Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Megkezdtük a hozzátáplálást,...

Megkezdtük a hozzátáplálást, de rettentő nehezen megy, szinte semmit nem fogad el. Mit csinálok rosszul ?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a fiam, tápos baba, 5 hónapos elmúlt amikor elkeztünk kóstolgatni. A legelső napokban 1-2 kanállal le is nyelt, nagy grimaszolás közepette, de legalább lenyelte. Aztán pár nap kóstolgatás után már a kanál láttán elkezdett sírni és húzta el a fejét. Nem erőltettem, kihagytunk egy hetet. Újra elkezdtük, úgy láttam hogy érdeklődik, de amint a szájához ért a kanál, bezárta a száját. Volt néha olyan hogy sikerült 1-2 kanállal betenni a szájába, de nyelni nem nagyon akarta. Kiköpte, szétfröcskölte szajával, vagy belenyúlt a kezével a szájába és kivette.Alig tudok beleimádkozni egy kis kaját, pedig már több mint egy hónapja próbálkozunk. Mit csinálok rosszul ? Eddig burgonyat, édesburgonyát, sütőtököt, répát és almát kapott. Méz állagúra pépesítettem, vízzel vagy tápszerrel higitottam. Pihenőszékben etetem őt, mert még nem ül önállóan, és az etetőszékünk nem annyira dönthető. Tudnátok tanácsot adni hogy mit probalhatok még ki? Kezd már aggasztani hogy ennyi idő eltelt és egyre jobban elutasító
2021. dec. 17. 20:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem csinálsz rosszul, a te babád simán csak még nem érett meg rá. Várj pár hetet, ez nem verseny.
2021. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szerintetek várjak 1 hetet megint úgy, hogy egyáltalán nem kínálom semmivel, vagy minden nap kínáljam továbbra is és amint ellenkezik, hagyjam is abba ?
2021. dec. 17. 20:47
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálsz rosszul?


Jelzi a babád, hogy nem kéri, te mégis adod neki.

2021. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem semmit se csinálsz rosszul. Nálunk a kisfiam 100% anyatejes volt, 6 hónapos elmúlt, mikor nekifogtunk a hozzátáplálásnak. Egy hónapig csak a kanál végét nyalta meg és ennyi. Utána is hetekig 10-20 gramm volt a max. 9 hónaposan még nem volt kiváltva étkezés. Mondjuk akkor már mindent megkóstolt (amit szabadott), kinézte a kaját a szánkból, csak épp mennyiség nem volt. Én akkor adtam neki mindent, amit kért a miénkből, had érezze az ízeket, állagokat, ha csak egy falat is. Most lassan két éves, a mennyiség továbbra sem nagy, de sokkal többfélét megeszik, mint a nővére, aki iszonyú válogatós, pedig vele gyönyörűen haladt annó a hozzátáplálás. És a kisfiam még most is napi 3-4x cicizik.
2021. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Ugyanez volt nálunk is, végül 7,5 hónapos korában tudtuk normálisan elkezdeni a hozzátáplálást. Ne aggódj, nem vagytok elkésve, mi sem voltunk. Belefér egy kis szünet
2021. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha a száját bezárja fejét elfordítja akkor nem erőltetem neki. De sokszor van hogy megy a kanál felé, nyissa a száját, kezévep-lábával kapalózik örömében, amikorra odaér a szájához akkor meg becsukja és elfordul. Ha ölembe van és én eszek, ropogtatok, nyammogok akkor meg a kanalat is kivenné a kezemből, néz nyitott szájjal még a nyála is kicsordul, de amint tennék a szájába az ő kajájából becsukja és ki sem nyitja
2021. dec. 17. 20:57
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Én mindenképpen az édesebb dolgokkal kezdeném. Alma, barack, banán. Lehet, hogy nem tetszik neki az állaga, hőmérséklete esetleg. Lehet, hogy túl meleg, túl hideg. Azt is esetleg megpróbálhatod, hogy ezekbe az édesebb dolgokba belemártod picit a cumiját ha van neki és a szájába adod. Ha esetleg megtetszik neki az íz, akkor lehet próbálkozni kanállal. Nekünk van kemény és ilyen szilikon, hajlékony kanalunk is. Én azt jobban szeretem. Ha tényleg semmi praktika nem használ, akkor tényleg jegeld egy pár hétre a dolgot de ha te eszel, akkor legyen ott a baba és lássa, hogy mit csinálsz, hogy eszel és, hogy az evés milyen szupi jó dolog 😆
2021. dec. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Blw vagy falatkás hozzátáplálás segíthet. Olvass utána.
2021. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Hagyd békén. Nem akarja. Nem lesz egész életében anyatejes. A konfliktus, bosszankodás, idegeskedés, meg nem értettség viszont masszívan árt mindkettőtöknek. Főleg neki!
2021. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is a BLW-t javaslom, de ha nem szeretnéd akkor esetleg adj neki olyan kanalat, amire teszel előtte valami sűrűbb pépet. Simán be fogja tenni a saját szájába és leeszi
2021. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!