakran ettünk ott a naggyal, majd szakácsot cseréltek, minden sós és túlfőtt lett, azóta nem eszünk ott.

2021. jún. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
63%
És az obiba is külön főzetsz msjd neki?🤦‍♀️
2021. jún. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az egészségkonyha egész jó ételeket csinál, és válogathatsz mindenféle szempont szerint, mert van egy rakás szűrő benne. Én ir diéta mellé rendeltem onnan néha, de tudom, hogy sót is be lehetett volna állítani a szűrők közé.
2021. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
81%

"Érdemes utánanézni, ilyenkor alakul ki az ízérzékelés,"


Nem, kérdező az az első 1 év. Akkor ajánlatos zéró cukor só kajákat adni, de utána pont semmi baja nem lesz tőle, ha azt eszi amit ti.

2021. jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
29%

37, kisfiam 8 hónaposan azt ette amit mi, ugyanolyan formában darabosan. Na de én is utálom a sót és a túlzott cukrot. Csak a rossz szakács nem tud ezek nélkül megfelelő ízű ételt főzni...

Rendelni is szoktunk, nem is ritkán. Lehet bőven találni normálisat. És nálunk az oviba se főznek szarul (állami), egy időben én is ott ettem.

2021. jún. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
74%
38.Kíváncsi lennék hogy hogy főzöl só nélkul.Se íze se bűze.A sóta szüksége van a szervezetnek.Nem kiloszám kell enni,de miért kéne só nélkul főzni?!
2021. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
18%

Szapuljátok a kérdezőt, hogy ha ilyen igényei vannak, főzzön ő a gyerekére. Főz rá, csak néha rendelne. Totál túlsózottan evő felnőtteket úgyse nagyon lehet már meggyőzni más igazságról, de álljon itt pár link, hogy a gyerekeknek mennyire "jó" a felnőttek által használt só mennyiség.


[link]


"Hazánkban elrettentőek a statisztikák, az 1-3 éves gyerekek az ajánlott 500 mg nátrium mennyiség többszörösét fogyasztják el naponta. A túlzott sófogyasztás egyik fő oka, hogy a kicsik ugyanazt az étrendet kapják, mint szüleik.

...

Jelenleg a lakosság só bevitelének 77%-a feldolgozott élelmiszerekből, nem pedig a hozzáadott sóból ered. Az alapvető élelmiszereink közt kiemelten magas sótartalmúak közé soroljuk a kenyereket, pékárukat, sajtokat, juhtúrót, húskészítményeket, fűszerkeverékeket, félkész ételeket, sós süteményeket, rágcsálnivalókat, stb. Az élelmiszerek konyhasó tartalmát úgy számolhatjuk ki, hogy címkéjükön található nátrium tartalmat 2,5-el megszorozzuk. A konyhasó napi ajánlott fogyasztási mennyisége gyerekeknek 1,2g, felnőtteknek pedig 5g."


[link]


"Napi nátrium bevitelünk csaknem teljes egészében a konyhasóból származik. Az energiát nem adó, ugyanakkor a szervezet megfelelő működéséhez nélkülözhetetlen nátrium, bár az egyik legfontosabb makroelem a szervezet számára, azonban napi 1,5-2 gramm mennyiség elégséges belőle egy egészséges felnőtt napi nátriumigényének fedezéséhez (2 gramm nátrium 5 gramm konyhasónak (NaCl) felel meg)."


"2009-ben végzett reprezentatív állapotfelmérés adatai szerint az átlagos sóbevitel nőknél 12 gramm, míg férfiaknál 17,2 gramm naponta."


"Figyeljünk a sóbevitelre a gyerekeknél is, a fiatal életkorban kialakult ízlésvilág az egész életükre kihat. Egyéves kor alatt napi 1 gramm, majd 3 éves korig 2 gramm, 6 éves korig 3 gramm, 11 éves korig pedig 4 gramm a napi beviteli mennyiség. 11 éves kor felett lehet a felnőtt mennyiséggel számolni, amely ugye 5 gramm."


[link]


---


25-ös, ha ezt tényleg meg kell magyarázni, leírom, hogy az ÍZÉN érződik a só, sőt, a kórházi levesekben az ízfokozó (ami valamilyen, agyon sózott ételízesítőből származik). A legtöbb embernek persze ezt hiába magyarázza valaki, mert a háztartások nagy részében ott figyel a Delikát vagy Vegeta, és a különféle leveskockák.


Mindegy is, az ehhez hasonló kérdéseknél úgyis jön "a többség", és jól megmondják, hogy a sok só normális, a sok cukorral, zsírral semmi gond nincs. Nem értik meg azt a kisebb réteget, akik már gyerekkorban próbálnak tudatosabb étkezési szokásokat kialakítani a gyerekeiknél, hogy ne fiatal felnőttként kelljen leszokniuk egészségtelen szokásokról.


Jajj, most látom, hogy a 19-es, korábbi válaszom 13%-on áll. :D Siralmas. Ez mutatja az átlag háziasszony főzési kultúráját.

2021. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!