Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 13 hós baba nem nagyon akar...

13 hós baba nem nagyon akar darabosat enni. Mit tegyek ?

Figyelt kérdés

Fiammal nagyon nehezen indult a hozzátáplálás, fél éves kora előtt kezdtük, tápos baba, 8 hónapos koráig nem evett meg semmit, csak ha hozzáért a pép a szájához kiköpte. Minden nap kínáltam őt, darabosat is próbáltuk, de az sem aratott sikert. Aztán egy nap úgy ébredt, hogy megette a pépet amit adtam neki, és 1-2 hét leforgása alatt sikerült kiváltanom a 10-órait, ebédet,uzsit, korai vacsit. Reggeli és lefekvés előtt igényli a tápot, 300-300 ml, az nélkül el sem kezdődhet és be sem fejeződhet a nap.

Aggodni kezdek az végett, hogy 13 hónaposan még mindig péppel lakik jól. Kenyeret, kiflit, kekszet, kukoricapufit és párolt brokkolit megeszi darabosan, de más semmit, mindent turmixolnom kell hogy megegye, és elég simára, mert darabkásan sem eszi meg. Szerintetek ez baj lehet ? Legyek türelmes és várjam ki amíg magától elkezd mindent falatozni ? Származhat ebből hátránya ?

Vele egyidős már egész kirántott húst rág, enyém meg pépet :(


2022. júl. 7. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Fu ezt a kuszaságot.


Nem evett, majd mikor elkezdett enni, te hamargyorsan kiváltottad az összes étkezést szinte egyszerre.

És a mai napig péppel eteted.



Hogy adod neki a darabos ételt?

Hagyod, hogy ismerkedjen vele?

Kipakolod pl elé, had ő vegye a szájába?


Szerintem kicsit le van maradva, igencsak darabos ételeket kellene ennie, nem pépet

2022. júl. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
1-2 hét alatt kiváltottál 4 étkezést? Azt meg hogyan? 😟😟😮😮
2022. júl. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nincs gond. Az én lányom is ilyen volt, aztán 15 hónaposan már azt ette amit mi :) előtte még úgy etettem a bebipapival.
2022. júl. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Kirántott hús meg a rizsa 🤣 Próbáld meg a tőtött káposztát.
2022. júl. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban ne erőltesd.Majd megérik rá,semmivel sincs elkésve.

Ismertesd vele először is az ételt.

Üljetek le mind együtt pl ebédelne(azer ne kirantothussal kezd az azer szaraz)

Látnia kell hogy ti is azt eszitek.

Csinálj pl krumplit naturcsirkevel,vágd fel csikocskákra és rakd elé.Lehet ugy érdekeseb lesz neki és apránkent probálkozni fog.Vagy sült krumplit adj a kezebe.Türelem kell,biztos jó nagy kupi lesz ha egyedül hagyod de megfogja tanulni hidd el.

Nálunk a lányom mindent egyedül akar enni darabos,pépes minden..akkora a kupi hogy lehetetlen de legalab tanulmányozza,ismerkedik és neha jol is lakik😂

2022. júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, pár hét leforgása alatt kiváltottam neki az étkezéseket, magam sem tudom hogyan sikerült, 5,5 hónapos korától kínálgattam 10óraira mindennel, amit szabadott, 1-2 kanálnál többet nem evett soha, aztan ebédre is kezdtem kínálgatni, aztán már napi 3x kínáltam de a mennyiség mindig 1-2 kanál volt. Aztán eljött a 8 hónapos kor, elkezdett mennyiséget enni ésegyszer csak nem kérte a tápot étkezés után. És fokozatosan már egyik étkezés után sem kérte. Lehet gyors volt, de én nem erőltettem, mindig csak kínáltam, ha nem kellett neki nem erőltettem. Így sikerült.


A darabosat úgy adom neki, hogy amikor leülünk enni, akkor teszek elé falatkákat. Ha kenyeret, kiflit brokkolit kap, akkor felcsipedi. Ha párolt répát, húst, rizst stb.....akkor ledobálja a földre.

2022. júl. 7. 11:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A ledobálás is a fejlődès rèsze, majd idővel a szájába is berakja :) Had ismerkedjen az állagokkal, formákkal...jò lesz az
2022. júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk megy a rántotta,kis szendvics katona,tojássárgája,virsli,sült krumpli stb lényeg hogy puha legyen amikor elkezdi rágni( mert neki még nincs foga) és kézzel rakjuk a szájába( nem képes fogni),babakekszet is szereti. Most pl kipróbáltam hogy párolva puhára pároltam a répát, aztán botmixerrel kicsit darabossá tettem( de reszelheted is) ehhez raktam egy tojássárgáját, másfél kanál lisztet,só,bors aztán kis tócsni szerűen kisütöttem serpenyőben. Meg tudja így fogni és jó puha,plusz finom édes. Még en is ettem belőle.:)
2022. júl. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Az én lányom pár nap múlva tölti a 15 hónapot és kb egy hete fogadja el a darabos ételt. Kuki, keksz ment nála, de semmi más darabos nem. Én is azt hittem sose fogja elfogadni, de láss csodát öklendezés nélkül simán eszi a darabos ételt végre ő is, ő most ért meg rá.
2022. júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor nem vagyunk vészesen lemaradva, megnyugodtam. Akkor próbálkozunk továbbra is.
2022. júl. 7. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!