Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Baj hogy egy 11 hónapos...

Baj hogy egy 11 hónapos babánál nincs kiváltva étkezés?

Figyelt kérdés
2016. febr. 5. 12:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
28%
Az én 11 hónaposom már azt ette amit mi (természetesen reggel és este még volt tápszer), úgyhogy én azt gondolom, hogy igen, baj. Majdnem 1 éves.
2016. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Ő is azt eszi amit mi.
2016. febr. 5. 12:46
 3/27 anonim ***** válasza:
46%
most azt eszi amit ti vagy cicizik meleg etel helyett?
2016. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
:) :) :) :) :) jajjjj
2016. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%
1. vagyok. Akkor döntsd már el, hogy azt eszi amit ti vagy nincs kiváltva étkezés? Eszik 2 falat kiflit mondjuk, aztán jól teleszopizza magát vagy hogyan képzeljük el?
2016. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%

en ugy gondolom hogy az elvalasztasra a legidealisabb a 12-18 honap kozotti kor, amikor a gyermek még nincs benne a dackorszakban...mig egy 5-6 hós valoban szuksegbol cicizik, egy 15-17 honapos mar hajlamps hisztibol vagy unalombol szopizni. hogy ezt a folyamatot megelozd, erdemes egy eves kor korul levalasztani a gyereket, az viszont nem megy egyik naprol a masikra, fel eves hozzataplalasi periodus elozi meg, amit igen is be kell tartani.

hogy mi tortenik ha nem igy teszel? a baratnom nem igy tett...most 1,5 eves a babaja, ha jonnek hozzank, 2 ora alatt negyszer otszor teszi mellre a gyereket kulonben hiszti van...tarsasagba nem tud menni, baby sitterre nem tudja hagyni, nagymamara sem mert a gyermeknek annyira leteleme meg a mell...mas kerdes hogy a baratnom ezt nem banja, o ilyen tipus es az sem erdekli hogy a kornyezete ezt hogyan toleralja....igy tehat ha te ugy erzed tudsz ilyen aldozatot hozni mint o, raersz levalasztani. de szerintem felesleges bonyodalom gyermeknek, szulonek egyarant.

kapjob fott etelt, kapjon tapszert, tejet vagy akat reggele este anyatejet amig még van, de ekkora gyermeknek mar nagykn veszelyes orankent cicit adni.

2016. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

5,5 hónaposan kezdtük pürével. Hogy eleinte csak pár kanállal evett az normális. De később sem evett többet. A darabosak viszont jobban érdekelték, így próbálkoztam a blw-vel. Ha egyedül evett, csak ledobta a tányért, szétszórta, szétkente. Ha én tettem a szájába a falatokat jobban elfogadta, de néhány falatnál így sem evett többet. Igazából vegyesen volt a darabos és a pürés táplálás. A pürékből sem evett néhány kanálnál többet. Egyszer evett meg egy egész üveggel, de akkor egész nap azt ette. Azóta sem evett egy nap ilyen sokat. MIndent próbáltam mindenhogy. Üveges/saját készítésű. Darabos/pürés. Külön neki főzve/miénkből. Etetőszékben/játék közben végig a házban.

Most már próbál kanalazni is, ez megnehezíti, ugyanis tőlem már nem fogadja el, egyedül meg nem megy neki, mert leesik a kaja a kanálról. Ha segítek az sem tetszik neki. Már teljesen feladtam a pürét és azt eszi amit mi (úgy csinálom, hogy ő is ehesse), de így sem eszik néhány falatnál többet.

Sőt, tőlem már egyáltalán nem fogadja el, anyám úgy ahogy meg tudja etetni egy kicsit nagyobb mennyiséggel. Ha engem lát, rögtön rángatja a pólóm, hogy cicizne. Én meg adok neki, mivel éhen nem halhat. Ha nem éhes, akkor nyilván nem fogadja el a rendes ételt. Ha viszont éhes, akkor nem lehet etetni, sír a ciciért. Ő csak azt az egyetlen módját ismeri a jóllakásnak.

Mondjuk azért is jó ha szoptatom, mert a vizet sem fogadja el. Amíg kisebb volt, cumiból adtam, de nem tudta kiszívni. Utána próbáltam kiskanállal, pohárból, csőröspohárból, fecskendőből, csöpögős üvegből, de ahogy beért a szájába a víz kiköpte. Most inni is egyedül próbál. Azt éri el vele, hogy magára önti a vizet és a szájába egyszerre túl sok megy, így vagy félrenyel, vagy kiköpi. Már azt sem engedi, hogy inni segítsek. Vashiányos is lett, mert nem evett. Viszont az is igaz, hogy a vashiány étvágytalanságot okoz. 22-es csapdája.


Hogy tudassam vele, hogy a rendes ételtől is jól tud lakni, nemcsak az anyatejtől?

Hagyjam hadd próbáljon egyedül enni kanállal kevés sikerrel, vagy tömködjem én a szájába szintén kevés sikerrel?

2016. febr. 5. 13:02
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
valaszd el. add neki a tejed uvegbol
2016. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Kaptam "tuti" tippeket a védőnőtől, más anyukáktól, de egyik sem jött be. Pl. mivel a krumplit nem ette meg, mondták hogy almával adjam, mert azt minden gyerek szereti. Az enyém azt sem ette meg. Tejpépet sem, pedig csokisat vettem (holott nem akartam, hogy csokisat egyen, de azt gondoltam ha édes, akkor tuti megeszi.) Még annyit sem evett belőle, mint gyümölcsből. Banánt, almát a kezdetektől fogva nem eszi meg. Marad a körte és a barack. (De hol veszek most egész barackot?)

Anyám mondta, hogy adjak neki (tehén)tejet. Nem adtam, de azzal sem vagyok előrébb, hiszen annak is az lenne a sorsa, mint a víznek. Tápszerrel is ez lenne gondolom. Meg ezek ugye akkor kellenek, ha nincs anyatej.

2016. febr. 5. 13:09
 10/27 anonim ***** válasza:
42%

mert neki nem a tobbi dolog izevel van a baja neki minden ami nem anyatej egyenlore nem jo. vannak iylen babak. a vizet pl en lanyom se fogadja el higitott gyumolcslevet iszik.

amit tehetsz hogy felveszed a nadragot.

2016. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!