Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdtétek és mivel a...

Mikor kezdtétek és mivel a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Kicsit lelkiismeret furdalásom van, mert talán korán kezdtem. Viszont az orvos az mondta, hogy 4 hónaposan kezdjük, érdemes, persze ez még csak kóstoltatás legyen, 1x/nap. Sajna (ami elvileg normális) a széklet is megváltozott, már nincs minden nap. Őszintén, nem tudom, hogy mit csináljak. Nem eszik sokat, pl. banánból (vagy másból: répa, tök) 3-4 kávéskanálnyit adok neki, rendesen nyitja a kis száját, bekapja a kanalat. Persze annak ellenére, hogy lenyeli, vágja a pofákat néha, ugye újak az ízek számára.


Néha arra gondolok, hogy mi a jó francnak is kezdtem...? De nem akartam figyelmen kívül hagyni az orvos tanácsát. Egyébként anyatejes baba.


2022. dec. 2. 11:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%

20 ève az az egysèges ajànlàsa a who-nak, hogy a tàpszeres babànàl is ki ,,kell" vàrni a 6 hònapos kort. Természetesen nem kötelező kivàrni a 6 hònapot, csak előtte nagyobb esèllyel àrtasz vele a gyereknek. Iszonyù, hogy van olyan orvos ès vèdőnő, aki vagy nem bìrt utànaolvasni, vagy nem jàrt tovàbbkèpzesen, vagy kompetensebbnek gondolja magàt a who-nàl.

6 hònaposan kezdtük a hozzàtàplàlàst banànnal.

2022. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
60%

Évtizedek óta vitatéma ez "kedves" utolsó. Attól, hogy te itt háborogsz, hogy hülye az összes orvos, és csak a tiétek jár továbbképzésre, attól még nem lesz igazad.

A kérdező is az orvos tanácsára kezdte el. Nyilván megbízol a saját orvosodban, azért választottad. Akkor elfogadod, hogy mit mond, és nem kezded el felülbírálni. A lázcsillapítás is pont ilyen. A szomszédomnak azt mondta a gyerekorvos, hogy oltás után azonnal adjon lázcsillapítót, amint hazaérnek. A miénk azt mondja, 38 alatt nem kell, csak ha a pici rosszul érzi magát. Ő a saját orvosára hallgat, én a miénkre. És nem bíráljuk egymás orvosát, és döntését.

Meg ez a tipikus hozzáállás, hogy majd 20 év múlva derül ki, mennyit ártottál. Édesanyám elmondása szerint 8 hónaposan gombapörköltet ettem. És anyatej híján feles tejből főzött tejbegrízt kaptam. És jé, felnőttem, és nem lett semmilyen allergiám. És a bátyám is felnőtt, és neki sincs semmi baja. És még legalább 100 olyat fel tudnék sorolni, aki így nőtt fel, és egészséges.

Te úgy csinálod, ahogy jónak látod, de nem tudom miért kell mindenki felett pálcát törni. Nem tudom kinek képzeled magad ezzel a stílussal.

2022. dec. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%

Anyatejessel és tápszeressel is 6 hónaposan kezdtük és nagyon minimálban.

Tápszeres nem volt vevő rá, egyébként is refluxos volt és nem volt poén, hogy felerősödött és immár színeset hányt. Hasa se bírta. Vagy ment, vagy szorulása volt, köztes állapot nem volt, így napoltuk.

8 hónaposan kezdtük újra, akkor már jobban ment.

Az anyatejes zabagép, könnyen ment minden vele.

2022. dec. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
57%

13!

Nekem is refluxos volt a lányom, nagyon durván.

4 hónapisan el is kezdtem emiatt a hozzátáplálást, amitől rengeteget javult a helyzet.


Azért mert nektek nem jött be, az nem azt jelenti, hogy masnak sem

2022. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
23%

"

6 hònaposan kezdtük a hozzàtàplàlàst banànnal."


Ekkora egy bohócot. :D


Okoskodik, de banánnal kezdi.

A múltkor egy who-fan agytröszt avokádóval kezdte. :D


Egyébként vizet kell neki adni utána, hogy hígítsa.

2022. dec. 3. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
53%
Ja, és a banán KÖZTUDOTTAN hasfogó...
2022. dec. 3. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
48%

"Azért mert nektek nem jött be, az nem azt jelenti, hogy masnak sem"


Akárhányszor olvasom vissza, amit írtam, sehol sem szerepel benne olyasmi, hogy mindenkinek úgy kellene, ahogy mi csináltuk. Úgyhogy írass szemüveget!

2022. dec. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
34%

5 honapos volt a fiam amikot kezdtuk sargarepaval,aztan ket nap mulva krumplit kapott,ket nap mulva egy pici levest...a doktorno tanacsara kezdtuk mert nem akarta,hogy az egekig noveljuk a tapszer adagot.(anyatejes egyebkent,de mar tapszert is kellett adnom neki a cici mellett)

Most 7 honapos,nemsokara 8 es mar van tizoraink,ebedunk,uzsonnank.mellette pedig cicizik nem is keveset,a tapszert mar elhagytuk.maradt a cici es a rendes etel.

2022. dec. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
21%
Nem cicit eszik. Vagy kannibál a gyerek?
2022. dec. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
70%

Who :D

Ezek az orvosok nem tanulnak semmit, nem tudnak semmit, bezzeg Gizella Libalábjenőről az internetről majd megmondja a tutit. Mióta bekötötték nála a netet, azóta le is doktorált, az orvos meg feldughatja a diplomáját a védőnőjével együtt.

Ha mond neki valamit az orvos, először lecsekkolja a neten is, addig az orvosnak kuss, míg nem tudja alátámasztani netes linkekkel.

Na és persze van annyira ájtatos, hogy meg is osztja az igét a gyakori tudatlan népével.

Inkább köszöntöttel tartoztok neki! Legközelebb mutassátok meg az orvosnak a Gizike által írt válaszokat, és küldjétek el az orvost a picsba!

2022. dec. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!