Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi pürével egészíthető ki...

Mennyi pürével egészíthető ki az anyatej? Mennyi ideig kell szoktatni az allergénekhez?

Figyelt kérdés

10 hónapos a babám és szeretném a WHO által ajánlott 2 évig szoptatni.

( [link] ) De közben az ételek és allergének bevezetésével elkezdett üveges püréket is enni, többségüket (főleg a gyümölcsösöket) lelkesedéssel fogyasztja. A hígakat Sinlaccal sűrítem, ami a gyermekorvos szerint ad egy kis pluszt az anyatejhez képest szegényes bolti pürékhez.

Próbáltam utánanézni, hogy pl. mennyi gyümölcspüré adható egy nap, mert ezek magasabb cukortartalmúak, némelyikben még kristálycukor is van. De semmit nem találtam a szoptatott babákhoz, csak hogy ajánlott gyümölcsöt adni. Oké. Húsos pürékről sem találtam. 100-100 grammnál többet még nem kapott ezekből, csak mi van, ha az édesből ez is sok vagy már bezavarhat a szoptatásba.

Ami szintén nem világos nekem, az az allergének bevezetése. Adom 3-4 napig és aztán? Elhagyhatom? Vagy ismételni kell időnként? Mert ha a menüben kell tartani, akkor eléggé sok kaját kéne adni idővel, ugye? És még az újakkal is össze kell hangolni. Szóval remélem, nem kell menüben tartani, csak erre nézve sem találok infót.

Tehát szeretném minél nagyobb hányadban őrizni az anyatejes táplálást úgy, hogy mellette megismerkedjen sok étellel is anélkül, hogy azok nagyobb szerepet kapnának.

Kérdésem szándékosan írom a Szoptatás kategóriába, mert szoptató anyák ismeretei érdekelnének, olyanoké, akik szintén hosszú ideig szoptattak/szoptatnának.



2022. ápr. 30. 18:49
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
A nekünk felírt Sinlacban nincs cukor. Bár szerintem a rizspor nem áll tőle távol: gyorsan felszívódó szénhidrát.
2022. máj. 10. 13:49
 12/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem olvastam a korábbi kommenteket, lehet, hogy már írták, de miért üveges ételeket eszik a babád? Ki tanácsolt ilyen butaságot? Ha már ragaszkodsz a WHO ajánláshoz és sokáig szeretnél szoptatni, akkor a főzés miért nem megy? Nekem ez nagyon ellentmondásos.
2022. máj. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!