Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tegyek, hogy végre egyen...

Mit tegyek, hogy végre egyen normálisan a gyerekem?

Figyelt kérdés
2,5 éves lesz télen a kislányom és egyre jobban el vagyok keseredve az étkezése miatt. Tudom, hogy főleg az én hibám, hogy nem foglalkoztam vele eleget ebben a témában sem és így az étkezés nem egy nyugodt pontja a napunknak. Úgy kb 1 éves koráig ült be szépen az etetőszékébe utána már kihúzta magát aztán szétszedtük asztalra és kisszekre. Igazábol előtte se volt olyan hogy végig benne maradt volna míg mondjuk mi befejezzük az evést a férjemmel. Sajnos megszokta hogy mese közben akar enni így hiába próbáltuk hogy a kisasztalánál egyen mindig felállt elmászkált futkosott így kis idő múlva újra osszeraktuk etetőszékre. Egyszer ha beleult kis időre de inkább szét lett szedve mert rajzolni szeret rajta. Régebben reggelit vacsorát még mese közben szépen evett de az ebéd az mindig küzdelem volt mert nem kérte sose egy egy kanállal csak és az is nem leulve hanem könyörögni kellett neki. Szépen lassan megtanult enni kanállal villával de olyan nincs hogy az egészet egyedül egye meg magátol. Sajnos a hideg kaja reggelire vacsorára mostanában az se megy. Jön a nem kérem, nem ízlik és tolja el a kezem ha adni akarom neki vagy el se veszi a tányerrol. Amióta elkezdett beszélni elég sokat hisztizik is, és van hogy pár falatot tudok csak neki adni ugyanígy az ebédnél is. Néha néha megeszi de van hogy jön a hiszti hogy ő tejszeletet akar enni vagy ropit szóval nem főtt kaját. Mindig min fél óra egy evés és így semmire sincs időm nem haladunk csúszik a napunk. Belefáradtam már az állando könyörgésbe, fegyelmezésbe utána futkozásba hogy valamit egyen. De ha ritkán van valami családi esemény kéri hogy ultessem be az etetőszékbe az étterembe és egyedül evett múltkor is villával meg szépen várta az ebédet a székbe. Szóval nem értem itthon miért ilyen.
2022. okt. 26. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked szól a műsor, parádéztat
2022. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak rajtad múlik. Szépen elé teszed az ételt az asztalara, és csak annyit ehet, amennyit ülve megeszik. Ha elmegy elpakolsz. A következő étkezésnél ugyanez. Közte nincs nasi. Ne légy ideges, ne kiabálj, ne veszekedj vele. Csak nyugodtan. Ez nem gyerekkinzás, csak egy rossz szokásról való leszoktatás. Viszont az elején mondd meg neki az új szabályt. Csak asztalnál van evés és nincs elmászkálás. Pár nap és megszokja.
2022. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell közte nasi. Amennyit eszik akkor annyit. Oviba ez javulni fog,mert ott kénytelen lesz enni.
2022. okt. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Szakemberhez fordulnék. Mindkettőtöknek változtatni kell a jelen helyzeten, ezt te már nem oldod meg, hiszen a mostani helyzetet is az okozta, hogy jót akarsz, de nem jól csinálod.

Evésterapeutát keresnék, aki komplexen kezeli a dolgot.

2022. okt. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tud máshol szépen enni, önállóan enni, egyáltalán jó étvággyal enni, akkor a gond az, hogy neked csinálja a műsort
2022. okt. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!