Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Megkezdtük a hozzátáplálást,...

Megkezdtük a hozzátáplálást, de rettentő nehezen megy, szinte semmit nem fogad el. Mit csinálok rosszul ?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a fiam, tápos baba, 5 hónapos elmúlt amikor elkeztünk kóstolgatni. A legelső napokban 1-2 kanállal le is nyelt, nagy grimaszolás közepette, de legalább lenyelte. Aztán pár nap kóstolgatás után már a kanál láttán elkezdett sírni és húzta el a fejét. Nem erőltettem, kihagytunk egy hetet. Újra elkezdtük, úgy láttam hogy érdeklődik, de amint a szájához ért a kanál, bezárta a száját. Volt néha olyan hogy sikerült 1-2 kanállal betenni a szájába, de nyelni nem nagyon akarta. Kiköpte, szétfröcskölte szajával, vagy belenyúlt a kezével a szájába és kivette.Alig tudok beleimádkozni egy kis kaját, pedig már több mint egy hónapja próbálkozunk. Mit csinálok rosszul ? Eddig burgonyat, édesburgonyát, sütőtököt, répát és almát kapott. Méz állagúra pépesítettem, vízzel vagy tápszerrel higitottam. Pihenőszékben etetem őt, mert még nem ül önállóan, és az etetőszékünk nem annyira dönthető. Tudnátok tanácsot adni hogy mit probalhatok még ki? Kezd már aggasztani hogy ennyi idő eltelt és egyre jobban elutasító
2021. dec. 17. 20:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
Nyolcas vagyok. Van etető háló is. Rossmannban lehet kapni biztosan, de neten is tudsz szerezni. Bele tudsz tenni puha zöldséget vagy gyümölcsöt, és abból biztonságosan kieszi a baba. Én eleinte tartottam a blwtől, egy szuper köztes megoldás volt.
2021. dec. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Annó, másfél éve a lányom hányni kezdett minden pürés állagtól, ami a szájához ért vagy épp véletlenül bele... Még a gyógyszert is csak kúpként tudtam beadni, pedig nem igazán vagyok a kúpozás híve. Kihagytam egy kis időt, de továbbra sem akart pürével hozzátáplálódni. Aztán a nagyfiam házi pizzaszélét ellopt a tányérjáról és önállóan, egyedül ülve majszolta, én pedig figyeltem. És azt szerette. Kiokosítottam magam blw ügyben és nekivágtunk. Azóta már megeszi a püré állagú dolgokat is, mint pl a joghurtot, de kb fél évvel ezelőttig hányásig öklendezett tőle.

Szóval nem minden babának való a pürés hozzátáplálás, de ugyanúgy fordítva is így van.


Első körben én is azt mondom, hogy várj még egy-két hetet, ha a pürés utat szeretnéd választani. De ha stabilan tartja magát az ölödben, nem dől el, akkor akár meg is próbálhatod a falatkásat is úgy hogy az ölödben próbálkozik, önállóan.

2021. dec. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor volt teljes elutasítás amikor csak én próbáltam etetni. Aztán hagytam, hogy maga csinálja, én pl adtam neki bolti tasakost is és hagytam hogy kiszipkázza belőle meg menet közben elkzedtük a falatkás etetést, viszont annak az egyik legfontosabb alapköve, hogy üljön a baba, mert egyébként fulladásveszélyes ezóval inkább azt csinálnám, hogy teli kanalat adbék a kezébe és amint ülni tud, áttérnék a falatkás etetésre.
2021. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat :) ma megpróbaltuk úgy, hogy kezébe adtam a kanalat péppel és a szája felé irányította. Igaz hogy néha az arcába nyomta, nem talált bele szegénykém a szájába és ment a kaja mindenhova,de nem számít, valami került a szájába is, igaz nagyon-nagyon kevés, összesen lehet 1 kanálra való sem, és fintorgott grimaszolt is de legalabb nem köpte ki :)

Még egy kérdésem lenne : húsleves levét és benne főtt répát mikor lehet adni ? Ma csak így az ujjamrol megnyalta a húslevest és nagyon ízlett neki, elkezdte szívni az ujjamat :)

2021. dec. 18. 20:23
 15/16 anonim ***** válasza:

Én konkrétan húsleves levét akkor kezdtem el neki adni amikor már ugyan azt ette mint mi és tettem bele tésztát zöldségeket, húst. Azért hogy ne csak sós levet egyen, hanem tartalmasabbat is vele.


Viszont mindig adtam neki pár kis pohárkával miközben főtt, mert szereti az ízét, viszont azt vacsi előtt csak, ne sima lé legyen a vacsi.


Húslevesből kivett zöldség, hús, mehet bármikor amikor már falatkásan tápláltok, vagy ha maradtok a pürénél, akkor összeturmixolva mehet hamarosan, csak előbb én bevezetnék pár alap ízt is.

2021. dec. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Simán lehet adni a levesben főtt zoldseget neki. Ha utána olvasol akkor már ezek a hozzataplalas táblázatok nem annyira naprakészek. Nyilván ne a gombával meg a citrusfélék el kezdd a hozzataplalast, de egy húsleves leve vagy egy levesben főtt zöldség legyen az répa, karalábé, karfiol, zöldség, burgonya egy kutya.
2021. dec. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!