Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagyon elrontottam, hogy még...

Nagyon elrontottam, hogy még nem vezettem be a glutént?

Figyelt kérdés

Épp ma 7 hónapos a kislányom, és azt terveztem, hogy holnap fog kapni először gluténtartalmú ételt.

5 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást, ami nem ment zökkenőmentesen, talán most kezd jobb lenni a dolog.

Eddig mindig mindennel kivártam a 3-4 napot, figyeltem, hogy van-e olyan, amire nem jól reagál.

Decemberben sikeresen bevezettem a húst is, de még mindig vannak zöldségek, gyümölcsök,amiket nem evett.

Most olvasgattam a gluténról, és mindenhol az jön velem szemben, hogy 6 hónapos korig be kell vezetni.... és,akik 6 hónaposan kezdik a hozzátáplálást ők rögtön azzal kezdenek vagy hogyan?

Elrontottam volna, hogy még nem kapott? Meg azért bőven lenne még más is, amit be kell vezetni. Túlságosan le vagyunk maradva?


2023. jan. 3. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Semmiről nem maradtatok le. Az lenne a lènyeg, hogy ha anyatejes, akkor ùgy vezessèk be a glutènt, hogy utána mèg legalàbb 3 hónapig kapjon mellette amyatejet is. Az American Peadiatricsnak ,,sikerült" ezt úgy értelmeznie, hogy 4 és 7 hónapos kor között vezessék be a glutént. Mivel az USA-ban nincs szülési szabadság, ott hamar abbahagyják sokan az anyatejes táplálást.

Más országokban semmi értelme 6 hónapos kor előtt glutént bevezetni. Utána sem kell sietni, csak azt az elméletet nem tartják màr igazoltnak, hogy a későbbi bevezetésselegelőzhető a gluténérzékenység.

2023. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Ne idegeskedj rajta az én gyerekem 9 hónapos még mindig nem eszi a gyümölcsöket(!) csak a zöldség, szóval nálunk rengeteg gyümölcs kimaradt🤷‍♀️

Ezt arra, hogy úgy érzed van ami kimarad és még van mit bevezetni.

2023. jan. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Első gyerek gondolom, ne félj a 3.nál már ilyenkor minden meg lesz
2023. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen első, de több nem lesz 🙃

Elég óvatos vagyok sajnos vagy nem sajnos. Van,aki azt mondja, hogy lassan adhatnék darabos kajcsikat neki, de el nem tudom képzelni hogyan,amikor még ülni sem tud.

Meg ugye eleve ott van az, hogy sok minden még pépként sincs bevezetve.

2023. jan. 3. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
10%
A pörin is túl lesz már utolsó. Tapasztalat. 😋
2023. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki leírja, hogy 5 hónaposan bevezeti a glutént, akkor megkövezik. Itt meg kinevetik, hogy már a pörin is túl lenne a többedik gyerek. Imádom a gyakorit. :D

Szerintem ne aggódj. 6,5 hónaposan vezettük be, mintha csak új gyümölcsöt kapott volna, ennyi. Nem kell túlgondolni.

2023. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez a pörkölt evés 0 naposan is akár, valami fétis a magyaroknál.
2023. jan. 3. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!