Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdtétek és mivel a...

Mikor kezdtétek és mivel a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Kicsit lelkiismeret furdalásom van, mert talán korán kezdtem. Viszont az orvos az mondta, hogy 4 hónaposan kezdjük, érdemes, persze ez még csak kóstoltatás legyen, 1x/nap. Sajna (ami elvileg normális) a széklet is megváltozott, már nincs minden nap. Őszintén, nem tudom, hogy mit csináljak. Nem eszik sokat, pl. banánból (vagy másból: répa, tök) 3-4 kávéskanálnyit adok neki, rendesen nyitja a kis száját, bekapja a kanalat. Persze annak ellenére, hogy lenyeli, vágja a pofákat néha, ugye újak az ízek számára.


Néha arra gondolok, hogy mi a jó francnak is kezdtem...? De nem akartam figyelmen kívül hagyni az orvos tanácsát. Egyébként anyatejes baba.


2022. dec. 2. 11:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%

Most ki leszel oktatva, hogy hova sietsz, ráértél volna 6 hónaposan elkezdeni.


Lányom 4 hónaposan kapott először almát. Fiam 5 hónaposan krumplit.

Igen, megváltozik a széklet állaga, gyakorisága, a banán és a répa székletfogó. A tök, barack pedig lazítja.

2022. dec. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%

Ha anyatejes, szerintem ráér 6 hónaposan is.

Mi 4 hónaposan kezdtük a második gyerekkel, mert már ült, és folyton ette volna amit a nagyobbik evett. Tejpéppel, majd ahogy az ajánlás írja alma, répa, krumpli, cékla stb.


A nagyobb csak 6 hónaposan kezdett ülni, 7 hónapos volt mikor kezdtük az evést ugyanazokkal, mint fent írtam.

Nem kell sietettni, fog ő enni 🙂

2022. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Annyi mindent olvasni, egyszerűen már magam sem tudom, hogy mihez is kezdjek (persze hivatalos forrásokra gondolok, de ott sem értenek egyet).


Arra gondoltam már, hogy feladom. Egyébként már 4,5 hónapos volt, mire elkezdtük, nem 4, hamarosan pedig (Dec 9.!) betölti az 5 hónapot.


Csak tudjátok ez a nem kakálás idegesít, pedig tudom, hogy benne van a pakliban. Hétfőn hajnalban kakilt most utoljára, na de szép adagot, és hát nem volt valami megszokott, se szagra sem állatra, színre. Erőlködik, azt hallom, de nem egész nap, csak bizonyos időszakokban, főleg estefelé. De én már semmit nem merek adni neki. Tegnap nem kapott semmit. A doki az első ilyennél (nevezzük székrekedésnek), azt mondta adjak neki banánt vagy kiwit (van mindkettő itthon+sütőtököm is van a fagyóban, pépesített).

2022. dec. 2. 11:15
 4/21 A kérdező kommentje:
*állagra (bocsi, aut.javító)
2022. dec. 2. 11:16
 5/21 anonim ***** válasza:
52%

Mind a 2 gyerekemmel 4 hónaposan kezdtem.

Anyatejesek voltak.


Fiammal barackkal és répával kezdtem. Lanyommal almával és krumplival.

Nem bántam meg, imádtak/imádnak enni.

Termeszetes, hogy változik a széklet. A felnőtteknél is valtozik attól függ mit eszik.


De ide ilyen kérdést nem szabad feltenni, mert az ősanyák megköveznek, hogy a who meg a brit tudósok szerint minimum 6hónap

2022. dec. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%

Mikor adod neki a kaját? Nekünk azt javasolta a védőnő, hogy első körben szigorúan csak tízórai legyen kiváltva, ha fáj a pici az is inkább napközben mint éjszaka.


Banánt és kiwit még be adj, kiwit főként mert allergéneket tartalmazó gyümölcs, azt csak olyan 10 hónapos kor után.

Banán megfogja a szekletet, jó hogy erőlködik.


Első próbának ezeket: alma, krumpli, répa, edesburgonya, barack, szilva, sutotok. Mindig csak 1 új ízt adj. Alma 3-4 napig, aztán mehet az alma-krumpli kombi. Aztán már lehet krumpli répa, mindig figyeld ha fáj a hasa akkor az új ízt hagyd és próbáld pár nappal később újra.


Ha ezek megvannak, mehet a csirkehús, tök félék, karfiol brokkoli.


Olyan 8 honaposan már lehet joghurtot adni, sertés húst is vagy pl májat.


A lényeg, hogy első körben olvass el egy hozzataplalasi táblázatot, ezer van a neten, zömében ugyanolyanok, és aszerint haladj sorban. Ha a táblázat 4 honaposan írja az almát de te 6 honaposan kezded el etetni, akkor 6 hónaposra képzeld a 4 havi felsorolást. Szépen fokozatosan haladj.

2022. dec. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Őszintén szólva mindegy mit adsz először, a lényeg hogy ne mindent egyszerre. Hogy ha esetleg valami gondot okoz neki, akkor tudd hogy mitől van.
2022. dec. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
44%

4,5 hónaposan kezdtük nagyon lassú ütemben szintén orvosi ajánlásra. Anyatejes, de kevés neki a tej, már kellett pici tápszer is és erre javasolta a doki, hogy ne a tápszer adagot növeljük az égbe, hanem kezdjünk el mellette kóstoltatni. Nekem logikusnak tűnt, de nyilván nem kell tőle csodát várni, még nagyon pici, nem kell hogy mennyiségeket egyen. A 3-4 kanál tökéletes. A kislányom most 6 hónapos, ebédre már egy hete kb. eszik mennyiséget, mondhatni kiváltottuk. Most kezdjük a husit bevezetni.

4,5 hónaposan almával és tökkel kezdtük. Amikor azt láttam, hogy megtorpanás van, elutasító, vagy kaki gondok vannak, akkor 1-2 napra visszaléptünk és nem kapott semmit pluszban. Szépen rendeződött minden. Én azt vettem észre, hogy az emésztésének is rá kell állnia és neki is meg kell szoknia, hogy már nem olyan a kaki, mint korábban az anyatejes. Picit jobban meg kell erőltetnie magát, hogy kijöjjön. :)

A lényeg, hogy légy türelmes és egyfajtát adj neki 3-4 napig, ha azt látod valami nem oké, akkor azt hagyd abba, engedd el pár napra, vagy adj mást. Hallgatni kell az ösztönökre és kész. De tudom, itt én is sz*r anya vagyok, mert nem vártuk ki a 6 hót. :)

2022. dec. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
42%

Mindkét gyereknél 4 hónaposan kezdtük. Védőnő és gyerekorvos is így ajánlotta. Nyilván sok helyen olvasol sok mindent, hogy ezért nem jó, azért nem jó, ne így csináld, hanem amúgy.

A legfontosabb, ne olvasgass túl sokat a témában. Mert 20 oldal 20 különböző dolgot fog írni.

Ha már elkezdted, haladjatok szépen lassan, ahogy a baba elfogadja. Van aki gyorsan rákap, van aki kevésbe. Gyümölcsöt adj neki, de ne banánt. Barackot, almát, szilvát. Aztán akkor lesz kaka is. :D

2022. dec. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

Nem erett meg ra az emesztorendszere. Ha erett lenne, nem lenne kaki gond.

Ezzel jelzi neked a szervezete, hogy ne eroszakoskodj az etellel, vard ki az ajanlott 6 honapot ( gondolom nyugdijas koru az orvos ) . meg van 80 + eve, hogy egyen, hova kell sietni ?

2022. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!