Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha a vacsora a főtt étel, mit...

Ha a vacsora a főtt étel, mit adnátok ebédre?

Figyelt kérdés

Előre kikötöm, nem akarok áttérni arra, hogy ebédre főzzek, nem ez a fő kérdés, kérlek tartsátok tiszteletben, köszönöm 🙂


Vacsorára szoktam főzni és így együtt eszik minden nap a család, viszont kicsit bajban vagyok az ebéddel így.

15 hónapos a gyerek, hajnalban tápszer, mert 5-kor kel. Reggelire igen bőségesen és jó ízűen eszik tojás félét, zöldséget, vajas pirítóst, gyümölcsöt, vizet iszik hozzá.

A tízórai az tápszer, ebédre mindig egy nagy kérdőjel, de sokszor kap túrókrémet házilag, vagy túrós gyümölcsös péksüteményt amit én sütök, vagy pizzás táskát általam, néha melegszendvics...

Uzsonnára általában egy banán és egy zabszelet a menü, vacsorára főtt étel pl rizs vagy tészta, valami hús vagy brokkoli, vagy egyéb zöldséges, húsos, szereti nagyon a levesek levét is. Néha utána van desszertnek eper, málna, vagy esetleg egy kis vanília fagyi (tudom borzasztóak vagyunk). Aztán lefekvés előtt még egy adag tápszer.


Van esetleg valakinek ötlete, hogy mit adhatnék ebédre, hogy kicsit változatosabb legyen? A szendvicseket nem annyira csípi, a melegszendvics is csak simán sajtos vajas.

Köszi szépen a válaszokat előre is.


(Ui. Nem kell az ovi meg bölcsi miatt kínlódni, nem Magyarországon lakunk, itt iskolás kortól fogva szendvics van ebédre, és vacsira van főtt étel, tehát ahhoz szokunk mi is hozzá)


2021. júl. 14. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem marad az előző napi vacsorából másnap ebédre?
2021. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Néha marad, de nem mindig. Nekem emésztési problémáim vannak így inkább frissen főzök kisebb adagot 🙂 néha ha marad, akkor szoktam adni neki belőle igen 🙂
2021. júl. 14. 11:50
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Virsli,sült kolbász (nem tudom hollaktok de lehet olyan fehéret is venni) bundáskenyér, esetleg zabkása, tejbegríz.

Most ezek jutottak eszembe. De ha reggelire kapna inkább krémet, akkor lehet tojás az ebéd

2021. júl. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk meleg ebéd és vacsi is van.


Ebéd húsos vacsi húsmentes, gyakran tojás, vagy ha főzelek van akkor feltét nélkül azt kapják vacsira.


Ezt megcserélheted simán.



Amúgy

Melegszendó

Tojás

Tejpép/ tejberizs, dara

Ilyesmiket ehet ebédidőben is.

2021. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem Hollandia?

Saláták. Majonézes krumpli, tojassalata, franciasaláta, tonhalsalata, stb. Vagy nálunk megy a virsli is, tojás minden formában, bundáskenyér, tejberizs, tejbegríz hidegen, melegben.

2021. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Úú tejberizs/tejbegríz, teljesen el is felejtettem milyen jó gyerek kaják ezek!

Nagyon jó ötletek!

Köszi szépen mindenkinek!

2021. júl. 14. 12:36
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is estére főzök frisset, ha marad, akkor másnap az az ebéd, ha nem, akkor főzök ebédre is.
2021. júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen valami hipp hopp összerakható főtt étel nekem sincs ellenemre. Éberalvó a gyerek, ebéd előtt van a napi alvása, mert délután jól bírja, reggel kevésbé, szóval ebédre csak olyat szoktam ami meg van hamar mert az alvása alatt én is csendespihenőt tartok.
2021. júl. 14. 12:41
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A tejbegrízt sokszor megcsinálom este és kihűtöm a hűtőben. Másnap vizes kézzel kis gombócokat formázok éspiritott zsemlemorzsaban megforgatom őket. Porcukor és/vagy valami fini lekvar hozzá....

5. voltam

2021. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintem kirpóbálom, csak vennem kell valahol grízt. Az hiszem a közelkeleti részlegen szokott lenni a boltban, mert nekik kell a baklavához.
2021. júl. 14. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!