Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány gramm péppel van ki...

Csűcsű kérdése:

Hány gramm péppel van ki váltva egy étkezés 6 hós babánál?

Figyelt kérdés
Már 5hós kora óta hozzátáplálunk, minden ízlik neki és megeszik mindent. De bajba vagyok h kB mennyivel lakik jól, mert simán megeszik tízóraira pl 100graam gyümölcs pürét és még rá beveri a tápszert is, ha 90 ml adok annyit, ha 150ml akkor annyit.

2022. ápr. 22. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Ez teljesen egyéni. Ha szopizik utána, akkor nem elég a pép, de nem is kell még teljesen kiváltani.
2022. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs, tápszeres. A lényeg ugyanaz akkor is. 😊
2022. ápr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

2.gyerekem táplálom hozzá, szintén 6 hónapos.

1x nem mértem, mennyit eszik. Ha éhes látom rajta, adok neki amennyit kér. Ha nem éhes azt is látom...

2022. ápr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem 160at nyugodtan adhatsz. Én nem méregetem, csak annyit adok amennyi jól esik neki (7 hónapos) +tea vagy víz. Látom rajta hogy ha még kér vagy már elég neki. Vegyél esetleg hozzá táplálási könyvet vagy keresgélj a neten
2022. ápr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Gyümölcspépben fajlagosan kevesebb energia van, mint a tápszerben, úgyhogy ha jóval meghaladja majd a szokott tápszer mennyiségét, kb. akkor lenne "kiváltva",

DE szimpla gyümölccsel ne akarj már kiváltani étkezést.

Nem véletlenül mondják hogy 1 éves kor alatt csak kóstoltatás a hozzátáplálás.

Miért?

Mert addigra jutsz el normális ütemben, hogy elég komplex menüt adj neki egy-egy étkezésre és ne pl: full szénhidrátot, mint a gyümölccsel.

2022. ápr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

#5

Miért ne válthatna ki pl egy tizorait vagy uzsonnát gyümölccsel?


Ennyi idősen nyugodtan adj neki utána tápszert, ráértek. Olyan 8 hónapos kora körül elég kivaltani étkezést. Hogy mennyivel? Amennyit elfogad, úgyis jelzi ha elég.

2022. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A gyümölcsöt csak például írtam, de már eszik zöldséget meg csirke husit is kapott.

Csak nekem úgy tűnik hogy feneketlen kút és bármennyit meg tudná enni. Eleve nagy súllyal született 4 5kg 57 cm vel, most majdnem 9kg 74cm.

2022. ápr. 22. 17:32
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem hiszem, hogy feneketlen kút, csak alapból nagyobb baba és így az étvágya is nagyobb. A gyümölcspürébe esetleg tegyél gabonafélét hogy jobban eltelítse. Írtad hogy eszik már husit azt is lehet variálni. Pl 10 órai gyümölcs+gabona, ebéd husi+zöldség+krumpli ezekből 150-180gramm,de ha megeszik 200at nem lesz tőle baja.
2022. ápr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2022. ápr. 25. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!