Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan szoktassam az önálló...

Hogyan szoktassam az önálló evèsre?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves és sajnos utòlag rá jöttünk hogy el rontottuk mert mikor próbálkozott volna az önálló evéssel akkor még korainak tartottam és nem engedtem neki. Mostanáig úgy működött az evès hogy amit kézzel lehet enni szépen ette egyedül de amit nem, azt mi adtuk kanállal.valószínű már zavarja hogy ha bizonyos dolgokat ehet egyedül kézzel akkor máskor meg miért mi akarjuk kanállal etetni így már nem engedi hogy mi adjuk neki,viszont a kanalat nem hajlandó megfogni inkább nem eszik. Hagynám hogy egyedül próbálkozzon akkor,nem baj ha minden olyan lesz majd segítek és bele tanul de így hogy egyedül sem akar próbálkozni nem tudom hogyan vezethetnèm rá hogy újra megfogja a kanalat?! Van még remèny hogy kedvet kapjon hozzá vagy végleg elrontottam? (Első gyerek,mindenki követ el hibàkat.. okoskodó szuperanyuk kimèljenek)
2021. szept. 26. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Tartsál több hét szünetet. Ahogy nő és okosodik, ügyesedik, önállósodik, majd igénye lesz rá, hogy ne ti etessétek. Semmit nem szabad és nem is lehet erőltetni. Ő diktálja a tempót.
2021. szept. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

2 kanállal


Ő is eszik, te is adsz néha..

Ha mondod, hogy fogja meg, akkor sem fogja?


Villával az olyat?

2021. szept. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Megnyugtatásul: végleg biztosan nem rontottad el, nem kell majd az egyetemre is bejárnod etetni 😁

Egy gyakorlati ötlet: először azt próbáld elérni, hogy a kanálhoz kapjon kedvet. Homokozóban kislapáttal egyik vödörből a másikba pakolni, segíthet neked főzésnél keverni (nem főzés közben, hanem pl palacsintatésztát, ilyesmit)...

Étkezésnél legyen együtt a család! Lássa, hogy te is, az apja is, hogyan esztek, használjátok az evőeszközöket, beszélgessetek, legyen egy élmény!

Vagy próbáljátok a villát, elvileg azt könnyebb használni (bár én ezt ellenkezőleg tapasztaltam).

Esetleg (egyéni ügyesség figyelembe vételével) már elég nagy lehet, hogy kipróbáljátok ezeket a parti-falatkákhoz való felszúrókat. Arra ha felszúrod pl a kenyérkockát, húsfalatot, jó buli, hogy most a kék falatot, most a sárgát...

Hirtelen ezek jutottak eszembe, remélem találsz valami hasznosat közte 🙂

2021. szept. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk a nagyfiamnal a villa vált be. Imádja a mai napig felszurkalni a dolgokat rá.
2021. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én több kanalat is használok ha segíteni akarok (igaz fiatalabb a lurkó).


Tegyél elé egy tányért kajával, villát, kanalat és kezdj el enni. Lehet kedvet kap.

Hidd el belejön hamar.

2021. szept. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,örökre nem fog segítséggel enni,főleg ha majd a többi gyerektől is látja.

Ülj le vele enni.Te edd a sajátodat,mutasd neki ahogy eszel és hagyd hogy ő is próbálkozzon,a gyerekek mindig utánoznak minket,hiszen csak tőlünk tudnak újat tanulni.

Nem baj ha nem eszik eleinte,add oda a kanalat és fog ő enni ha éhes,vagy ha látja hogy nem fogsz neki most segíteni,mert már neki kell.


Ha kell hagyd,hogy kanalat válasszon,nekem van mindenféle színes és mindig engedem,hogy azzal egyen amivel épp tetszik neki.(vagy villa,étkezéstől függ) :'D


Eleinte leveseket szinte biztos,hogy nem akar majd egyedül enni,mert azok nehezebbek,a kanálon kell tartani a levest.

De például egy joghurtot,pudingot,másodikat simán fog tudni.

2021. szept. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!