Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha a vacsora a főtt étel, mit...

Ha a vacsora a főtt étel, mit adnátok ebédre?

Figyelt kérdés

Előre kikötöm, nem akarok áttérni arra, hogy ebédre főzzek, nem ez a fő kérdés, kérlek tartsátok tiszteletben, köszönöm 🙂


Vacsorára szoktam főzni és így együtt eszik minden nap a család, viszont kicsit bajban vagyok az ebéddel így.

15 hónapos a gyerek, hajnalban tápszer, mert 5-kor kel. Reggelire igen bőségesen és jó ízűen eszik tojás félét, zöldséget, vajas pirítóst, gyümölcsöt, vizet iszik hozzá.

A tízórai az tápszer, ebédre mindig egy nagy kérdőjel, de sokszor kap túrókrémet házilag, vagy túrós gyümölcsös péksüteményt amit én sütök, vagy pizzás táskát általam, néha melegszendvics...

Uzsonnára általában egy banán és egy zabszelet a menü, vacsorára főtt étel pl rizs vagy tészta, valami hús vagy brokkoli, vagy egyéb zöldséges, húsos, szereti nagyon a levesek levét is. Néha utána van desszertnek eper, málna, vagy esetleg egy kis vanília fagyi (tudom borzasztóak vagyunk). Aztán lefekvés előtt még egy adag tápszer.


Van esetleg valakinek ötlete, hogy mit adhatnék ebédre, hogy kicsit változatosabb legyen? A szendvicseket nem annyira csípi, a melegszendvics is csak simán sajtos vajas.

Köszi szépen a válaszokat előre is.


(Ui. Nem kell az ovi meg bölcsi miatt kínlódni, nem Magyarországon lakunk, itt iskolás kortól fogva szendvics van ebédre, és vacsira van főtt étel, tehát ahhoz szokunk mi is hozzá)


2021. júl. 14. 11:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is Hollandia ugrott be ! :))
2021. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%
Hol élsz?
2021. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Csak simán Anglia 🙂 kismamás csoportban írták hogy első 3 évben az iskolában van meleg ebéd majd lehet csomagolni ételt vagy fizetni az étkeztetésért, de az emberek itt inkább szendvicset csomagolnak.


Hallottam egyébként hogy az északi országokban a vacsora a fő étkezés és nagyon nagyon szimpatikusnak találom, nem tudtam hogy Hollandiában is ez a divat. Nálunk soha nem vacsoráztunk együtt anno, mert mindneki csak maradékot evett ebédről, vagy szendvicset, pedig szerintem jó együtt enni.

2021. júl. 14. 13:08
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiában nincs meleg étkezés az intézményekben. Tízóraira gyümölcsöt, ebedre meg szendvicset visznek a gyerekek minden korosztályban.

Azért a vacsora a főétkezés, mert az átlag ember napközben dolgozik, így este van idő össze ülni és ynugalomban enni.

2021. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Semolina néven megtalálod a grizt :)

Kicsit apróbb szemű. amúgy figyelem a kérdést,mert én is ötlet gondban vagyok, szintén Anglia és nálunk is a vacsi a meleg, közös étkezés.

Az én lányom imádja a tésztákat, pestos, Mac& cheese, sajtos-tojasos, sonkás-sajtos.

Szendvics krémeket is szoktam és a wrappeket is szereti.

Mellé sajt, paradicsom, gyümölcs.

2021. júl. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Szendvicskrémet én is úgy adnék, mert én magam is szeretem, de eddig minden próbálkozásom sikertelen volt, csak magában vagy vajasan kell neki a pirítós.
2021. júl. 14. 13:16
 17/17 anonim ***** válasza:
Tortilla, husival, zoldsegekkel, esetleg osszesutve
2021. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!