Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Lányom 3eves lesz. És Azt...

Lányom 3eves lesz. És Azt Veszem észre hogy nem eszi meg a húst. Ha olyat főzök, amibe van már nem kell neki. Lehet hogy vegás lesz?

Figyelt kérdés
2021. szept. 9. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Próbálj meg darált húsos dolgokat adni neki.

Ha sehogy sem megy: figyelj oda a plusz fehérjére, b vitaminokra, vasra. Ezeket nagyrészt a húsból tudja fedezni az ember. Illetve korábban már születtek cikkek arról, hogy a bélbaktériumok fejlődésének sem tesz jót ha nem eszik a gyerek húst.

2021. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Az nem ilyenkor dől el, hanem amikor agyilag is fel tudja fogni hogy a hús az mi, és ő hoz egy olyan döntést hogy vegetáriánus lesz.

A gyerekek többsége amúgy sem szereti a húst, max a csirke mellet. Azt is csak bizonyos formában, esetleg kis csirke csíkok rántva. Teljesen nornalis. Az én lányom pl imádja a húst, minden fele formában, tarja, marha, csirke, bármi. Sőt a májat is imádja. De az unoka tesói pl szinte semmilyen formában nem eszik meg, max az ilyen csirke nuggets, de ezzel semmi gond. Amugyis ilyenkor szokott kezdődni egy csomó gyereknél a válogatós időszak.

2021. szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Amiben van benne, nem amibe.


Ha nem eszi a húst, akkor adnék neki több tejterméket.

2021. szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
És igen, ahogy az első is írja, próbáld mással pótolni
2021. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Lányom a hozzátáplálás óta nem fogadja el a húst (semmilyen formában). Tojást, májat tejterméket eszik.

Figyelek arra, hogy több hüvelyest, spenótot, céklát egyen. Változatosan kapja a zöldségeket/gyümölcsöket. Trükközni is szoktam: a főzelékébe pépesítek húst illetve zsírt használok főzéshez, hogy mégiscsak kerüljön valami állati eredetű zsír és fehérje is a szervezetébe.

Így is vékony, de legalább a vérképe rendben van.

2021. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2021. szept. 9. 15:58
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pl az lettem 20 éves koromra.

Ne erőltesd nála a húst (semmit se ér, csak feszültség lesz emiatt), de bátorítsd, hogy kóstoljon meg dolgokat (pl bolognai tényleg jó ötlet, én még a fasírtokkal/Stefánia szelettel próbálkoznék).

Több tejtermék helyett azonban inkább több hüvelyest (lencse, csicseriborsó, bab stb) csinálnék neki, illetve inkább igyekeznék neki több tojásos ételt adni.

2021. szept. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Halat sem szereti?
2021. szept. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy hóbort ilyenkor. Nem most dől ez el. Az öcsém se ette meg a húst kb ennyi idősen. Anya ráhagyta, egyen akkor zöldséget. Egy idő után, nem emlékszem már mennyi idő múlva, ő maga kérte ismét a húst. Azóta is nagy húsevő.
2021. szept. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Halat sem eszi meg, a panirozottat se.

2021. szept. 10. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!