Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni az uj izek bevezeteset?

Figyelt kérdés

Ugy ertem, hogy minden uj alapanyagot mindenki szigoruan 3-4napig a mennyiseget novelve kostoltatta a babajaval?

Az en fiam 8 honapos lesz es a nagyszulok allandoan meg akarnak vele kostoltatni csak ugy mindent, mert minden erdekli es bele is enne. A pudingtol kezdve a levesen at mindent adnanak neki kostoloba, ha mi is eszunk. En meg mindig rajuk szolok hogy ne es le vagyok hurrogva, hogy mi baja lesz...

Ti hogyan csinaltatok? Mennyire vettetek szigoruan a hozzataplalasi tablazatot?


2021. okt. 17. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Az első 10-15 dolognál tartottam a 3-4 napos, fokozatos bevezetést. Utána inkább csak a potenciális allergéneknél figyeltem jobban, vagy ha eleve más, már bevezetett ételekkel adtam együtt, akkor amúgy sem jutott túl nagy mennyiség az új alapanyagból a főtt ételbe.
2021. okt. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszülőknek pedig nem hagytam, hogy cukros, csokis, zsíros, sós, stb. ételeket adjanak a gyereknek, vagy olyat, amit még nem vezettünk be. A nagyszülőknek meg kell szokniuk, hogy megvolt az ő lehetőségük gyereket etetni, de az unoka étkezésében a te álláspontod kell, hogy előrébbvaló legyen.

Aki mindent ad a gyerekének már 8-10 hónapos korában, az az ő dolga, de ha te nem így szeretnél eljárni, ahhoz is jogod van.

2021. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a mi baja lenne ment, de aztán elmagyaráztam nekik, hogy a gyerek apjának is, meg úgy alapvetően a generációnkba tartozók felének van valami kínja, vagy intoleráns, vagy allergiás, vagy refluxos vagy valami. Szóval jó hogy akkor úgy csinálták, de már más az ajánlás és én azt követem.

Aztán ha lesz valami emésztési gondja a gyereknek, hát lesz, de egyrészt nekem kell együtt élnem vele, kezeltetnem, speciálisan főzni vagy ami épp szükséges, de legalább nem őket hibáztatom ezért, amiért össze etettek mindent a babával.

Meg esélyt sem adok nekik rá, nem hagyom magukra őket, mert nem bízom az anyósban... Volt már korábban több eset, hogy megbeszéltünk valamit és richtig úgy csinálta ahogy kitalálta, hiába egyeztünk meg, hogy nem.

Eddig nem hagytam rájuk éjszakára a fiam, és amíg így áll a helyzet, nem is fogom.

Én is rájuk szólok, és nem hahyom nekik, hogy egy kis házi kolbász, egy kis ez, egy kis az. Nem és kész, az én gyerekem, az én felelősségem.

2021. okt. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első két héten még figyeltem. Utána már csak akkor ha valami nem stimmelt volna a pelusban (nem volt ilyen).

Nekem az a szabályom, hogy bármi ami alap étel, az mehet kóstolóba. Például zöldség félék, gyümölcsök, hús, alap gabona/köret dolgok (zabpehely, rizs, bulgur, köles stb.), rendesen sült tojás meg hasonló alap dolgok mehetnek, de ne legyen fűszeres ne legyen allergén a falat. Illetve hogy a felnőttek kajájából tényleg csak kóstoljon, ne pedig egyen.

Minden más amit direkt neki csinálok, az korának megfelelő legyen, de ennyi. Nem fektetek úgy figyelmet, hogy ismerkedjen az ízzel.

2021. okt. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 napig majd 3. Nap rendesen adtam


Nagy allergének után 1 hétig nem vezettem be mást.


Egyébként nem paráztam túl, csak eleve ekcémásak a gyerekek.


Amúgy a ht alatt semmi nem volt

3,5 évesen mégis mentőt kellett hívni az egyikhez..

Allergiás reakciója lett egy vitamintól....

2021. okt. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!