Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tudnèk csinálni? Nem...

Mit tudnèk csinálni? Nem eszik a babám

Figyelt kérdés
Persze,tudom,meleg,fogzás..de meddig lehet erre fogni mindent? Több,mint 2 hònapja megy a HT,mindent megkòstolt,majd eszegetett is,nèha többet,de most pár kanál vagy ki sem nyitja a száját,nem izgatott,ha ètelt lát. Ha mi eszünk èrdeklődő. Se házi,se bolti bèbipürèk nem jönnek be neki. Darabosabban is pròbáltam. Kìnomban már a mi èteleinkből kòstoltattam,azokat imádta. Bableves leve,krumpli kenyèrrel,kifli baba tejszìnes vajkrèmmel,baba sonka,,pörköltszaft nokedli,sajt. Kukoricapufi,piskòta,dinnye,mind harapja a 2 kis fogával a kezemböl,ezeket szereti.Fèrjem szerint adjuk neki azt,amit mi eszünk,csak mindig fűszer nèlkül. Szerinte pròbáljuk ki,hogy mini falatkákat rakunk elè a tárcára. Ez lenne a BLW? Megmondom őszintèn,fèlek tőle,nincs ezzel abszolút tapasztalatom. Egyèbkènt felkelès után 7-8 közt kap tápszert,majd tìzòraikor,ebèdkor ès uzsikor kìnálom szilárddal. Alvás előtt tápszer. Szerintetek ez nem jò ìgy? Sokszor kìnálom? Első baba,tanácstalan vagyok sajnos már. Minden ismerősöm,barátnőm babája jò evő :/
2021. júl. 20. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Én egyet értek a férjeddel. Nem kell mindig a "tankönyvet" követni.
2021. júl. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is a BLW lehet a ti utatok. Olvass utána, meg van egy tök jó támogató csoport fb-n is, ott is sok infó van a kezdésről.

Az én lányom sem hagyta magát etetni, nálunk is a BLW lett a megoldás.

2021. júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Az en lanyom se eszi a boltit a fejem tetejere is allhatok. Sajttal is probaltam mar feldobni.


Meg ugy csak-csak (ha nincs fagyasztott kaja) hogy a purebe martok kenyer galacsinokat es azt eszegeti az etetoszekrol. 5 hos kora ota probalkoztam a babakajaval rengeteg fel uveggel kidobaltam mi is 2 foggal kezdtuk mindent evett vele. Babacsinta muffinok tojasrantotta tojaskrem ezeket add neki eloszor ezek puhak.


Egyebkent nalunk is nagy sikere volt a porkoltnek 8 honaposan nokedlivel 2 kezzel tomte a szajaba sose felejtem el. Mikor latod hogy izlik neki valami nagyon feltuno foleg a babakajas kontraszt utan aterzem teljesen.


Az en lanyom lassan 11 honapos lesz alapbol puret adok neki (hazi pl repafozi csirkemellel turmixolva fuszerezve kulonben nem eszi) es melle valami szilardat csipeget. A masik nagy kedvenc ebbol mindig van lefagyasztva a husleves turmixolva a husleves leve zoldsegek hus...


[link] En ilyet vettem.

2021. júl. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tegnap főztem magunknak zöldsèges darálthusis sajtos besamelles tèsztát. Kivettem belőle egy mini adagot,amikor már kèsz volt,fűszerezetlenül. Ma szeretnèm ebèdre megkìnálni vele,de elèg nagy mèretű a tèszta. Mennyire kicsire vágjam fel? Annyira fèlek,hogy fèlrenyeli 😬 Pròbáltam aprìtòban is,de szerintem undi állaga lett,inkább falatkásab kellene
2021. júl. 20. 09:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Extra puhára főzve semmi gond nem lesz, de fűszer nélkül nem hinném hogy megeszi. Íztelen
2021. júl. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeknek a természetes ízek is teljesen jók, de amúgy igen, sót leszámítva (meg esetleg csípőset, ha amúgy se esztek ilyet) kb mindent rakhatsz a kajájába. Én már nem is különcködök a főzéssel, mert fogalmam sincs, mennyit fog enni, szóval a fűszereket azokat belefőzöm, de sózni csak a saját tányérján sózza mindenki magának. Nekünk is egészségesebb, és nekem is kevesebb macera a főzéssel szórakozni.

Ne főzd a tésztát al dentére, és akkor nem lesz baj. Mondjuk érdemes fussilli vagy penne tésztát főzni, hogy könnyen meg tudja fogni, nálunk a kezdetektől kezdve BLW-s gyerek is csak ilyen 10-11 hónaposan tudta a spagettit kezelni valamilyen szinten :D

2021. júl. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Minimálisan fűszerezheted nyugodtan, és nem kell apró darabokra vágni, jó puha legyen a tészta amit megfog, és eltudja nyammogni. Mi is így voltunk, 8 hónapos kora óta azt eszi amit mi, püréről hallani sem akar.
2021. júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi kb. 7-8 hónapos kora óta ugyanazt adjuk neki, amit mi eszünk a férjemmel, mert már meguntam külön főzni neki, amúgy sem eszünk nagyon fűszeresen. Ő vegyesen eszi kiskanállal néha, de szereti az ujjával is felszedegetni és betömi a szájába. Tésztát nagyon szereti, sima bolti szósszal is megeszi, de nyilván nem tocsog benne a kaja... :)
2021. júl. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanebben a cipőben járunk a 8 hónapos babánkkal, én is lassan kezdem feladni a pürézést, mert így kb semmit nem eszik :(

Múlt héten egész jól elkezdett eszegetni, legalábbis nagyobb mennyiségeket a semminél, erre most szorulásos lett, úgyhogy most alig merek adni neki valamit :/ a szilva és őszibarack pürét pedig nem igazán fogadja el... (sem :D)

2021. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!