Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálást már 1,5 hónapja...

Hozzátáplálást már 1,5 hónapja próbáljuk, de még mindig nem akarja a babám elfogadni a kanalat, sőt semmit. Egyszerűen nem akar enni. Mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Már kezdek kétségbe esni. 5 hónaposan kezdtük el, tápos baba. Most 6,5 hónapos de alig tudok beleimádkozni egy kis kaját. Nem tudom mit csinálok rosszul, pépesítek méz állagúra. Burgonyát, édesburgonyát, répát, almát, tököt, szilvát próbáltuk, és egy fajta kását amit 4 hós kortól lehet adni. A legelején öklendezett mindentől, de mostmár eljutottunk addig, hogy már nem öklendezik ha véletlenül belekerül egy kis kaja a szájába. Ha megy felé a kanál, általában elfordítja a fejét, ha mégis sikerül valamit betennem a szájába, akkor meg kifújja, berreg...Nem nyeli mint ,,kacsa a nokedlit,,. Mit próbálhatnák még ? Hogy bírjam rá,hogy egyen ? Próbalkozzunk további új ételekkel ?
2021. dec. 29. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Eleve 6 hónaposan kellett volna elkezdeni (igen, tapszeresnek is !)

Jelzi neked, hogy meg nem érett ra, nem veszed eszre ?? Miért kell eroltetni ?Varj per hetet, nem vagytok semmiről ellesve, sok baba 8-9 hónapos korara Erik meg a hozzataplalasra.

2021. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Üveges baba etelt probaltad?

Lanyom az elejen jobban szerettr mint a hazi kosztot, föleg amibe hus is volt.

Ha ez se valik be akkor puha pici gyümölcs, zöldseg, darabkakat tegyel le ele, lehet, hogy ha kezzel ö maga eszik akkor jobban meg tetszik neki az etelek ize.

2021. dec. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Lanyom hasfajos volt, refluxos. Öszinten nekünk a hozza taplalas sokat segitett. De minden baba mas. Kedves elsö, bunko vagy ne haragudj.
2021. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Gyerekorvos tanácsára keztük el 5hósan.

Szilvat üveges boltit próbaltuk, de nem aratott nagy sikert az sem. Puha darabkákat kipróbalom, lehet tényleg úgy érdeklődőbb lenne. De le fogja tudni nyelni? Ülni még nem nagyon ül.

2021. dec. 29. 22:19
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Ismerösöm kisfia csak igy evett. Kezzel egyedül. Most mar 1 eves es fogadja a kanalat is. Puha kis kifli, hus, zöldseg, gyümölcs darabkakat izlelgetett.

Nagyon nehez most neked es en meg ertem, hogy felsz, es a leg jobbat akarod a babadnak

2021. dec. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Tápszeres fiammal, fél éves kezdtem a kóstoltatást. Ami tényleg nem volt más, mint kóstolás, ugyanis 9-10 hónapos koráig semmiből nem volt hajlandó két-három kanálnál többet enni. Én izgultam, a doki meg a védőnő nyugtatott, hogy ne aggódjak, vannak ilyen babák.

Aztán kB 10 hónapos korában meg átkattant valami nála és rohamtempóban kellett 3 étkezést is kiváltani, pedig addig nem is érdekelte az evés. Kóstolt ő mindent amit korának megfelelően ehetett de addig nem evett belőle mennyiséget.

2021. dec. 30. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

4


Viszont a gyerek sem olvasta a nagykönyvet.. annyi mindent javasolnak a dokik.

Nem kész rá.

Pár nap pihi után kezd újra.


Ne görcsölj rá ( mint én 😔), mert 3,5 èvesen sem fog enni rendesen a gyerek..

2021. dec. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

100 %-ban igaza van az elsőnek.

Én sem értem, hogy miért nem lehet a gyerek jelzéseit figyelembe venni.

Ezzel csak szivatod őt és magadat is.

Eleve a ht-re való érettség egyik kulcstétele az,

-hogy nyitja a száját és nem tolja ki az ételt. (azaz a nyelkilökő reflex leépült)

Amíg ez nincs meg, a gondolatát is el kellene vetni a hozzátáplálásnak.

És van még ezen túl több kritérium is, aminek szintén teljesülnie kellene ahhoz, hogy ne kudarc és rossz élmény legyen az egész:

- min. ülben ülve megtartja magát (mert a mozgásfejlettsêg összefüg az idegrendszeri éréssel, ami szintén elengedhetetlen a ht-hez);

-szem-kéz koordinációja elég fejlett: nyúl az ételért.

A hozzátáplálásnak nem az lenne a célja, hogy tömöd a gyereket, hanem hogy megszeretteted vele az evést.

2021. dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Nálam a sütőtök hozott áttörést. Azt a legtöbb baba szereti. A lányom sem akarta elfogadni a kanalat az elején, mi is 5 hónaposan kezdtünk kóstolgatni. Nekem az a trükk vált be, hogy picit belemártottam a cumiját, hogy megismerje az ízt. Belemártottam, odaadtam neki és néztem a reakciót, ha nem tetszett neki, akkor hagytam. Jött a sütőtök, na ott láttam, hogy ízlik. Akkor megpróbáltam a kanalat és azóta elfogadja. De a mai napig elfordítja a fejét, ha nem ízlik neki a kaja.
2021. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
78%
Szia, én is ugyan ezzel küzdök, azt hittem,hogy ez csak nálunk probléma. Én most éppen pihentetem a témát és majd 2 hét múlva újra próbálom, ha akkor sem akkor 4 hét múlva próbálom. Itt jön ki,hogy minden gyerek más mert az első lányom ő mindent megevett. Kitartás.
2021. dec. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!