Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A hozzátáplálást el lehet...

A hozzátáplálást el lehet kezdeni 6 hónapos kor előtt is (4-5 hónaposan)? Vagy mindenféleképpen ki kell várni a fél évet?

Figyelt kérdés

Tehát, ha már érdeklődik az ételek iránt, akkor ezt hagyjam teljesen figyelmen kívül ugye? Várjam meg a 6 hónapos kort és addig ne adjak semmit? A napokban volt olyan, hogy almát ettünk és odatartottam a szája elé, ő elkezdte volna szívogatni. Miután elvettem mosolygott. Nem szeretnék ártani neki a korai hozzátáplálással, de ilyenkor mi a teendő?

Anyatejes baba, minimális táp kiegészítést kap. Külföldön élünk, ezért kérdezem itt.



#6 hónapos #hozzátáplálás korábban
2021. dec. 18. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy AJÁNLÁS.

Te neveled a gyereked, azt tedd vele amit jonak látsz.


Fiam 100%anyatejes volt, 4 hósan kezdtem vele. (2 és fél éves)


Lányom 3 honapos, január végén tölti a 4.et, vele is el fogom kezdeni.

2021. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Bàrmit lehet, nem minden tesz jót a gyereknek. Nem véletlenül az màr 20 éve egysègesen az ajànlàs tàpszeres es anyatejes gyerek esetèn is, hogy fèl èves korig ne tàplàljàk hozzà. Egyszerűen fejletlen hozza a bèlrendszerük.
2021. dec. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
4 hónapos kortól lehet kezdeni.
2021. dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

2! Közel nem 20 éve fél év az ajánlás 😉

A 22 éves gyerekemnél 6 hét(!)volt.

A 15évesnél már 4 hónap.

Az 5 éves unokámnak is még 4 hónapot mondott mindenki.

A kisebbik unokám 2 és fél éves, nála jött be ez a 6 hónap

2021. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Elkezdheted 4 hónaposan. Figyeld a babád reakcióját, meg másnap a pelusban a "termést" 🙈😁

Látni fogod, ha emésztetlen állapotban köszön vissza, akkor még nem érett rá a szervezete, de szerintem az alap gyümölcsökkel zöldségekkel nyugodtan kezdheted már 🙂

2021. dec. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazából itt is mindenki mást mond. Jöhetnek még válaszok.

Én egyébként 3 hónaposan kaptam először, mert akkor még azt mondták, tej sem volt elég. Szerencsére nem lett semmi bajom, de ma már teljesen más a norma.

2021. dec. 18. 19:52
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem a babád érettségét nézzed! Ha ő 4 hónaposan mutatja a jeleit, hogy készen áll elkezdeni a hozzátáplálást, akkor próbáld meg.

Én 4 hónaposan kezdtem a lányommal, ő nagyon rákapott, gyorsan haladtunk. Most lesz egy éves és nagyon jó evő még mindig.

2021. dec. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem igazán van értelme 4 hónaposan elkezdeni, kb. minden kaja úgy fog visszajönni, ahogy bement.
2021. dec. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%

Nekem a gyerekorvos azt mondta 5 hónapos vizsgálaton, hogy kezdjem el. 6. Hónapra a húst is vezessem be.

Én meg fogom várni a 6 hónapot a kezdéssel. Nalunk is nagyon figyel, ha eszünk, szerintem elfogadná, ha kapna, de szerintem nem sietünk sehova, én a who ajánlását követem.

Csak anyatejes a baba.

2021. dec. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
A WHO ajánlás az, hogy 4-8 hó között valamikor. És valóban figyelembe kell venni a gyerek érettségét. Ha érdeklődik, kezdd el nyugodtan, pl. azt az almát hadd szívogassa.
2021. dec. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!