Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Adnátok tippeket grillezés...

Adnátok tippeket grillezés tervezésben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Na szóval az a helyzet,hogy haverokkal grillezést tervezünk,nyárson sütögetést.Pácot tudunk csinálni,de itt jönnének a kérdéseim:

1.Hárman leszünk,mind a hárman eléggé megtermett emberek vagyunk,kb mennyi húst kéne venni ahhoz,hogy jóllakjunk?

2.Milyen köretet javasoltok hozzá, amit szintén lehet a tűz mellett sütögetni?

3.Grillezésnél mi a hatásosabb, ez a kis összecsukható grillezőrács,vagy a nyárs?

Előre is köszönöm a válaszotokat.Ha valakinek még van valami jó ötlete azt is nyugodtan írja le!



2013. szept. 27. 00:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Az átlag adag 20-25 dkg/fő + köret (25-30dkg). Ha sokat esztek, számoljatok mondjuk 40-50 dekával.

2. Hát attól függ, mit süttök ám. Mert ha lazacot sütögettek lassú tűzön, akkor zöldspárgát meg szezámmagot meg brokkolit meg spenótot mellé :P Na de ha mondjuk sertést, akkor hagymát, krumplit. Egyszerűen alufóliába csomagoljátok mindkettőt és hamura dobjátok. A héjábansült krumplit vajjal, sóval fogyasszátok. Ha nyársakat akartok készíteni, mehet rá mindenféle zöldség, pl. paprika, paradicsom de akár cukkini és egyebek is, fűszerolajjal átkenve.

3. A grillezőrács sokkal hasznosabb nagyobb hússzeletek sütésére, a zöldségeket mellette alutálcán lehet sütögetni. A nyárs apróbb dolgokhoz jó.

2013. szept. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
U.i.: mellé fogyaszthattok otthonról előre elcsomagolt kenyeret, friss zöldsalátát kis olívaolajjal meglocsolva, nagyon frissítő a nyárs mellé.
2013. szept. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én így sámoltam a nagyétkű fiúkra:


Fejenként 2 szelet tartja, 2 sajtos kolbászka, 2 szelet csirkemell. Vagy 1 szeelt tarja, 1 nagyobb kolbász, 1 darabka szalonna. Előbbihez köretnek saláta és friss kenyér, utóbbihoz alufoliába grillen sült krumpli és paradicsom. AMi nekem még nagyon bejött, hogy rablóhúst csináltam. Ebben benne van a köret is, bár én vettem hozzá kenyeret is, de abból alig fogyott. Szóval legalább kétféle pácban pávcolt husi (nálunk a mustáros és a joghurtos a nyerő, ha gondolod szólj és leírom, hogy hogy szoktam csinálni, nagyon egyszerűek), husos szalonna és kenyér szalonna, lecsókolbász és mindenféle zöldség ami fnom grillezve: padlizsán, hagyma, krumpli, gomba, cukkini. Ezeket összekockázva pálcikára fűzve, alufoliába tekerve, vagy akár folia nélkül is lehet:)


Hatásosabb a grillezőrács

2013. szept. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Cinya75 válasza:

Szia!

Nekem van egy nagyon jó tecnikám a pácolásra. Próbáljátok ki. Vegyetek tarját kend be egy masszával, ami mustár, fokhagymakrém, erős pista és grill fűszersó keveréke. hagyd egy napig pácolódni és a barátaid elájulnak.

2014. máj. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!