Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért gondolják állandóan,...

Miért gondolják állandóan, hogy én nem vagyok képes normálisan nevelni a gyerekem?

Figyelt kérdés
Mindenki az észt osztja. 12 éves fiam van, igazi fiú kamasz. Soha semmi nem jó neki, amit mondok, de némi puffogás után megcsinálja a dolgokat. Az én egész napom egy rohanás. Reggel suliba, munkába. Este haza, tanulás, játék, beszélgetés a gyerekkel, főzés, esti szokásos dolgok. Egyedül nevelem. Nem igazán van barátja. Erre jönnek a szülők, a gyerek apja, hogy menj vele sportolni, sétálni, figyókúráztasd, így csináld, szar, ahogy csinálod. Sétálj vele reggel, ha kell, kelj fel fél 5kor, vagy 5kor. Én is tornázzak, akár hajnalban is. Ma is ott tartok, hogy nem tudom, hogy érek a nap végére. És mindig szar, ahogy csinálom. Viszont mikor mondom, hogy ott a gyerek, lehet neki is elmondani és e rávenni és elmagyarázni, akkor jönnek, hogy hát nekik nem megy és amúgy is én vagyok az anyja és oldjam meg és változzak akkor én,szakadjak száz felé. Anyám is csak sógornőm, meg tesóm sajnálja, mert szegények mennyit dolgoznak. De az nem baj, hogy én reggel fél 6tól este fél 11ig megállás nélkül nyomom. Engem miért nem sajnálnak? Az miért olyan normális, hogy a boltban 6 órában dolgozó sógornőm az úristen mennyit dolgozik és jaj de nagyon elfárad és neki két gyerek van. Mindig ez a szlogen. De a lényeg, hogy én szarul csinálom. Mert nem sétálok a gyerekkel.
2022. jan. 8. 09:24
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek apja is belèd áll, akkor egész nyugodtan mondd el neki, hogy milyen jó ötlet, viheti ő is sétálni, edzeni, amikor vele van a fia, legalább lesz neked szusszanásnyi időd.
2022. jan. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet valami sportra beiratni a gyereket? Akkor mozogna és nem neked kéne vele reggel 5-kor sétálgatni, mellesleg arra befizetek, hogy egy 12 évest hogy fog bárki is hajnal 5-kor kirángatni az ágyból, hogy sétálni menjen szerencsétlen, ahelyett, hogy aludna.


Az okoskodóknak pedig mondd meg, hogy menjenek ők vele sétálni. Semmi közük hozzá, hogy te mit csinálsz.

2022. jan. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
44%
El van hízva a gyerek? Mert az tényleg komoly probléma és magától nem fog tudni változtatni ezen, neked kellodafigyelni, hogy mit és mennyit eszik és mozog.
2022. jan. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Elmondtam már neki. Akkor én vagyok a minden rossz. J meg hát nehogy már abban a kis időben, míg vele van a gyerek, konfrontálódni kelljen vele.
2022. jan. 8. 09:33
 5/40 A kérdező kommentje:
Enni nem eszik sokat. Már a rágcsálnivaló mennyiséget u is minimálisra csökkentettem. De így is szar minden, amit csinálok
2022. jan. 8. 09:34
 6/40 anonim ***** válasza:
81%
Akkor lehet, hogy valamilyen hormonális probléma van a gyereknél, orvosnál már voltatok?
2022. jan. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
41%

Nézd, ha a gyereked 12 évesen túlsúlyos arról igen is Te tehetsz. Te vagy az anyja, neked kell oda figyelni mit eszik. Az apjának detto, mikor nála van.

Ha a gyerekednek nincsenek barátai, nem tud beilleszkedni a közösségbe el kellene gondolkodni, hogy mi az ami miatt nem megy, esetleg elvinni pszichológushoz..

2022. jan. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet, amit lefestettél nem éppen ideális, de most még visszafordítható. Viszont minél tovább halogatjátok annál nehezebb lesz mind lefogyni, mind barátokat találni. Nem mondom, hogy a te hibád, viszont te segíthetsz neki.

Amit írtak, hogy küldd el sportolni az jó ötlet, orvosolhatja mindkét problémát.

2022. jan. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
41%

Én soha nem sajnálok egy gyerekes anyukát/apukát sem. A szüleim mindig azt mondogatták, hogy akkor vállaljunk gyereket, ha egyedül is fel tudjuk nevelni, mert bármi történhet (nem csak válás).

Ha az egész napod rohanás, akkor valami nem jó. Vagy a munkád vagy az időbeosztásod. A gyerekkori elhízás pedig komoly probléma, ahogy az is, ha a gyereknek nincsenek barátai.

Lehet, hogy mindenki rosszul adja elő, hogy mit csinálsz rosszul, de neked is el kellene gondolkozni ezeken.

2022. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
41%
Igazuk van. Egy dagadt, antiszoc gyerek nem normális
2022. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!