Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 13 hós baba nem nagyon akar...

13 hós baba nem nagyon akar darabosat enni. Mit tegyek ?

Figyelt kérdés

Fiammal nagyon nehezen indult a hozzátáplálás, fél éves kora előtt kezdtük, tápos baba, 8 hónapos koráig nem evett meg semmit, csak ha hozzáért a pép a szájához kiköpte. Minden nap kínáltam őt, darabosat is próbáltuk, de az sem aratott sikert. Aztán egy nap úgy ébredt, hogy megette a pépet amit adtam neki, és 1-2 hét leforgása alatt sikerült kiváltanom a 10-órait, ebédet,uzsit, korai vacsit. Reggeli és lefekvés előtt igényli a tápot, 300-300 ml, az nélkül el sem kezdődhet és be sem fejeződhet a nap.

Aggodni kezdek az végett, hogy 13 hónaposan még mindig péppel lakik jól. Kenyeret, kiflit, kekszet, kukoricapufit és párolt brokkolit megeszi darabosan, de más semmit, mindent turmixolnom kell hogy megegye, és elég simára, mert darabkásan sem eszi meg. Szerintetek ez baj lehet ? Legyek türelmes és várjam ki amíg magától elkezd mindent falatozni ? Származhat ebből hátránya ?

Vele egyidős már egész kirántott húst rág, enyém meg pépet :(


2022. júl. 7. 10:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az En véleményem szerint -bar a mi utunk teljesen más volt, mint a Tiétek - ne gorcsolj ra, viszont ahogy előttem is irta valaki, a családi példamutatás nagyon nagy hatással van rajuk. Az étkezés kozos öröme… főzzetek olyanokat, amiket szerettek, egészségesek, nem cukrosak es tegyetek neki többfelet a tányérra felcsikozva (pl ahogy valaki irta kis csirke hús, az sem

Kell sztem, h nagyon natúr legyen, esetleg petrezselymes krumpli, zöldségek, pl grillezett cukkini, sali, stb) es hadd fedezze fel a színeket, a formákat, az állagot) Ha eldobja, az életkori sajátosság. Később meg lehet tanitani, h szedje fel maga utan.

Ha nagyon tiltakozik a darabos etel láttán, akkor esetleg szenzorossag vagy (száj)izom hypotonia gyanút is ki lehetne zárni

2022. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Tiltakozni nem tiltakozik, sőt,inkább érdeklődik, és rág is a 6 fogával, de nem lakik jól falatkákból, lényegében csak szórakozik. Azért voltam kíváncsi arra, hogy meddig normális az, ha még pépeset eszik. De úgy látszik csak türelmesebbnek kell lennem és kivárni és nem hasonlítani más babához :)
2022. júl. 9. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!