Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Majdnem 8 hónapos babának...

Majdnem 8 hónapos babának adnátok a nestlé yogolino 6 m / 36 m tejalapú bébidesszertet?

Figyelt kérdés
2022. jan. 11. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Nem, eszembe sem jutott, se ilyet, se másféle "babadesszertet". Hiszen minek?


Normál tej van benne meg cukor, egyik sem kell/ajánlott 1 éven aluliaknak.


Nincs rá szüksége, nem kéri, akkor miért adnék neki nem való termékeket?


Pedig nem vagyok amúgy olyan, aki soha nem fog desszertet adni a gyerekének, de ennyi idősen tök feleslegesnek tartom. Az enyém már 9 hónapos is van, de sose kapott ilyesmit, nem is fog egyelőre, kár elrontani a jó evőkéjét.

2022. jan. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Én adnám, mert nincs farúd a valagamban.


Én személy szerint nem démonizálom se a cukrot, se a sót, se a képernyőidőt.


A jelszavam: mértékletesség!


Én édességek nélkül nőttem fel, és baromira eltorzultam ettől. Pár éve jöttem helyre.

20 évesen elmentem egyetemre és elszabadult a csokipokol. Szóval nem fogok semmit megvonni, hanem a mértéket tartjuk. Egy joghurt desszert nem fogja elindítani a lejtőn és nem lesz evés zavaros.

A sport szerintem fontosabb. Gyerekkori barátnőm életvitelszerű sportoló. Na ki evett cukros tejfölt 4 évesen, meg nutellás kalácsot X éves koráig? Hát nem én.

2022. jan. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Én adtam/adok neki. 8,5 hós. Nagyon szereti. Örülök, hogy végre valamit szívesen megeszik a tejcin kívül. Nem ördögtől való, hiszen pici babáknak készült, és az ilyen termékekre szigorú szabályok vonatkoznak.
2022. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is adj neki nyugodtan. Nem ettől fog elromlani a jó evőkéje :D Bírom, aki nem ad semmilyen cukrosat a gyerekének, de banánt tesz még a zöldbabfőzelékbe is, mert az mennyivel egészségesebb... ahogy a kettes mondja, mértékkel. Amúgy napi 1 dl joghurtot fogyaszthatnak 1 éves kor alatt is, a natív tehéntej fogyasztását nem javasolják.


[link]

2022. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

1-es vagyok.


Jaj, tudtam, hogy úgyis jönnek majd, akik személyes sértésnek veszik, ha más nem ad desszertet a babájának és jönnek majd magyarázkodni és leszólni az illetőt.


Mint mondtam, biztos lesz, mikor adok majd neki, nem démonizálom se a cukrot, se a többit, egyszerűen 8 hónaposan eszembe sem jutott a boltban járva, hogy óh, úgy adnék neki valami babadesszertet, mert szüksége nincs rá, kérni meg nem kéri.


Ilyen egyszerű.


Aki édességzabáló diszkó lett, az meg menjen pszichológushoz, mert ott valami más ők van. A mi gyerekkorunkban sem volt édesség, olyan szegények voltunk, még gyümölcsjoghurt vagy süti sem max. ünnepnapokon, nemhogy olyan luxus, mint a chips vagy a kóla, aztán mégsem lettem felnőttként ilyen lelkisérült zabagép miatta, nem ettem ki az édességosztályt a Tescoban, ezt az összefüggést csak az találta ki, aki valamire fogni akarja, hogy nem bír magával az édességre gondolva.


Több ilyen kérdést láttam már mindenhol ugyanez megy. Miért nem bírtok annyit írni válasznak, hogy "én adok, mert.... "? Miért kell köríteni meg magyarázkodni folyton, hogy ti mért adtok, közben leszólva, aki nem ad? :D

2022. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Azt már biztos nem olvasták el, hogy fogsz majd adni amikor így gondolod. Csak addig jutottak hogy most nem adsz mert feleslegesnek tartod. Biztos a cukor (vagy a rossz inzulinválasz) beszél belőle. 😂😂😂
2022. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
Én akartam adni a fiamnak, és egyszer adtam is. Pár falat után nem kellett neki, gondoltam oké, nemsokára megpróbálom újra, ezért nem tettem be a frizsibe, ne legyen hideg. Olyan 20 perc múlva ránéztem (szobahőmérséklet volt bent, abszolút nem volt meleg) és azt láttam, hogy elváltozott,magán levet eresztett, nem nézett ki bizalomgerjesztően...Sima Jogurtot is szoktam kicsit kint hagyni, hogy ne legyen hideg, de az nem változik így el. Azóta nem adok neki ilyet.
2022. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Igen, mi tízóraira szoktunk tejterméket, 80%ban joghurt, joghurtital, de neha veszek ezekbol a bébi desszertekbol, vagy kremturot szokott még, hogy valtozatosabb legyen. Elég finomak, kisfiam a kekszeset szereti legjobban.
2022. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!