Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » T.i szoktatok menni orvosi...

T.i szoktatok menni orvosi tanácsadásra? Mert az orvosom mogorva ha kérdezek vmit, de van olyan hogy tanácsadás egy X napon amikor elvileg kellene tanácsot adjon. Vagy akkor mit csinál az orvos?

Figyelt kérdés
Lenne egy csomó kérdésem, de engem sohasem hívott tanácsadásra. A véndonotől kerdeztem és azt mondta hogy ilyenkor megkérik a babákat de nem adnak tanácsot az csak egy elnevezés.?
2021. szept. 18. 16:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem lenne egy csomó kérdésem a ht-val kapcsolatban is többek között
2021. szept. 18. 16:26
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Az csak annyit jelent, hogy abban az időpontban az egészséges babákat viszik, pl. oltásra, a betegek meg betegrendelésre mennek. Tanácsot senkitől nem fogsz kapni. Anyukádtól max.
2021. szept. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ilyen napokon szokott lenni az oltás meg hasonló.. :/

Vagyis minden olyan teendő, amihez egészségesen kell vinni a babát. Ilyen napokon lehet kikérni az egészséges papírt meg hasonlók. Hivatalosan orvosi egészségügyi kérdésekkel is lehetne menni, de őszintén én sose gondoltam ilyen esetben a dokira, minden alkalommal a védőnőt kérdeztem. Ha volt valami olyan amire nem tudta a választ (például nem szokványos kiütés) akkor mentem csak orvoshoz.

(Budapest xi kerület)


A kisebbik fiam fél éves és még egyszer sem voltunk orvosnál kérdéssel. Mindent meg tudott válaszolni a védőnő.

2021. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell menni, ha státusz van vagy oltás. Ha tanácsra vágysz, hívd a védőnőt. Be sem kell menni. Mindig sokan vannak, én csak tanács miatt nem mentem, inkább telefonáltam. Ha sürgős valami volt, akkor is, és mentünk időpontra.
2021. szept. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Derjaderja ***** válasza:
79%

Nekem az a tapasztalatom, hogy orvostól, védőnőtől hétköznapi dolgokat nem érdemes kérdezni.

A gyerekorvos azt se kérdezte meg a 9 hónapos fiam születése óta, hogy szopizik vagy tápszerezek. De a nagynál se igazán. A védőnők meg sokszor a saját véleményüket mondják.

Jó FB-csoportok, cikkek, anyatársak hasznosabbnak bizonyultak.

2021. szept. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Az orvostól sosem kérdeztem semmit sem. A védőnő meg mondta a magáét, akár kérdeztem, akár nem. Súrolta a magánéletem és a sértegetés határát, borzasztó udvariatlan volt. Ha én tájékozódni akartam, akkor utána jártam magyar és angol nyelvű orvosi blogokon, nem GYK-n. Ide csak dumcsizgatni járjon az ember, komolyan nem kell venni semmit.
2021. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5-6os tudtok írni Fb csoportot stb. ahol tudok tanácsot kapni, ötleteket ? Akár angol nyelvű blog is jó , tehát küldhettek többet is.
2021. szept. 18. 18:43
 8/8 Derjaderja ***** válasza:
Hát a blw-re van jó FB. Te püréset csinálsz?
2021. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!